BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

11 lata 4 miesiąc temu #508179 przez HERI
No i Klaudia pozdrawia wszystkich i dziękuje za pamięć :)

Odezwie się :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #508194 przez Dave
Trzymamy ją za słowo. Inaczej skrzynka na FB zawalona będzie!! :) :)



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #508235 przez Anabelle
kasia1329 napisał:

Ciekawe co mi na tą opryszczkę zaradzi.

O! Sama jestem ciekawa ;D

Co do alkoholu w lekach, to powiem Wam, że to są tak małe ilości, że ja wolę wziąć lek niż mordować maluszka choróbskiem. Prenalen polecało mi dwóch lekarzy, tantum verde i rutinoscorbin jeden lekarz. Tantum Verde polecało mi dwóch farmaceutów w ciąży. Czytałam, że cholinex to wykluczone ale np jest cytrynowe, delikatne tantum verde i jak bardzo mnie gardło bolało to brałam.
Jak miałam katar w 1 trymestrze to wąchałam też eukaliptusowe sztyfty żeby nos odetkać - używałam ze 3-4 dni po czym wyczytalam w internecie że się nie zaleca bo mieszanka ziół może być szkodliwa... odstawiłam, a mały jest cały i zdrowy.

Wydaje mi się że przesadzają.

Może tego nie powinnam pisać ;D Ale przez 2 dni w 2 trymestrze, jak byłam chora, to tak mi się gardło wysuszało, że dostawałam ataku kaszlu i łzy mi leciały. Zobaczyłam, że mam w domu syrop prawoślazowy i wypiłam 2/3 buteleczki w 2 dni. Tylko łyk syropu oblepiał mi gardło i powodował ustąpienie ataku kaszlu. Później jak czytalam skład to okazało się, że ma troche alkoholu - ale trudno. Seteczki nie obaliłam, a takie śladowe ilości to już wolę przyjąć niż szarpać malca napadowym kaszlem.

Zresztą, co lekarz to inna opinia - jedni uważają, że tylko cebula, czosnek i miód, inni, że to plus pare leków dozwolonych. Z kolei stary ordynator w szpitalu uważa, że bez przesady - normalnie witaminkę C czy syropek można łykać - przecież nie wypala się marihuany. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #508239 przez Dave
Ja też tak uważam. To jest tak jak z tym, co wolni a czego nie jeść w ciąży. We wszystkim trzeba jakiś rozsądek znaleźć.

Napisałam, bo tak wyglądała wizyta. Też byłam w szoku. Ale co zrobić.

Bez przesady, przecież nie bierze się tego 24 na h i notorycznie. Nie upijamy się przecież.
A chyba lepsze to niż później antybiotyk :unsure: :ohmy:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #508367 przez kaikai
Witam :)

trochę poczytałam Wasze wcześniejsze posty

dobrze ze z Klaudia wszystko ok , jak się maluchy urodzą to w ogolę nie będzie miała na nic czasu

Dave taka bidulka jesteś , ten remont trwa i trwa do tego te przeziębienie :(

Kasia trzymam kciuki za wizytę , a usg dziś będziesz miała?

co do palenia papierosów to moja mama i siostra strasznie kopcą , jak byłam u nich na święta to nie paliły przy mnie ale i tak śmierdziałam później cala fajkami
tam już cale mieszkanie śmierdzi bo jeszcze mama pali te
grubasy dawidoff czy coś takiego o rety :dry:
jak mój synek się urodzi to nie wiem jak ja ją odwiedzę :(

ja w wigilie strasznie się obradlam i wzdęcia dostałam od kapusty , za to w pierwszy dzień świat czułam się już dobrze i dalej jadłam :)
wczoraj zrobiliśmy sobie przerwę w opychaniu się i byliśmy na Starówce na spacerze , super było , pełno ludzi i pięknie oświetlone było Krakowskie Przedmieście :)
zjadłam gofra z owocami i hod doga, chodziliśmy dwie godziny aż mnie brzuch rozbolał , ale fajnie było:)

przed świętami na zakupach skusiłam się i kupiłam ubranka dla synka i pampersy duzą paczkę :)
jak tylko się pochwaliłam w rodzinie to od razu opieprz dostałam ze za wcześnie , jeszcze jak powiedziałam ze planujemy za miesiąc łóżeczko kupić to już w ogolę awantura :angry:
stwierdziłam ze lepiej nic nie mówić i robić swoje
nie będę miała komu się pochwalić to wam powiem ze w sobotę znowu jadę na zakupy dla dzidziusia :)
wiem ze niby się nie kupuje wcześniej nic , ale na ostatnia chwile to kupa kasy, a tak odłożyć to ciężko no i później już nie będę miała siły tak latać po sklepach

w święta trochę się denerwowałam moim maluszkiem bo wcześniej jak tylko się położyłam to skakał bardzo, a teraz nie zawsze, stwierdziłam z Piotrkiem ze synek ma już swój rytm spania i aktywności, tak co 2-3 godziny się bardziej rusza
trochę mnie to stresuje bo muszę czekać na ruchy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #508383 przez moonisiaaa2
Czesc dziewczyny ja dzisiaj w nie najlepszym stanie :( leze w lozku mdli mnie ,wymiotuje :( i strasznie mnie bola plecy na dole ;/ kosc ogonowa ja pitole :( ani lezec ani siedziec ani nic nie moge :( ledwo sie ruszam a dzisiaj wizyta :( jak pojde sie kapac to z wanny sama chyba nie wyjde:( jesc nawet mi sie nie chce.

Kaikai nie przejmuj sie gadaniem ze za szybko kupujesz cos :) ja dzisiaj zamowilam na all wlasnie lozeczko i materac i oprocz pampersow i kosmetykow i wozka juz wszystko mam ;) jakbym miala wszystko naraz kupic bym chyba musiala bank okrasc..a nie daj Boziu bym musiala do szpitala wczesniej isc to ten moj by zwariowal jakby mial wszystko sam kupowac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #508388 przez kaikai
moonisiaaa2 może się czymś zatrułaś w święta? :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #508412 przez kasia1329
Kaikai ja na każdej wizycie mam usg robione :) więc maluszka dziś podejrzę.

Monisia a Ty dziś też do lekarza. Na która idziesz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #508435 przez moonisiaaa2
Nic mi nie było; (dzisiaj zjadlam tylko trochę pomidorówki i nic więcej. Ja idę na 18.15 ale u niego zawsze jest opóźnienie więc nie wiem jak usiedze tam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #508469 przez patrycja280791
hej

co do zakupow to mi tez duzo osob mowilo ze mam nie kupowac bo sie nie kupuje, ale ja tam nie kupowalam w pierwszych 2mc bo niby duze ryzyko ale teraz to juz zakupki na calego ,ostatnio maz namowil mnie na pampersy dwie paczki.chusteczki nawilzajace ,becik, proszki do prania itg, ciuszkow mam duzo bo dostalam ale i tak sie skusze juz na dniach cos kupic :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #508479 przez kaikai
Kasia ja tez mam usg na każdej wizycie ale takie bez zdjęcia :(


Patrycja fajnie ze masz dużo ubranek,ja muszę wszystkie ubranka sama kupić , bo u mnie w rodzinie nie ma małych dzieci, a chłopców to wcale .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #508484 przez kaikai
w tesco była promocja ostatnio te chusteczki pampers premium 30 parę zł 3 paczki, ja nie kupiłam na razie bo nie znam się czy się opłaca czy nie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #508557 przez patrycja280791
ja kupilam zwykle chusteczki z pampersa 4 paczki za 25zl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #508640 przez kasia1329
Chusteczki z pampersa można kupić w cenie 25zl za 6 paczek i ja tak kupuje :)

Kaikai ja już nie mam zdjęć na wizycie bo dzidzia nie dość ze duża to jeszcze mega ruchliwa.

Na wizycie wszystko w porZądku. DzidZius dziś pokazał jajeczka więc będzie chłopczyk. Waży w granicach 720-760gr.
Jest mega.ruchliwy. Lekarz chyba z 5 podejść robił by posłuchać akcji serca.

Teraz jeszcze czekam na wieści od przyjaciółki bo też dziś ma wizytę na potwierdzenie ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #508651 przez moonisiaaa2
Ja ledwo zyje ;( jest ze mna coraz gorzej...dzwonilam do lekarza czy jest opoznienie i przed chwila weszla babka co ma na 16,15 ;/ najgorsze jest to ze mam isc tam o musi wpisac mi w ksiazeczke wyniki a jest duzo osob;/

Kasiu to super ze wszystko dobrze jest ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl