BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

11 lata 1 tydzień temu #643755 przez anek
Witam dziewczyny!
Gratuluje wszystkim świerzo upieczonym Mamusiom!
Jestem z majówek.
mam do Was pytanie, czy uzywacie rożków??porod mam na połowe maja i pewnie bedzie ciepło,nieiwem czy w rozku nie bedzie za cieplo.z drugiej strony w rozku moze lepiej noscic noworodka, juz sama neiwiem.moze podpowiecie cosik.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #643762 przez Dave
Kochane Moje,

Wrzucam naszą "dziurawą" tabelkę. Mam prośbę, abyście cytowały i dopisywały braki, tak najszybciej ją uzupełnimy. I wybaczcie ale nie mam czasu szukać wstecz wszystkich informacji. Przepraszam.


Anek - czy ciepło czy zimno, mi się rożek przydaje. Zawsze lepiej się dziecko nosi, przenosi, karmi. A może posłużyć jako kocyk czy mata. Ja używam :laugh:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #643940 przez agat
Ja też używam rożka. Większość noworodków lubi być "uwięziona" na ścisło. A poza tym rożek może służyć właśnie jako mata, na której kładziemy dziecko.

Ale mamy dziś dzień marudera. Tylko cycek, cycek, albo płacz... No ewentualnie lulanie na rękach. Nie wiem czy spał dziś godzinę ciurkiem. Mam nadzieję, że po kąpieli zaśnie bez problemu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644013 przez Dave
Tak na szybciora, Mateo i jego ulubione zajęcie :)

A i tu na naszej regionalnej stronie. Pierwszy od góry :laugh:
wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,23227,najmlod...la-134-146-2013.html



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644066 przez Suzi
Pati, prześliczny Fabianek, GRATULACJE!!!!

Dave, słodki Mati,całuśny i juz w gazetach o nim głosno :lol: ho ho, a jak Majos reaguje na konkurencje? :silly:
A dlaczego cc jeśli można wiedzieć?

AnekRozek przydatna rzecz, tak jak dziewczyny wcześniej powiedziały, narzędzie " wielofunkcyjne" , na pewno sie przyda, choćby jako kołderka. ja akurat karmie bez owijaczy, ale do spania jak znalazł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644099 przez anek
dzięki dziewczyny za odpowiedz, przekonałam sie ze jednak bedzie przydatny.musze poszukac cosik na allegro.
buziaki dla Waszych pociech i duuuuzo zdrówka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644139 przez joasia10015
Hej dziewczynki-ja z majóweczek :) Chyba już sie wszystkie ,,rozpakowałyście,, co?
Teraz na nas pora :)
Wszystkim mamuśkom życzę wytrwałości w tych pierwszych ,czasem ciężkich chwilach ...a pociechom malutkim życzę zdrówka bo ono jest NAJWAŻNIEJSZE !!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644190 przez kasrob
Witam!

Przemek na świecie poprzez cesarskie cięcie. Termin porodu 30.04.2013r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644193 przez kasrob
WAGA 4160, 56 długość

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644225 przez malwinsien
Gratulacje dla nowych mamuś :)
Podczytuję was czasem ale natłok obowiązków. Maryśka, sprzątanie, gotowanie, pranie i inne... :) Dzisiaj zrozumiałam, że wyśpię się pewnie dopiero za rok :) chociaż mała prawie cały czas śpi, ale w nocy i tak pielucha i cyc 3 razy.
Suzi u mnie młoda wcina zawsze z jednej piersi.
Pępek u nas trzymał się długo bo aż 3 tygodni i dwa dni.
Słuchajcie położne w szpitalu powiedziały mi, że jak się karmi dziecko piersią to nie trzeba odbijać co o tym sądzicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644271 przez Dave
Dzień dobry :woohoo: :woohoo:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644278 przez agat
Malwinsien wg mnie (i "moich" położnych) jak najbardziej trzeb odbijać. Mój mały nie za każdym razem sobie odbije, ale czasami beknie aż miło :P Nie zawsze jednak go podnoszę do odbijania. Np dziś jak go karmiłam na leżąco a on był bardzo marudny to nie podnosiłam go już, żeby go nie rozbudzac. No ale generalnie lepiej, zeby się odbijalo.

kasrob gratuluję synka :)

Joasiu my już chyba wszystkie rozpakowane (właśnie to ustalamy), wiec majówki do dziela! Porodówki wolne :)

My mamy weekend pt "ja wam pokażę jaki ze mnie aniołek" :P Wczoraj Adaś prawie nie spał, jedynie krotkie drzemki i to najlepiej na rękach czy na kolanach. W międzyczasie płacz lub cyc. W nccy to samo. Po kąpieli nie zasnął porządnie tylko marudził, wybudzal się i płakał. Mąż go nosił ponad godzinę na rękach, dopiero ok 1 uspokoił się przy cycu i zasnął. No i później już się normalnie po 3h budził. Brzuszek go męczy :/ Daję kropelki, masuję brzuszek, uginam nóżki, ale i tak się biedak męczy :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644296 przez pauluska
Dziewczyny chciałam poruszyć temat szczepionek ? Jakie robicie te standardowe , 5w1 czy 6w1, robicie dodatkowe pneumokoki, meningokoki i rotawirusy ? Zwariować idzie od natłoku informacji więc chciałam dopytać mamuśki na tym samym etapie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644300 przez Magdalena9t
Dzień dobry :) :)
Wczoraj mojemu Tomkowi odpadł pępulek ( tzn kikut) ale się cieszę :)
Kasorb gratulacje :blink: :) :)
Agat u mnie podobnie mały wczoraj taki marudny , co chwilę cyc, zasypiał na rączkach a jak się go kładło do łóżeczka, to oczy jak złotówki płacz, i dalej na ręce :side: :side:
Padł dopiero po 22 i ładnie spał, dziś podobnie się zaczyna :S a ja sama w domu :S
ale damy radę , na razie jeszcze kima ale już czuję w cyckach,że niedługo :P

Co do odbijania to ja prawie zawsze po karmieniu czekam aż sobie beknie, czasem długo nic to już kładę do łóżeczka i wtedy uleje, chociaż nie zawsze, czasem bez odbijania ładnie uśnie. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu - 11 lata 1 tydzień temu #644303 przez Suzi
Hej :)

Za nami piękna noc, Mikus najpierw zrobił przerwę 4,5 godz, następna 3,5 więc jestem prawie wybyczona :lol:

joasiu, majówki jak najbardziej zapraszamy na scene :silly: the show is yours :lol: , ale
od nas jeszcze Ula, chociaż ona tez i " wasza" częsciowo :silly:
kasrob, GRATULACJE :lol: , strasznie oszczędne w słowach jestes :huh: , poprosimy wiecej wiadomości i może jakieś zdjątko?

Wczoraj zadebiutowalismy na spacerku, wprawdzie tylko po swoim ogrodzie ale może dziś uda sie gdzieś dalej wypuścić, tym bardziej ze pogoda piękna sie szykuje :woohoo:
Malwi, ja nie rozmawiałam o odbijaniu z nikim a Mikusiowi sie czasem odbija czasem nie ale nie robię z tego problemu, po prostu jak sie juz odessie od cyca, to go trochę wyżej na ręce ukladam i czekam jakiś czas.
Pępek sie trzyma juz na ostatnich" nogach" ale jest, myśle ze jego dni są policzone, tym bardziej ze zapaszek jaki rozsiewa jest :P :P :P :S czyscimy octeniseptem, czasem spirytem i trzymamy " w suchosci" :S

Dave, jak tam? Majosek kocha czy nienawidzi? :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl