BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 6 miesiąc temu #463640 przez Kasia8711
Gdzieś czytałam "kobieta staje się mamą w momencie jak się dowiaduje o ciąży, mężczyzna staje się tatą gdy dzidziuś jest już na świecie " :) choć nie zawsze tak jest :)mój Mąż wręcz oszalał, aż mnie czasem irytuje, nie noś takich ciasnych spodni, ta gumka od piżamy uciska maluszka, głaszcze brzusio, całuje, choć jak wcześniej wspominałam to dopiero "większe wzdęcie" :)a na usg był niestety ze mną tylko raz, za to był zachwycony:)

Tweety, nie przejmuj się, pewnie Mąż potrzebuje więcej czasu żeby do niego dotarło, na pewno się bardzo cieszy, może nie umie do końca tego okazać, daj mu trochę czasu :)może jak brzusio zacznie bardziej rosnąć to będzie się to wydawało bardziej realne. Ja pomimo że na usg chodzę co 3 tyg to jak widzę fikającego bąbla na monitorze to nie do końca to do mnie dociera, może dlatego że jeszcze go nie czuje? Na wszystko przyjdzie czas i pora:)także głowa do góry:)

Dziewczyny, smarujecie już brzusie, albo planujecie smarować,jak tak to kiedy? :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #463650 przez Anabelle
Kasia, mam to samo z mężem :) Chodzi i mi gada, a przykryj się, a odkryj się, a ściągnij te spodnie bo na pewno cie uciskają, a napij się, a zjedz coś itd. Jak mnie brzuch pobolewa to już leci głaskać, całowac itd... Czasami mnie wkurza, a z drugiej strony się cieszę.

Co do smarowania brzuszka to ja na razie po kąpieli wcieram oliwkę z masłem shea. Ale zamowiłam sobie krem na rozstępy. Później jak zaczną się pojawiać to kupię krem z Gernetica bo mogę zamówić opakowanie do użytku profesjonalnego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #463657 przez lalka
dziewczyny...ja w pierwszej ciaży miałam spokój ducha i ciała!!!nawet przez myśl mi nie przeszło,ze coś może być nie tak...że dzidzia może urodzić się chora....już miałam dawno wyprawkę zrobioną!!!!a teraz?????SCHIZA lekkie kłucie i panika!!!mój syn ma 9 lat i nie potrzebuje tyle mojego czasu..wręcz przeciwnie...komputer internet to właśnie z tym przegrywam!!!i może dlatego całą swoją opiekę i uwagę skupiam na brzuszku!!!najgorsze było przez pierwsze 3miesiące!!!teraz już nie wariuję!!!

mój mąż się cieszy bardzo!!!!opisać w paru słowach to......o szczęście nie pojęte.....Ale mam z nim inny problem!!!za cholere nie pójdzie ze mną na usg...nie był w pierwszej ciąży i teraz też!!!!NIE I KONIEC!!!!ani na szkołe rodzenia też nie pójdzie!!!mogę sobie zabrać jakiegoś kolegę i z nim iść...hi...hi..hi..Więc jak nie urok to....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #463661 przez tweety
Ja na razie tylko oliwkuje, oliwka dla dzieci. Podobno dopiero w 4 tygodniu można wcierać kremy. Pani w aptece powiedziała mi ze ruchy koliste nie są na razie dla brzucha dobre. tymczasem oliwka świetnie nawilża a za 2 tygodnie włączę krem na rozstępy.

Jakie macie doświadczenie z poprzedniej ciąży? Pomagają kremy? Pojawiły się rozstępy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #463666 przez tweety
lalka - a ma konkretny powód czy nie i już? Ciekawe, bo mój jak na razie deklaruje swój udział we wszystkim oprócz porodu. Poród powiedział że może podsłuchiwać przez drzwi. no i oczywiście już zaprosił kumpli na oblewanie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #463678 przez lalka
chyba boi sie lekarz,że zapyta o coś nie tak i co???namawiam do tego,żeby mąż był przy porodzie!!!!mój był i nie żałujemy.....!!!!uwierz mi,że położne lepiej traktują rodzącą jak jest ktoś przy niej....moja znajoma poszła rodzić z mamą!!!!i też jest zadowolona!!!!a co do oblewania....to koledzy z męza pracy(jak urodziłam syna)powiedzieli,że więcej dzieci ma nie robić....bo oni tego drugi raz nie przeżyją!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #463685 przez Kasia8711
Anabelle mam nadzieje że naszym Mężom starczy tego zapału na "po porodzie" :D i że nadal będą jak w amoku :)

tweety też mi się obiło o uszy że ruchy koliste nie są na pewno wskazane przy ciążach zagrożonych, bo ponoć mogą wywołać skurcze, aczkolwiek nie wiem ile w tym prawdy :unsure: bo zawsze mi się kojarzy że kobitki w ciąży masują brzusie, z resztą ja sama się na tym łapie :)
Chyba i ja zacznę masować oliwką, mam nadzieje że obędzie się bez rozstępów!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #463688 przez gosia28
ja też smaruję brzusio oliwką dla dzieci do tego jeszcze kremem nivea soft na zmianę, ja w ogóle to mam suchą skóre i jakbym się nie posmarowała to chyba bym się zadrapała tak mnie skóra swędzi :)
a mąż mójteż np przynosi przysmaczek jakiś i pyta czy chcę jak odmawiam to mówi że może ja nie chcę ale dzieci chcą hihi, chodzi ze mną na każde usg i jest bardzo zaangażowany w tą ciążę :lol: :lol: :lol:


Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #463708 przez lalka
ja w pierwszej ciąży smarowałam brzuch oliwką...niewiele mi pomogło...a największe rozstępy miałam na cyckach!!!nie mam pojęcia czym się smarować???jest coś dobrego oprócz oliwki???poradźcie coś!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #463724 przez tweety
Są specjalne kremy na rozstępy, kupisz w aptece jak tylko zapytasz farmaceutę. I są jak najbardziej zdrowe dla kobiet w ciąży, przeważnie od 4 miesiąca. Będę się smarować dla zasady ale wiecie co? Wydaje mi się że to wszystko i tak zależy od genów i naszych predyspozycji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #463725 przez lidianna
kurcze dziś w pracy pierwszy raz tak mi się zdarzyło, że byłam pewna że za chwilę zemdleję - na prawdę dużo do tego nie brakowało, zrobiło mi się jakoś duszno, ale napiłam się zimnej wody, wyszłam troche na powietrze - w asyście mojej szefowej i było mi lepiej... ale to było dziwne...

a wczoraj kuzynka mojego M ogłosiła światu, że jest w ciąży - w 14 dniu.. i że wie o tym od tygodnia, nawet lekarz już jej to ponoć potwierdził, nieźle co?:-)

gosia28 ja tez codziennie smaruję się oliwką a od tego tygodnia dorzuciłam też krem na rozstępy - babydream z rossmana

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #463735 przez lalka
tweety też słyszałam,że to sprawa genów....jedne kobiety je mają inne nie!!!!ale o skórę trzeba dbać więc krem i do dzieła!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #463742 przez gosia28
dbać trzeba bez żadnych wątpliwości ale i tak ja jestem przekonana, że geny mają wiele do powiedzenia. Koleżanka mojej szwagierki smarowała się bardzo drogimi kremami na rozstępy a i tak jej wyszły. Możliwe, że miałaby większe gdyby ich nie stosowała. Napewno warto zapobiegać.


Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #463759 przez Mirella
Kochane ciężaróweczki, tak jak Wam obiecywałam mamy dla Was następny konkurs z baaardzo fajną nagrodą do wygrania, sporo wartą :lol:
Jesteście ciekawe szczegółów? Zapraszamy tutaj:
wrolimamy.pl/2012/11/05/konkurs-w-szklan...aczarowane-pamiatki/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #463767 przez hexia
Tak sobie Was czytam Majóweczki...
Co do Męża mój zadeklarował od razu,że chce być przy każdym usg i przy porodzie.Był juz na jednym usg i wyszedł uśmiechnięty od ucha do ucha...Do dziś śmiejemy się,że nasz mały tancerz tańczy "disco,disco" (często przysyła mi to nasze "hasło" smsem jak jest w pracy.Ogólnie cieszy się bardzo ale nie świruje,zresztą robi sam jeden remont w naszym mieszkaniu więc ma zajęte myśli...Ale...regularnie bada moje piersi i fascynuje go,że tak urosły,że środeczek na brodawce zaczyna widać...Z brzuchem tak samo...Ale bardziej bierze to na wesoło i nie trzęsie się nade mną a mnie to odpowiada :laugh:
Ja póki co nie smaruje się niczym ale muszę zacząć koniecznie...Jestem raczej przy kości ale rozstępy miałam w wieku dojrzewania i obawiam się,że mogą się powtórzyć... :ohmy: :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl