BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

10 lata 5 miesiąc temu #779883 przez kala321
co tu taka cisza?
my chorzy niestety antybiotyk:(
zapalenie oskrzeli
temp 38,9 lub 38,6:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #780205 przez Karola1990
Kamila teraz taka zdradliwa pogoda że o chorobę nie trudno. :(

Jezeli ktos to jeszcze czyta to powiedzcie mi jak wasze dzieci bawią się z innymi maluchami ? Zabierają zabawki czy ładnie potrafią sie bawic i dzielić ?
Ja chyba zbyt nerwowa jestem i nie pozwalam Oli bawić się z niektórymi dziećmi. Chodzi mi o te niegrzeczne.. za szybko Oluska łapie zachowania innych dzieci i jak widzę 3 latke która krzyczy na moje dziecko i wyrywa każda zabawkę (chodzi mi o zabawę u nas w domu) to mnie szlak trafia normalnie.
Nie chodzi tu o "dziecięce niewinne" zabranie zabawki tylko wyrwanie chamskie.

Teraz widze że jak nie miałam Oli to sie mądrzyłam na różne sprawy a teraz dokładnie robię co innego.

Z kibelkiem jest super. Pampers tylko na długie wyjazdy kilkugodzinne i na noc. a na krótsze wyjazdy nocnik w samochód i jedziemyy. :) Pieknie woła więc już nawet nie martwie się o zime że jej się na dworzu zachce bo pięknie woła i potrafi przytrzymać zanim dobiegniemy do kibelka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #780747 przez kala321
Patryk bawi się ładnie,ale czasem zauważam,że chce tą samą zabawkę co ktoś inny-wtedy podchodzę i pokazuję mu podobna lub mówię chwile ... się pobawi,a za chwilkę ty,dobrze? i najczęściej to się udaje;D

super Karola z tym siusianiem ,my jeszcze nie próbujemy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #788586 przez kala321
witam powoli myślę o prezentach na święta

a Wy co dla maluchów kupujecie?co mówicie rodzinie?

nam idzie górna trójka i znów budzi nam się w nocy z tego powodu i gryzie wszystko, czemu on taki wrażliwy jest na zęby
ostatnio można się pośmiać jak on śpiewa i tańczy-pocieszny jest
albo to jego"mamoo...."" albo coś w stylu:" a wiesz....?;Dcosraz więcej mówi i coraz więcej można zrozumieć- jeszcze nie dokańcza niektóych wyrazów ale już wiadomo co to;D np pies- jest pie lub hau;D kot - jest miau( i nie da rady inaczej), tak jak lew-wow(czyt łał, bo tak na początku mówiliśmy i niestety dalej jest wow);)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #789625 przez Karola1990
Kala my juz mamy prezenty. Ola dostanie wózek dla lalek kuchenkę akcesoria do kuchenki łóżeczko dla lalek ale jeszcze muszę je kupić i coś jeszcze ale już pomysłu nie mam. wiem że coś jeszcze od chrzestnych dostanie i od cioci jednej ... ale myślę że z wózka najbardziej zadowolona będzie :) dla innych dzieci też juz prezenty mamy.. lezą w szafie ... niektóre już od września :P nie dalibyśmy rady kupić wszystkiego teraz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #790484 przez Karii
Hej
U nas też już coraz więcej słówek ale w porównaniu do Waszych pociech to Adaś raczej mało jeszcze mówi, za tą ząbki ma już prawie wszystkie brakuje mu już tylko tych dalekich. Co do prezentów to ja dopiero mam wybrany dla Adasia, chcemy mu kupić bramkę interaktywną, liczy strzelone gole, uczy kształtów ma jakiej melodyki wydaje się ciekawa tym bardziej że adaś jest na etapie piłki a jeszcze bardziej na etapie majsterkowania śrubokręt to ost. jego największy przyjaciel i mimo, że kupiliśmy specjalne plastikowe to i tak najlepszy jest ten co ma tata. cały czas chodzi kręci śrubki i coś naprawia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #795447 przez kala321
super;D
my mamy taki materiałowe-filcowe narzędzia:D

nasz jest na etapie zwierzątek i klocków (tworzymy mu zoo;D ) dostanie lego duplo, a co więcej to nie wiem

dziś byliśmy na roczku u kuzyna (dziś Patryk ma 19 miesięcy), obok na drugiej sali była impreza i Patryk nie byłby sobą, gdyby sobie nie poderwał dziewczyny z tej drugiej imprezy, on bawił się z nią na tamtej imprezce, wozili lalę w wózku, gonili się ,szukali, a jak byli głodni ,czy pić się chciało to nie do nas tylko do nich szli:) normalnie boski jest- ten to nie zginie;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #795448 przez kala321
ja też mam już trochę prezentów,ale my mamy jeszcze urodziny dwóch kuzynów i dwóch kuzynek, mikołaj i gwiazdka- dlatego podpytuję:)

najlepsze jest jak jesteśmy na koncercie,albo coś się dzieje a młody woła"bawo, bawo..." i klaszcze w dłonie( nie wymawia jeszcze "r" więc jego brawo to bawo), dodatkowo nauczył się mówić "mamuś, mamuuśś..."- normalnie mówi mama, ale jak coś chce,albo jestem zajęta i nie reaguję to jest "mamuśś!":)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797294 przez kala321
co tu znów taka cisza, dziewczyny....hop hop!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #799145 przez Karola1990
jestem :) myslałyście już o przedszkolach dla maluchów ?

jestem ciekawa czy teraz we wrześniu moge dać Olusie do przedszkola czy to nie za wcześnie. we wrześniu będzie miała 2.5 roku. nocnik opanowany do perfekcji. pampery nie wchodza w gre nawet. umie zawołać siku jeść pić. pokazać co chce.
trochę mnie serce boli jak pomyślę że mam ją oddać. ale chciałabym iśc do pracy i wspomóc budżet rodziny bo mamy dużo planów a z powodu jednej wypłaty ciężko je zrealizować.

co do świąt to mamy już wszystkie prezenty zrobione. Oli kupiliśmy lego bo ostatnio byliśmy u znajomych i super się bawiła. lubi łączyć klocki wybiera i szuka te co chce połączyć. ale wzieliśmy te normalne nie duplo bo będziemy jej zbierać żeby na dłużej starczyły.

w przyszłym tyg zaczynamy piec pierniczki :) mam przepis na lukier. może któraś z mam skorzysta. białko ubijamy dodajemy cukier puder(im więcej tym lepiej) i kisiel kolorowy(zabarwia lukier) ewentualnie barwniki kakao. schnie ok 30 min :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #799332 przez Karii
Karola wydaje mi się że Ola spokojnie może już iść do przedszkola. Dzieci czasami bardzo długo robią w pieluszkę a skoro ona tak ładnie robi sama to super. Ja gdyby nie fakt, ża Adaś siedzi z nianią to posłałbym do żłobka własnie ze względów finansowych, z jednej pensji ciężko opłacić czynsz, samochód, i życie. Z tego co się orientuję to niektóre przedszkola Państwowe przyjmują wlasnie od 2,5 roku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #808629 przez kala321
Karola super;D
my właśnie też klocki,ale weszliśmy w duplo, i tak do 5 lat spokojnie się nimi pobawi
też lubi sie bawić,dostał na Mikołaja od nas i od cioci
teraz tez dostanie od nas i od cioci innej-fajnie się bawi,odkupiłam też kilka ludzików od innych i ma mały frajdę;D
my pierniczki zrobiliśmy w sobotę
ale chyba nie będe zdobiła,albo tylko czesć,bo mały woli bez

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #808633 przez kala321
my nie oduczamy, czekamy do wiosny,ale załatwia się mały na toaletę, na ta nakładkę ,jak go wysadzam to robi siusiu lub kupkę,nie ma problemu
czasem woła "kuka"-czyt kupa
ale nie zawsze,czasem szkoda mu zabawy i tu ja musze obserwować, a ż epracuję w domu, nie zawsze uda się momentu robienia zauważyć

mój siostrzeniec szedł jak miał 2,5 i było ok
my na razie chyba, nie
choć znajoma ma np w złobku i jest zadowolona,choć mała dużo choruje,bo to od innych dzieci łapie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #808634 przez kala321
nie mam jeszcze dla Patryka, bo zastanawiam się nad drewnianym pociągiem,a nad lego zoo lub też jest innej firmy pasującej do duplo zoo
i myślę co zrobić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #808635 przez kala321
a powiedzcie mi jak Wasze dzieci, śpią jeszcze w ciągu dnia?
nasz juz nie zawsze
a czasem zaśnie np na godzinkę czy pół,ok 16-17 lub 18
ale staram się go później nie kłąść bo wtedy problem by o 20 szedł spać
w ogóle od czasu kiedy 3 nam wychodziły, zaczął się problem z usypianiem
zawsze kłądliśmy ,buźka i wychodziliśmy i sam zasypiał, ateraz jest :"mamo,mamuś, mamusiu, mamuniu..."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl