BezpiecznaCiaza112023

woda morska

13 lata 2 miesiąc temu #69766 przez Asiersa
Ja na początku kropiłam Tomkowi zwykłą wodę fizjologiczną :) w aptece za 1 buteleczkę płaciłam 0,30 gr :)
Teraz mamy Sterimar :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #69786 przez Marysia27
Na początku korzystałam z marimera, był bardzo wydajny, ale przy aplikacji Bartek bardzo się kręcił, chyba zbyt duże ciśnienie, a teraz mamy disnemar i ja sobie to chwalę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #69850 przez Gosiaczek31
My używamy teraz tonimer i wydaje mi się ze jest skuteczniejszy w porównaniu to tych których używałam ale Kubusiowi mniej pasuje. Wcześniej się cieszył jak mu psikałam a teraz już nie. Chyba za duże ma ciśnienie i wlatuje mu do gardła :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #69858 przez sylwus136
Dziewczyny a ja jeszcze nigdy nie używałam wody morskiej.
Jak możecie opiszcie mi jakie ma działanie( w czym pomaga), jak często psikacie i czy w ogole warto ją kupić.Ja uzywałam tylko soli fizjologicznej dlatego proszę o rady :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #69865 przez Gosiaczek31
Sylwus ja używałam i soli fizjologicznej i wody morskiej. różnica jest taka że woda morska jest w spreju i łatwiej się ją aplikuje. W zalezności od firmy może byc 100% woda morska lub z dodatkami witamin.No i różnią się sposobem aplikacji (ciśnienie, itp), wielkością butelki i ceną. Używa się tak jak sól, według potrzeby. Jak jest katar to częściej. Ja używam zwykle dwa razy na dzień. A jest może sól fizjologiczna w spreju?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #69868 przez Asiersa
Nie wiem czy jest sól fizjologiczna w sprayu :unsure: Ja też zawsze używałam soli fizjologicznej ale ostatnio położna doradziła mi, abym zmieniła na fizjologiczny roztwór wody morskiej, bo jest (podobno) lepszy.

sylwus136 roztwór wody morskiej pomaga przy pielęgnacji noska, po psiknięciu ułatwia oddychanie i karmienie. Przywraca wysuszonym śluzówkom ich prawidłowe funkcje, w przypadku zatkanego noska przywraca drożność i komfort oddychania, pozwala usunąć śluz.

Sól fizjologiczna ma chyba to samo działanie, ale ten roztwór jest chyba łatwiejszy w aplikacji.

Tomek nienawidził jak mu zakrapiałam nosek solą fizjologiczną...wiadomo, zanim nakropiłam kilka kropel to on już się zdążył zdenerwować, a tym spray'em raz dwa i po "bólu" :lol:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #193089 przez madzia0507
Ja również polecam Marimer, natomiast odradzam Physiomer - strasznie duży strumień z niej leci moim zdaniem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205648 przez basiaz
my - prawie od poczatku - uzywamy wody morskiej . polecila mi to polozna i u nas sprawdzilo sie w 100 % na wysuszona sluzowke noska. polecam disne mar , bardzo latwa aplikacja, a buteleczka wystarcza naprawde na bardzo dlugo , bodajze 120 psikniec

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205785 przez sylka
Polecam disnemar, odradzam stenimar strasznie duży intensywny strumień leci. Mój synek płakał jak mu dozowałam a przy disnemarze 0 reakcji na to co robię z noskiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #220232 przez paulina*amelia
My z Amelka uzywamy disnemar .fajne i bezpieczne uwazam ....jestem zadowolona..
Ale pojawila sie nowosc na rynku afrin pursea czy cos w tym stylu .
Mial ktos moze to ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221587 przez Agusiak
my używamy Disnemar i jestem zadowolona. Stosuję codziennie rano podczas toalety, psikam na pałeczki do uszu i delikatnie oczyszczam najpierw jedną potem drugą dziurkę noska. Teraz w sezonie grzewczym zacznę też chyba psikać przed snem.
Ja osobiście nie wiem jaka jest różnica pomiędzy wodą morską a solą ale kiedyś jak mała miała katar to używałam soli i znajoma pielęgniarka powiedziała mi że to najgorsze co mogę zrobić i mam lecieć do apteki po Disnemar. Zakupiliśmy go wtedy i tak już zostało. Nie spytałam jej tylko oczywiście o co chodziło z tą solą ,ale przy najbliższej okazji nie omieszkam.

Ale pojawila sie nowosc na rynku afrin pursea czy cos w tym stylu .


nie miałam, ale też interesuje mnie ten produkt, spytam o niego w aptece przy okazji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #221667 przez Agusiak
dziewczyny zakupiłam dziś w aptece ten Afrin Baby. Kosztuje koło 20 zł u mnie a aptece 20 z groszami, może w innej było by taniej.
Na Allegro są po 10zł z przesyłką 15 więc się obcięłam.
Będziemy testować.


Na ulotce doczytałam że jest od lat 3, na opakowaniu nic takiego nie było napisane.
Ale chyba jest to taka woda morska jak każda inna i mogę ją zastosować u mojego Maluszka??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221691 przez Gosiaczek31
Ja też bardzo często używałam disnemar i bardzo sobie chwaliłam dopóki pediatra mi nie odradziła ze względu na zawartość konserwantu, który obecny jest aby uniknąć zainfekowania roztworu :angry: Od tamtej pory nie używam go. Teraz mamy sterimar. Strumień roztworu można regulować przez odpowiednie naciśnięcie. W sumie ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #222200 przez paulina*amelia
Na ulotce doczytałam że jest od lat 3, na opakowaniu nic takiego nie było napisane.
Ale chyba jest to taka woda morska jak każda inna i mogę ją zastosować u mojego Maluszka??
Agusiak szukalam na allegro tej wody i tam w opisie aukcji maja ze od 2 tyg zycia mozna tej wody uzywac . allegro.pl/afrin-baby-25ml-oczyszczanie-...krk-i1855348369.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #222201 przez motylek85
Ja używam zupełnie inną wodę niż wy;) my mamy Naso Drill. Opakowanie duże 100ml i kosztuje u mnie coś koło 20zł:) ciśnienie myślę, że ok, wody nie leci za dużo (no chyba że dłużej przytrzymam bo nieraz leci nawet jak wyjmę z noska) ale przynajmniej dociera gdzie trzeba:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl