BezpiecznaCiaza112023

Kwietniowe mamusie 2011 come back

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #479461 przez Gosia_Krupa
PM ,dzielna Hania :) Teraz już będzie tylko lepiej :)

Ja muszę powiedzieć,że Micho baardzo dużo się nauczył przez te 2,5 miesiąca w przedszkolu.

Baby,Nikola jest śliczniusia,podobna do Adiego,ale jednak jest inna. Wydaje mi się,że Adi miał trochę z mamy i trochę z taty,chociaż z mamy więcej,a Nikola to czysta Ty :) Ma superaśną fryzurkę :) Zazdroszczę... I piękna Śnieżynka z niej będzie na Święta :D Jeszcze tylko chyba Adiego za elfa musisz przebrać,będą super do siebie pasować :)
Gwiazdka śliczna,ale najbardziej podoba mi się jej kolor.

My dzisiaj zabraliśmy się z Miśkiem za choinki do naszego miasteczka z papieru,ale Michałek zdążył jedynie pomalować szablony na zielono,bo Hańka wstała :(

Wczoraj byliśmy na bilansie 4-latka. U Micha wszystko jak należy :) Waży 18,3kg,ma 107cm,i jest w 75 centylu(tak jak na bilansie 2-latka). Musimy iść jedynie do ortopedy skontrolować się.
A dzisiaj pojawił się kaszel i katar :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #479604 przez baby_55
Gosiu super, że Micho tak ładnie rośnie :)
no i czekam na efekty waszej pracy :)
muszę coś pomyśleć o Adim :) chcę im zrobić ładną fotkę i wysłać razem z kartkami na święta :)

PM super :) dzielna Hania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #479731 przez baby_55
dzień dobry :)

na dobry początek dnia zagadka :)

co znaczy kujkon i kojo? ciekawe która z Was zgadnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #479750 przez Dave
Dzień dobry,

Póki co witam się tylko. Ale obiecuję zerknąć później :laugh:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #479830 przez Gosia_Krupa
Baby,no powiedz,bo mam dzisiaj strasznie ciężką głowę. Moja Hania mówi kujkon jak chce "kuj konia"(taka zabawa).

Przypominam o głosowaniu x3. Już całkiem niedużo czasu zostało :( akademia-super-przedszkolaka.pl/voting/s...9B&type=kindergarten

Dave,no mam nadzieję...

Ja już ogarnęłam mieszkanie i teraz relaks :) Noc straszna,mąż odsypia,a ja w dzień nie potrafię spać :( Najpierw nam Michu wpakował się do łóżka. Dzisiaj to ja spałam od ściany,więc byłam na straconej pozycji. Jak już go odniosłam do siebie to Hanula budziła się co chwilę :( Sama nie wiem ile razy do niej wstawałam. Potem wylądowała u nas w łóżku,więc już nici ze spania. Przytulała się i wędrowała po łóżku,więc na granicy cierpliwości i ze zmęczenia zbuntowałam się i odniosłam ją do łóżeczka. I usnęła uff... A rano mąż do niej wstał. Jak krzyczy tatuś,to czemu mam się ruszać?(chociaż spałam już z brzegu).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #479889 przez baby_55
Gosiu to widzę ciężka nocka za Wami...
ja osttnio te ż czasem takie mam raz jedno raz drugie się budzi a czasami zdarza się że Adi budzi się z wrzaskiem i ciężko go uspokoić...

kujkon - trójkąt
kojo - koło

i dopasowuje prawidłowo do kształtów :) jestem z niego dumna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #480127 przez Gosia_Krupa
Ha ha :) Kochany mądry Adi :)

U Hanuli to jest "toło" i "tunon"(coś w tym stylu bo z dnia na dzień brzmi co raz lepiej).

My mamy książeczkę z kształtami i Hania bardzo lubi jak się jej pytam gdzie jest... otwiera na odpowiedniej stronie. Są koło,trójkąt,kwadrat i prostokąt. A ona zdecydowanie najbardziej lubi kwadrat. Też ładnie dopasowuje do kształtów(a myślałam,że dużo czasu jej to zajmie,bo w ogóle nie była tym zainteresowana,ale to było dawno i chyba za wcześnie)i jak jej powiem przynieś kwadrat,trójkąt(wśród klocków mamy też gwiazdkę i serduszko)to przynosi to o co ją poproszę :)

W ogóle wiele słów dzisiaj mówi tak,a jutro brzmią już całkiem normalnie :) Jeszcze niedawno mówiła "lalon" na balon,a dzisiaj zobaczyła i mówi pięknie balon :)

Hańcia miała 38st,dodałam jej do mleka nurofen(nawet nie wiem czy można),bo kurcze,nic nie chce mi łykać :( Podchody takie,że głowa mała,a ona nie!

Kurcze,co rusz się u nas coś pałęta :( Odkąd Michu poszedł do przedszkola to katar jest niemal cały czas u któregoś(z tygodniowymi przerwami,kiedy wszyscy jesteśmy zdrowi jak ryby),a co jakiś czas(wychodzi raz w miesiącu)jest kaszel. Nie wiem czy kiedyś to się skończy.

Słyszę właśnie jak siedzi w kuchni przy kolacji i wymienia mężowi kolory po angielsku. No to mnie wbił w fotel :) To ja jestem MEGA dumna z niego :D W ogóle dużo już umie,a wszystko to odkąd poszedł do przedszkola.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #480360 przez Gosia_Krupa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #481038 przez Gosia_Krupa
Dzień dobry!

Jak Wam minął weekend?

Dzisiaj po kilku dniach siedzenia w domu w końcu wybrałyśmy się z Hanią na spacer. Ona czuje się lepiej(kaszle jeszcze,ale już widać poprawę)a pogoda dzisiaj piękna :D

Przypominam o głosowaniu x3 ;) akademia-super-przedszkolaka.pl/voting/s...9B&type=kindergarten

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #481088 przez Nula
Cześć dziewczęta :D Dawno nie pisałam ale mało czasu spędzam przy kompie:)
Ja nadal nie pracuje , chodzę tylko do pracy z mama , ale od stycznia bede chodziła do pracy bede pilnować małego dziecka gdy jego mama będzie zawozić starsze do przedszkola i jechać na zakupy a potem jak wróci będę sprzątać im w mieszkaniu trochę, od poniedziałku do piątku od 8:30 do 13 i to za 1500zł . He stwierdzam fakt że prace to tylko po znajomości serio dostane ( przyjaciółka pani u której moja mama pracuje ) . a tak pozatym to mała terach trochę chora , ma alergię na nabiła wiec trochę walczymy , do żłobka chodzi , dużo gada po swojemu ale dobrze ze gada . Cały czas czytam jej na dobranoc . a od czasu jak dostaje kozie mleko to chce je dostawać cały czas :d pije je rano i wieczorem xd


A i pytanie nosi któraś z was rozmiar buta 37 ? mam dwie pary nowych butów , a leżą mi w szafie a szkoda mi ich wyrzucić : trampki i zimowe buciki

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #482061 przez andzia2490
Czołem laski trochę mnie nie było już nadrabiam ;) i obiecuje się poprawić :silly:

Muszę się pochwalić,że Bartuś zapał nocnik, z komunikowaniem jeszcze gorzej ale wysadzam go co pół godź i zawsze zrobi, 2 razy zrobił nawet kupę więc dla mnie to sukces, cały dzień chodzi bez pieluchy zakładamy ją tylko na spanie i na dwór choć wczoraj wyszedł na próbę bez :lol:

Czytaamł gdzieś wcześniej że rozmawiałyście na temat picia mleka, mój pije rano 210 mleka i wieczorem wcina kaszkę. ja daję jak na razie modyfikowane bo wszędzie piszą,że krowie zawiera zbyt dużo białka i sodu które mogą nadmiernie obciążyć nerki i wątrobę takiego prawie 2 latka więc my póki co jedziemy na MM ale od czsu do czasu robię mu na krowim budyń czy jakiś koktail owocowy.

Co do gadania to Bartuś nawija cały czas ale raczej po swojemu jedynie co mu pięknie wychodzi to koło, koń, mama, tata, dudozaur(dinozaur), kapel(Kacper), nie, da, to to (co to?) ale z dnia na dzień próbuje coraz więcej i nawet mu nie raz wyjdzie.

Gosiu twoja Haneczka to juz nawija że ho,ho :ohmy:

Tyle u nas, a teraz muszę nadrobić zaległości :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #482227 przez Gosia_Krupa
Na początek przypominam o głosowaniu x3 akademia-super-przedszkolaka.pl/voting/s...9B&type=kindergarten

Andziu,super,że zajrzałaś :) I ekstra z nocnikiem. U nas z tym na bakier :( Hanula jest strasznie z nim skłócona :( Nie usiądzie za nic w świecie :( Wcześniej wołała(chociaż usiąść nie chciała),a teraz już rzadko. Niestety moje dzieci na tym punkcie są ciężko kapujące,później łapią. No,ale w końcu załapią :) więc się nie łamię :)

Hanula już drzemie od jakiś 15 minut. Nie zdążyłyśmy wyjść na dwór i nie wiem czy jeszcze damy radę,bo chyba przyjadą moi rodzice. Mama ma dzisiaj wizytę u kardiologa w Szczecinie,więc pewnie jak będą wracać to zajadą. Nie biorę się więc za nic konkretnego w domu,bo lubią przyjeżdżać właśnie w momencie,kiedy się za coś zabieram. NA czas Hani drzemki nadrobię trochę jej album i może nawet uda mi się zrobić szablon do kalendarza adwentowego Miśka,bo to przecież już tuż tuż.

I chyba muszę zrobić tablicę motywacyjną,bo Michał jest czasami bardo niegrzeczny i trochę stopuje jak go postraszę czarnym kotem,no ale ile można straszyć,prawda? Trzeba przejść do rzeczy,bo sobie zakoduje,że rodzice tylko straszą,a i tak wychodzi na jego.

Poza tym kupiłam wczoraj dzieciom zestaw piekarza :) Taki prawdziwy,do kontaktu z żywnością tylko mini i dostaną na Mikołajki. Co prawda na razie bardziej dla Miśka,bo Hania nie pali się jeszcze do pomocy przy pierogach,ciasteczkach i innych,ale chyba jej minie... :woohoo: Misiek w jej wieku na widok takiego rozwałkowanego ciasta miał odruchy wymiotne,nie chciał nawet palcem dotknąć,ale potem mu przeszło i do dzisiaj się pali do wszelkiej pomocy. Babcia mu zazwyczaj wyciąga uchwyt z wałka(bo ma taki z wyciąganymi uchwytami)i sobie nim wałkuje,ale już niedługo będzie miał swój :D

Planuję napisać,a raczej wykleić z Michałem list do Świętego Mikołaja,upiec jakieś zbożowe ciasteczka i to wszystko przygotować dla "Grubego"...

Miłego dnia! I kurcze,zaglądajcie częściej :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #482405 przez andzia2490
Gosiu ale twoja Hancia za to nawija,ze mozesz sie z nia dogadac,moj rozumie wszystko ale odpowiada po swojemu,wiec jak widac kazde dziecko w swoim tempie,takze na
Nocnik tez przyjdzie pora;-) moj starszy zaczal robic dopiero jak mial 2,5 :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #482743 przez Dave
Hallo,

Miała ostatnio być na dłużej i co ... doopy dane :angry:

Ale ja nie wiem o co chodzi od tej przeprowadzki jakoś moje życie wywalona na wszystkie strony. Czasu dla siebie "0". Nie wiem o co chodzi. Ale tak mnie to wkurza, że cała naładowana non stop chodzę.

Ach... ale nie będę Wam narzekać.

Byłam dziś u gina. Mamy potwierdzenie, że Maja czeka na braciszka. Mati rozwija się prawidłowo i wsio ok.

A moja Maja to gada tak "normalnie". Mówi bardzo wyraźnie, powoli skupia się na tym. I wszystko jej ładnie wychodzi. No czasem jakąś chińszczyzną poleci. Ale jestem z niej dumna jak paw :lol: :lol:
Nocnikowo też super, ale to już od dawna. Więc tu też pękam z dumy. Sama je, pije i generalnie to wszystko sama chce robić :) :)

OK. lecę nadrobić kolejne zaległości :angry: :angry:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #482854 przez Dave
Poszukuję naszej Ulci. Pisałam jej już na priv, ale czy nie macie do niej jakiś namiarów??

Mam nadzieję, że się odezwie. Powie co u Julki :laugh: :laugh:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl