BezpiecznaCiaza112023

mamusie CZERWCOWE

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #502722 przez magdolec999
Ostatnie miesiące....:))
Pierwsze co to pojawiły się mdłości, myślałam że mnie to ominie ale nie w 2 miesiącu się pojawiły i troszke utrudniały funkcjonowanie.Nawet podczas pracy po południu było mi niedobrze ,...nie rano a później. To już minęło i tylko jak gotuje to niektóre zapachy wywołują u mnie chęć wyjścia na świeże powietrze i nie zawsze mam ochote później zjeść odrazu to co ugotowałam.
Ponadto zmęczenie....było ....i jest jeszcze trochę, zawsze po pracy myślę o małej drzemce.
Zachcianek nie mam, za słodyczami nie przeadam.
Płci nie znam ale może uda mi się poznać bo pojutrze ide do lekarza...czekam z radością....nie tyko na to. Uwielbiam patrzeć się w ekran i oglądać na żywo mojego malucha...ostatnio był tak ruchliwy że ciężko było lekarzowi zarejestrować bicie serca:) wkółko było słychać jego głośne uderzanie w odbornik sondy USG :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #503745 przez aleksiaa88
Witam w ten wietrzny i zimne popołudnie. Zima dla kobiet w ciąży jest udręką to moje zdanie, zmrożony śnieg nawet jest śliski o lodzie na chodnikach nie wspomnę. Każdy krok to strach, żeby się nie wywinąć. Strach chodzić. Ja jeszcze nie słyszałam bicia serca dzidzi. Na razie tylko była podglądana. Koniec roku jest okropny, gdy idziesz do lekarza a on na NFZ już nie przyjmuje, a żeby jeszcze było ciekawiej jak usłyszałam, że nawet prywatnie nie przejmuje to mnie załamało dopiero po świętach. Lekarzy to już w ogóle w przychodniach nie ma szczególnie ginekologów. Tam gdzie ja chodzę jest trzech i żadnego do świąt nie ma :angry: w razie czego walić do szpitala tylko zostaje :angry: . Mój lekarz pracuje w szpitalu jeszcze można go tam złapać tylko należy pojechać do innego miasta przynajmniej tyle pocieszenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #503805 przez lalka
aleksiaa88 ja chodzę na NFZ i mój gin nie przyjmuje już od 14 grudnia!!!!!a od października przyjmuje tylko ciężarne!!!ja na ostatniej wizycie byłam 13 grudnia a następna dopiero 9 stycznia!!!a w razie w na izbę przyjęć!!!!takie są reali u nas w mieście!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #503879 przez aleksiaa88
To ci niespodzianka też mam wizytę 9 szkoda, że nie dzień wcześniej prezent urodzinowy by był. Czy na początku 4-tego miesiąca znów się w brzuchu rozciąga? Pamiętam w pierwszym miesiącu albo drugim czułam jakby okres miał być ból w dole brzucha który przechodził na krzyże taki tępy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #504048 przez lalka
aleksiaa88 ja na początku miałam bóle brzucha(w pierwszej nie miałam więc dla mnie to była nowość)ale to było takie kłucie..rozciąganie...tak bardziej przy pachwinie!!!najgorzej było przy zmianie pozycji...masakra!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #504531 przez aleksiaa88
Od razu lepiej na duszy. Znalazłam numer w internecie do gabinetu w innym mieście mojego lekarza zadzwoniłam i co się okazało, że odebrał osobiście- jego prywatny numer dla pacjentów. Ale mi się poszczęściło na dodatek zaprosił mnie do szpitala, tak akurat był. Czekałam z godzinę bo był na cesarce wyszedł i dostałam szoku taki był miły. Przebadał dzidzie pooglądał przy okazji nerki mi sprawdził. Złapał dzidzie od góry i było widać jak kończynami sobie rusza- jakie to przyjemne ten widok. Okazuje się, że mnie tak boleściwie rozciąga :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #505243 przez sunflower
Witam nową mamusię, niech to nasze grono się rozszerza.

Jak tam przed świętami, jak przygotowania? U mnie spokojnie, święta u teściów więc odpada mi wielkie gotowanie, w mieszkaniu też nic nie posprzątałam, może jutro coś zrobię ale jak pomyślę, że miesiąc i już nas tu nie będzie to mi się nie chce...
Ale za to mamy kuchnie zamontowaną w naszym nowym domku, jest piękna. I oczywiście brakło nam płytek do łazienki i będą może w styczniu...Raz z górki, raz pod górkę.

Ja ja się mieszczę we wszystkie ciuchy i jak już myślałam, że coś ten brzuszek rusza to tu nic... W pierwszej ciązy też tak miałam, było coś widać dopiero w 5 mc, a w 7 pod kurtką dało się ukryć. Ale ponoć w drugiej ciąży to szybciej idzie, a u mnie nic więc oczywiście zaczynam się martwić czy wszystko jest ok... A wizyta dopiero 4 stycznia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #505378 przez magdolec999
No to ja po wizycie, prawdopodobnie będzie dziewczynka,.a jednak :). Ale za rzadko można było jednak ją złapać i maluch później zaczął trzymać nogę w kroczu, jakby nie chciał jeszcze zdradzić płci. Ale cóż zdrowy jest, łóżysko prawidłowo się wykształca, ze mną też wszystko ok....Od teraz oprócz witamin i kwasu foliowego mam brać magnez do końca ciąży.
Ale na następej wizycie lekrz powiedział że dziecko będzie już tak duże i nie ma szans że nie poznamy płci :) a więc czekamy i rośniemy ...
Zalecenia :) nie objadać się w święta

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #505578 przez aleksiaa88
Pić, pić dajcie mi pić! Dziś mam branie na mandarynki. Co do świąt Jutro ubieramy choinkę z mężem. Jutro małe sprzątanie czyli normalne jak co sobota, nie uznaje coś takiego jak WIELKIE SPRZĄTANIE PRZED ŚWIĘTAMI to dla mnie nie istnieje. Nie rozumiem w ogóle tego co t ma być, że niby święta idą to trzeba sprzątać przepraszam ja co sobotę sprzątam, sprzątam dla siebie żeby się lepiej czuć, a nie dla gości! A po drugie To ja podłogi myję co sobota, dywany trzepie co drugi tydzień, kurze wycieram 2 razy w tygodniu, a takie dokładniejsze sprzątanie np. wycieranie z szafy od góry to raz na 3 miesiące to ja się pytam co mam sprzątać w tym wielkim sprzątaniu świątecznym? Jak ktoś sprząta na okrągło to nie ma sprzątania świątecznego. I nie rozumiem ludzi którzy mówią, że muszą sprzątać bo idą święta tak jakby przez cały rok nie sprzątali? Trochę się uniosłam, zawsze mnie irytuje taki szał świąteczny ze sprzątaniem.
Co do potraw w niedzielę upiekę sernik i jakiegoś przekładańca. W poniedziałek zrobię kapustę z grzybami, odmrożę pierogi, zrobię rybę i barszcz. P.S. mąż robi uszka :lol:. A jeszcze w niedzielę zrobię gołąbki. I święto.
Co do wczorajszej wizyty w szpitalu mam brać magnez. 3 dni mnie bolało dopiero jak się upewniłam, że nic nie dzieje się z dzidzią, rano przeszły mnie bóle.
pitu pitu a ja mam ziemniaki na gazie aaaaaaa lecę bo przypalę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #509418 przez Agusia83
Ojej, a co tu taka cisza? Przeciez swieta sie juz skonczyly :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #509711 przez aleksiaa88
Się skończyły a watek alej w miejscu już lipcówki się rozkręciły.
Święta minęły, a ja nic nie przytyłam.
Mam takie zapytanie czy w szpitalu przydadzą się body na krótki rękaw? Wydaje mi się, że dopiero narodzonemu dzieciątku nie ubiera się na krótki rękaw nawet jakby było ciepło :unsure: Ciepło- nie mylić z upałem ale to raczej chyba nie grozi w czerwcu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #511054 przez Agusia83
Aleksia, moim zdaniem pewnie, ze sie przyda...naprawde roznie moze byc...a przeciez kilka takich bodziakow nie obciazy Ci torby :silly: Najwyzej na bodziaka mozna ubrac kaftanik lub cienki sweterek...zreszta w szpitalu na pewno bedzie cieplo...a dzidzi nie mozna przegrzewac...to rownie niezdrowe jak zaziebianie...

Nie martw sie waga...

Miesiac temu bylam u lekarza, mialam 2kg na plusie, a 2 dni temu sie wazylam i tak jakbym schudla kg...i co ja mam powiedziec?

Nie moge sie doczekac pierwszych ruchow....Emisie poczulam w 19t1d...teraz czasem wydaje mi sie, ze cosik czuje, jakby pekniecie banki mydlanej...ale na 100% nie jestem pewna...przy Emilce poczulam jakby mi przez dol brzucha przepelzla dzdzownica :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #511412 przez aleksiaa88
Ostatnio miałam ból do głowy bo uświadomiłam sobie, dobra urodzi się a potem co dalej znaczy nawet nie wiem w co ubrać znaczy się czy na krótki rękaw czy długi czy na noc pod koc wystarczy dać czy taki śpiworek a może pod kocykiem samą pieluszkę i skarpetki trudno określić jak nie powie czego potrzebuje :huh: . W zimie było by łatwiej dostosować ubranka a latem :huh: Wiem wiem jak zacznę czasem rozmyślać to tylko kij i po głowie walić.
Co do ruchów jak burczy lub bulgocze mi w brzuchu to wiem, że to akurat jest to ale ostatnio coś mi jakby dotykało w środku, ani to nie bolało anie przy tym nie było żadnego odgłosu po prostu cisza w brzuchu a takie bezdźwięczny ruch czułam i to kilka razy. Ale stwierdziłam, że mam omamy, że to jeszcze za wcześnie.
P.S. suwaczek się spóźnia o tydzień

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #511993 przez Agusia83
To czemu suwaczka nie poprawisz? Moim zdaniem mozesz juz czuc ruchy...one sa bezdzwieczne i na poczatku nie bolesne :silly: nie chce straszyc...ale jak dzidzia jest juz duza to moze dac niezle popalic...Emi non stop wpychala mi stopy pod prawe zebra...czasem tchu nie moglam zlapac, a jak do tego dolaczyly skurcze braxtona-hiksa...to juz w ogole masakra..oczywiscie da sie to przezyc :silly:

A jesli chodzi o ubranka, to na samym poczatku ubieramy dzidzie o jedna warstwe wiecej niz my jestesmy ubrane...wiadomo, ze jak bedzie upal, to wystarczy bodziaczek z krotkim rekawem i lekki kocyk...badz pieluszka...tylko trzeba pamietac, ze podczas snu organizm sie wyziebia...
Aleksia, instynkt macierzynski przyjdzie bardzo szybko...zobaczysz, ze dasz rade :lol:

Kurcze, chcialabym juz wiedziec czy to chlopczyk czy dziewczynka? :lol: Za jakies 2 lub 3 miesiace bede czatowala na promocje pampersiakow...powoli bedzie trzeba zaczac kupowac...bo na poczatku idzie tego jak woda...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #512413 przez aleksiaa88
Witam w ten ostatni dzień roku bardzo wkurzający dla mnie :angry: Agusia83 dzięki za słowa otuchy o instynkcie. Co do ruchów to były delikatne, bezdźwięczne w jednym miejscu parę razy się ujawniły z parominutowym odstępem. Ale wolałam sobie wmówić, że to nie może być jeszcze ruch, może dlatego, żeby się nie nakręcać za bardzo. Już bym chciała żeby mnie trochę kopał tak bym się cieszyła. :woohoo: :lol: :laugh:

Życzę wszystkim mamuśkom Szczęśliwego Nowego Roku a mianowicie żeby dzieciątka zdrowo się rozwijały, żeby swoje mamusie dobrze kopały, żeby poród był szybki i udany, żeby dzieciaczek zdrowy się narodził i swoim pierwszym uśmiechem mamusie do łez szczęścia doprowadził. A po narodzinach niech smacznie zajadają i noce szybko zacznie przesypiać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl