BezpiecznaCiaza112023

dysplazja stawów- frejka

12 lata 6 miesiąc temu #240887 przez ufolka
Hej dziewczyny.
Wiem że taki wątek już był kiedyś ale może aktualnie są jakieś mamy, które mają problem z bioderkami u swoich dzieciaczków i pogadamy sobie o tym. Chciałabym je też uczulić na to, jak lekarz bada ich dziecko.
U mojej Amelki lekarz wykrył przykurcz lewego bioderka w 3 tyg i kazał szeroko pieluchować i za miesiąc się zgłosić. Nie pomogło więc na wizycie po USG zlecił frejkę. Przepłakałam wtedy cały wieczór, no ale ja chyba gorzej to znosiłam niż moja córcia. Zakładałam frejkę przez 1,5 miesiąca no i na badaniu lekarz porozkładał nóżki i powiedział że wszystko okej i że już frejki nie trzeba no i że teraz wizyta po 4 miesiącu.
Dziś byłam na wizycie. Zrobił RTG no i wyszło że z lewym bioderkiem jest nie tak i znów muszę zakładać córci frejke !!!! Całe popołudnie wyrzucam sobie że mogłam domagać się na 3 wizycie USG a nie tylko badania ręcznego;/ Może wtedy widać by było że jednak nie jest okej i na nocki chociaż tą frejkę bym zakładała ;/ może by to pomogło;/ A tak to teraz jak Amelka ma 4 miesiące to mówił lekarz że przynajmniej na 3 miesiące ta frejka i że 75% dzieci jest wyleczonych po niej a resztę trzeba inaczej leczyć;/ Boję się że moja niunia będzie w tej reszcie;/ Wiem że jak trzeba to trzeba ale smutno mi jak nie wiem..
Dziś już dałam jej spokój z tą frejką, poprzednim razem to prawie wcale nie płakała, ale jutro rano założę i zobaczymy. Coś czuję że będzie większy płacz teraz bo już starsza jest;/ Trzymajcie kciuki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #240890 przez Marysia27
Przykro mi, że musicie się męczyć :( bądź dzielna, w końcu robisz to dla zdrowia Malutkiej. Mam nadzieję, że inne Mamy wesprą Cię na duchu, a te które same przeżywały to ze swoimi Maluchami, podpowiedzą coś jeszcze. Trzymam za Was kciuki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #241058 przez Moniq
ufolka, wiem przez co przechodzisz, ale malutka nie będzie tego pamiętała a im bardziej się przyłożysz,tzn jeśli będzie ją nosiła cały czas, tym większe szanse że nie będzie ciągu dalszego leczenia. moja córcia miała leczona dysplazję rozwórką(szyną Koszli)-moim zdaniem jest to lepszy sposób,choc trochę "drastyczniejszy"-skuteczniejszy od frejki(tak mówię z doświadczenia zawodowego-jest rehabilitantka); na zakończenie leczenia powinnaś domagać sie nie tylko usg ale też RTG, bo to ono moze wykryć zmiany, których nie będzie widać na usg. a i jak już będzie wszystko dobrze, a niunia zacznie chodzić to powinno się zrobić usg żeby sprawdzić czy nie dzieje się nic złego.
ja bardziej przeżywałam tą rozwórkę niż moja córcia, ona szybko zapomniała że ma ją na sobie;

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #241080 przez ufolka
Marysia27dzięki za wsparcie :)

Moniqpiszesz że jesteś rehabilitantką, mam pytanie może wiesz bo lekarz mówi cały czas o przykurczu a nie o dysplazji czy to jedno i to samo??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #241089 przez Moniq
nie do końca, przykurcz jest efektem dysplazji ale nie zawsze musi być, czasami się zdarza, że przykurczu brak a dysplazja jest; poza tym jeśli dziecko było leczona to przykurcz dość szybko znika,( bo frejka albo rozwórka rozciągają mięśnie), ale nie znaczy to że staw się już dobrze wykształcił

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #241097 przez ufolka
to właśnie tak było u nas, wyleczyłyśmy przykurcz, dopiero na RTG wyszło że jednak źle jest :(
Dziękuje Moniq

Frejkę będę zakładać tak jak zakładałam wcześniej, bo wiem że tylko systematyczność tu pomoże ;)rano po przebudzeniu założyłam ją malej myślałam że będą wrzaski ale Amelka zrobiła minkę pdt. o nie znów to samo :huh: no i ani łezki ani niczego po prostu przeszła nad tym do porządku dziennego :laugh: Ona chyba jest mądrzejsza odemnie :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl