BezpiecznaCiaza112023

Rzeczy z "lumpeksu" dla Maluszków - Tak czy Nie?

10 lata 8 miesiąc temu #736093 przez Kreatywni
Nie mam nic przeciwko rzeczom używanym. Moja prawie 7 miesięczna Córeczka ma kilka fajnych zestawów po swojej pół roku starszej koleżance. Dobrze się noszą pomimo, że już są troszkę zużyte. Moi rodzice podrzucają mi czasami ciuszki, które kupują po lumpeksach (chyba z totalnego skąpstwa - delikatnie mówiąc kasę mają na wszystko z wyjątkiem jedynej Wnuczki). Zarzekają się, że są to nowe rzeczy kupione na eBay lub Allegro ale ja wiem dobrze gdzie je kupują.
Naczytałam się wiele na temat chorób skórnych, zakażeń ale również chemikaliów, którymi są używane do odkażania tego typu rzeczy. Tak więc nie wiem co z tym fantem robić. Małej w to nie ubieram ale nie wiem czy takie rzeczy z nieznanego źródła nadają się aby komuś podarować. W komisie dowiedziałam się, że generalnie Dziewczyny kupują używane rzeczy dla dla starszych dzieciaczków 4-5 lat i więcej.

Co o tym myślicie?


kreatywnizdzieckiem.blogspot.com

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #744142 przez wronek.pl
My korzystamy regularnie, a mój synek ma niecałe 4 miesiące. W lumpeksach są często prawie nie zużyte ciuszki dla takich maluszków. Wyprać w domu, wyprasować i jak nowe. Tym bardziej, że niemowlę pewnie i tak ubierze kilka razy i wyrośnie. Jak znajduję coś prawie nowego dla starszego to też odkładam.
Na prezent jednak to się średnio nadaje. Choć od bliskich to wiadomo, inaczej się takie prezenty traktuje. Jak dostaję coś używanego od bliskich to wybieram co mi się podoba, a resztę odkładam dla potrzebujących. Grzecznie dziękuję, ale tłumaczyć się nie muszę, czy ubrałam małego czy nie ;)



www.wronek.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #746470 przez gochaa
Ja również kupuje dla swojego półrocznego syna ubranka w lumpeksach. Przecież można ubrania wyprać, by pozbyć się chemikaliów. A po co przepłacać za nowe rzeczy, z których i tak zaraz wyrośnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #747155 przez maniafiolo
Jak najbardziej tak sa rzeczy oczywiscie ktore bym nie kupila dla dziecka w lumpeksie np stroj kapielowy majtki ogolnie bielizna buty bo tego nigdy nie zdezynfekujesz do konca ale wszytsko inne jak najbardziej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #747235 przez nuśka09
hej;)
ja kupiłam sporo rzeczy dla maluszka w lumpku, wszystkie są dobrej jakości a kosztowały do 10zł :) podczas prania daję zawsze podwójne płukanie no i zawsze prasuję :)
rzeczy nowe też są czyszczone chemią, stąd przecież mają charakterystyczny zapach:) nie mam nic przeciwko zakupom w lupmku, ale tak jak maniafiolo nie kupuję bielizny i butów.
no ale na prezent to nie bardzo pasuje. Pozdrawiam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #760138 przez Kreatywni
Macie absolutną rację! Ale bodziaki, śpiochy to tak czy inaczej bielizna. Rozumiem sweter, kurtkę, spodenki ale "bielizne" to raczej nie...

kreatywnizdzieckiem.blogspot.com

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #774181 przez hekatenowak
Kupuję dla swojej pociechy ubrania w lumpeksach - czasami można trafić na perełki!

Jungheinrich Ameise 55 , ich pierwsze dziecko:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #775572 przez AniaF
Kurczę z jednej strony po co przepłacać, ale z drugiej za to tak jakoś wolałabym własnemu maluszkowi w przyszłości kupować nowe ubranka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #837273 przez Domii1983
Ja również jestem za kupowaniem w lumpeksach. Zawsze można znaleźć coś ładnego za grosze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #848244 przez szpulka
Tez tak sadze, przeciez taki niemowlak zaraz z tego wyrosnie. Jak ktos mieszka w duzym miescie to mozna czasami trafic na nowe ubranka w duzych centrach handlowych za np 8 zl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #849423 przez tessa
Ja nie mam nic przeciwko używanym ubraniom dla dzieci i zdarzało mi się kupować całe ich paki na ogłoszeniach. Maluchy szybko wyrastają ze swoich ciuszków, więc często i te noszone ubranka są niemal jak nowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850969 przez Gary
U mnie to jest zasada, że rodzina przekazuje sobie ubranka dla niemowlaków, przeciez to jest nie ważne w czym chodzą małe dzieci, dopóki samo nie będzie miało własnego gustu, to nie ma po co się wyróżniać. A takie ubrania u maluchów, to w w mgnieniu oka potrafią zostać zdewastowane.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854507 przez Nitol
Kiedyś to się sprawdzało, ale z dzisiejszą jakością ubrań w Polsce, nie da się przekazać nei zniszczonych ubrań młodszym dzieciakom ;|

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864057 przez honka_18
Ja kupowałam używane rzeczy dla mojego pierworodnego, od 0 do 6 miesięcy praktycznie wszystkie ubranka miałam kupione od kogoś przez ebay. Od razu po odbiorze namaczałam wszystko w Vanish później do pralki i oczywiście prasowanie. Byłam bardzo z tych rzeczy zadowolona i zaoszczędziłam sporo kasy, mały nie miał żadnego uczulenia ani nic podobnego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864429 przez stempelixx
Myślę, że kupowanie w lumpeksach to nic złego, przecież i tak musisz wyprać ubrania.:-)

Salon fryzjerski Wrocław - Bogactwo robi pięknym brzydkiego, niememu daje język, kulawemu parę nóg, ślepemu zaś dwoje oczu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl