BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

10 lata 1 miesiąc temu #861553 przez trufla
Ja gdzieś czytałam że dzieci muszą jeść jeszcze 4 posiłki mleczne dziennie. Bo mają zwiększone zapotrzebowanie na wapń.
Ale są róże opinie na ten temat. Kaska zawsze możesz podać Kacperkowi wapń w syropie. Ala bardzo lubi jeść wszystko co jest na mleku :)
Dzieci powinny tyle jeść produktów mlecznych do 3 roku życia. A może spytaj się lekarza bo przecież każde dziecko jest inne. My mamy jedno dniowe obiady. I tak mamy na 3 lub 2 dni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #861968 przez Sander
Mgadalen ale ta Twoja Malutka ma fajne kitki!!

Ewelka też musze taki omlecik zrobić, jak narazie Isia je ewentualnie naleśniki jak my jemy. No właśnie ja też nie mam inspiracji szczególnie jeśli chodzi o obiady...

Czy dajecie dzieciom mięso?? tzn np kotlet?? Bo ja się boje że Iza tego nie pogryzie i generalnie mało tego mięsa dostaje... Jak tu jej przemycić i jakie mięso dajecie??

U Nas wygląda to tak z jedzieniem - ale to tylko w weekendy jak Isia jest w domu:
1. Mleko z kaszką w butelce - 180ml
I tu jeszcze próba śniadania ale rzadko się udaje - chlebek z szynką, parówka itp
2. Deserek z owoców
3 Melko z kaszką w butelce - 180 ml - czasem z żółtkiem
4. Obiad - zupa lub zieminiaki z sosem i warzywami
5. Danio albo coś w tym stylu
6. Kaszka mleczno-ryżowa - 180 ml

No i jeszcze w międzyczasie biszkopty, jabłko czy coś takiego.
Nie wiem czy to jest odpowiednie jedzenie dla Malucha?? Może powinna jeść już więcej i bardziej normalne jedzenie?

My w końcu bierzemy się za nasz ogród :) tzn z naszego pola chcemy zrobić ogród :lol: No i dużo pracy nas to kosztuje ale myślę że będzie ładnie mimo prawie żadnych nakładów finansowych. Czy planujecie piaskownice u siebie? albo może już macie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #862873 przez trufla
Ja daję Ali już wszystko. Je już schabowe, mielone , mięso w każdej postaci. Ostatnio robiłam pierogi drodżowe z mięsem mielonym z indyka pieczone
w piekarniku. Jadła aż jej się uszy trzęsły :)
My mamy w planach zrobić Ali piaskownicę na lato.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #863554 przez kaska
Trufla a wiesz ze bylam ostatnio z Kacprem na ostatnim szczepieniu i nie zapytalam. no ale to.dlatego ze rozmawialam z nia o tym jak skonczylam karmic piersia. Kacper mial rok i nie chcial mm wiec jadl 2 razy kaszke i czasami w nocy. no ale to byly tez mniejsze porcje. powiedzmy ze 2razy 180 jak dobrze pamietam... No i oczywiscie ten jogurt. Powiedziala ze starczy...

No to u nas jedzenie wyglada tak:
wstaje i dostaje kaszke 240
pozniej za godzine je zazwyczaj jakis owoc-pol pomaranczy, jablka, banan
nastepnie kanapka lub pomidor z bulka lub parowka lub jajko itp ;)
podgryza jeszcze moje kanapki je chrupki kukurydziane bulke do tego herbatka sok
idzie spac po 11
jak wstaje dostaje obiad jednodaniowy np zupe albo kotleta pulpeta ziemniaki i inne warzywka ;)
gdzies godzine po obiedzie wcina jogurt albo serek homogenizowany
nastepnie bulka albo owoc warzywo. pokazuje na co ma ochote
przed snem kasza 240 ;)

na obiady je czesto to co ja- daje mu od niedawna kotlety ale jeszcze probuje w mniejszych ilosciach. jak jem cos mniej zdrowego to gotuje mu zupe i je z tym miesem na ktorym sie gotowala :) uwielbia pulpety w platkach owsianych. jak ktoras ma ochote to moge podac przepis;) proste i szybko sie robi

Sander a Iza sie krztusi innymi pokarmami ze boisz sie dawac?
co je w zlobku?

Ewelka dzieki za przepis. skorzystam:) jak ktos ma fajne przepisy to poprosze :)!

ja mieszkam w bloku to piaskownice mamy przed blokiem
no domek mi sie marzy ;)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #863573 przez malgosiask
Witam,

Jestem położną. Uprzejmie proszę o wypełnienie ankiety dotyczącej połogu :) moje-ankiety.pl/respond-61229/sec-KgcPphD3.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864338 przez ewelka1505
Poli tez daje juz mniej wiecej to co my jemy, oczywiscie oprocz jakis malo zdrowych rzeczy :p Jajecznica jej przestala smakowac i tylko poczuje ją albo samo jajko ugotowane to zaczyna pluc na kilometr :p

Sander to moze jej to ugotowane mięsko zetrzyj na tarce? Ja tak robilam, w sumie jeszcze czasem robie :)
Piaskownice mamy w planach :)

Kaska mozesz podac przepis, chetnie skorzystam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #867261 przez kaska
no to wrzucam ten przepis. Szybko się je robi. Ja dziele mięso surowe i zamrażam tak żeby wyszły mi 3 kotlety i top jest dla Kacpra na 2 dni plus ziemniaki i jakieś warzywa do tego. Z tego wywaru, po ugotowaniu nie wyrzucam marchewki bo Kacper lubi. No i robię troszkę większe niż wielkości orzecha włoskiego. Najpierw doprawiałam tak jak w przepisie, a teraz już kombinuje po swojemu ;)

Kotleciki z otrębami
Składniki  ½ kg mięska mielonego (indyk, kurczak, cielęcina, wieprzowina, królik)  4 - 5 łyżki otrąb owsianych  pieprz  zioła prowansalskie  włoszczyzna

Sposób przyrządzenia W misce zmieszaj mięso, przyprawy i otręby. Formuj pulpety wielkości orzecha włoskiego ( na jeden kęs) obtaczając każdy w otrębach. W garnuszku zagotuj wodę, na wrzątek wrzuć włoszczyznę. Kiedy warzywa zmiękną wyjmij je, wywar zagotuj i wrzuć pulpeciki. Gotuj aż pulpety wypłyną na powierzchnię ok.15 min. Uwagi Z podanej ilości składników otrzymasz oczywiście więcej pulpetów niż twój maluch zje za jednym razem. Surowe pulpeciki możesz zamrozić owijając każdy w folię spożywczą by się nie skleiły.

Magdalen przeczytałam Twojego posta o tym wielowodziu. Odezwij się i napisz co ten lekarz Ci powiedział dokładnie? Ze mną w szpitalu leżała dziewczyna, robili jej jakiś zabieg żeby zmniejszyć ilość wód. No ale co dokładnie to nie wiem... No ja 3mam kciuki żeby było wszystko ok :kiss: Może skonsultuj to z innym lekarzem??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871786 przez trufla
Hej :)
Ale tu cisza nastała :( My oczywiście chorzy jak zwykle :( A w piątek idziemy zobaczyć kolejny żłobek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871876 przez kaska
Trufla ja jestem, ale przeciez sama ze soba pisac nie bede :p

Ala juz chodzi do zlobka?
ona Ci chyba sporo choruje co? zdrowka! :*teraz to taka pogoda to i chorobska lapia..

mnie zlapal w piatek jakis wirus. oj caly dzien wymiotowalam. cos strasznego. zarazilam Kacperka...hmmn chyba zarazilam bo mial lekkie rozwolnienie no i chlopa tez...ale ten to rzygal i mial rozwolnienie...
No a zarazilam sie od rodzicow..zachcialo mi sie jechac hehe ;p ;)

co tam dziewczyny porabiacie?

Ewelka robilam omlety. super przepis dzieki :*
ktos ma jakis fajny przepis???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871982 przez trufla
We wtorek Ala miała szczepienie i pewnie przywlekłyśmy z przychodni. Naszczęście jest już lepiej ale Ala ma jeszcze katar :(
Ala jeszcze niechodzi do żłobka narazie szukamy fajnej placówki. I wmiarę przystępnej cenowo z tym jest trochę gorzej.
To już czas aby Ala bawiła się wśród dzieci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #872536 przez Sander
dziewczyny jestem tylko na chwile. Trzymajcie proszę kciuki za jutro!!!!! Isia ma mieć zabieg przekłócia kanalika łzowego pod narkozą... :huh: Ale co gorsza jest troche przeziębiona i nie wiem czy w ogole jej zrobią... A już ją mocno to oczko boli... :( :( Kolejny termin w razie co za dwa tygodnie... brrr
To trzymać kciuki proszę!!!!!!!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #872796 przez trufla
Trzymamy kciuki za Isię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #872827 przez kaska
Sander oczwywiscie ze bedziemy trzymac! :* no a tak poza tym? co slychac?

Trufla na co szczepiliscie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873097 przez trufla
Szczepiliśmy na DTP-4 dawka, polio IPV- 3 dawka i jeszcze czeka nas szczepienie na hib ale my szczepimy bezpłatnymi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873184 przez kaska
to sa te obowiazkowe szczepienia tak?
my skonczylismy miesiac temu a i tak bylismy w plecy z wizytami. Az to tak sie roznia te platne i bezplatne???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl