BezpiecznaCiaza112023

trzyletni niejadek

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #820332 przez Margolec
Drogie mamy,
ostatni raz odwiedzałam to forum będąc w ciąży z moim aktualnie 3,5 rocznym synkiem. Teraz spodziewam się córeczki w kwietniu, ale nie o tym teraz. Kochane, moje i męża podejście do jedzenia naszego dziecka było od zawsze: "nie chce jeść, niech nie je. Zgłodnieje sam poprosi o jedzenie". Nikt nie mówi, że dziecko było głodzone, były stałe pory posiłków, jak choć trochę zjadł to odpuszczaliśmy. Od kiedy umie sam jeść nikt go nie karmi, nie wyręcza. Aż tu się nagle okazało, że syn ma rozbuchaną do granic możliwości (tu chyba trochę przesadzam) anemię. Oprócz anemii ma problemy z brzuszkiem więc nie powinien dostawać żelaza w suplementach, a najlepiej, żeby udało mu się wyjść z tego samą dietą. I dostaje szału! Pomóżcie jakimiś dobrymi radami żeby nie zwariować i nie wyrzucić dziecka przez okno. Prawie każdy posiłek kończy się rykiem, awanturą i histerią. Aktualnie je już 50 min. Wszyscy dookoła nas krytykują, a ja mam serdecznie dość. Co zrobić z dzieckiem, które nie chce jeść, a musi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #963663 przez monika246
nasz córka też była niejadkiem, problem rozwiązał się sam, w przedszkolu zaczęła ładnie jeść z innymi dziećmi, czasem nawet prosi o dokładkę. Poszukajcie mozliwości żeby zapewnić mu towarzystwo równieśników, żeby razem jedli, a jeśli to nie pomoże udałabym się do specjalisty, który na pewno będzie miał jakieś pomysł jak przekonać dziecko do jedzenia i jakich trzeba na to sposobów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 tygodni temu #1033338 przez Domii1983
Polecam Apetizer, ale tylko wtedy gdy inne sposoby zawodzą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038550 przez martino_de
A ja polecam urozaicanie posiłków. I staranie się, aby były jak najbardziej kolorowe.

Ze wszystkich rzeczy wiecznych, miłość trwa najkrócej...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1039199 przez milnit
Na całe szczęście nie miałam tego problemu. Może spróbujcie ją jakoś zachęcić, przekupić jakąś zabawką.

Gdy zniszczymy miłość i przyjaźń, cóż wartościowego pozostanie na tym świecie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045297 przez Domii1983
można tez spróbować na przykład porobić jakieś zabawne kanapki i zaangażować w to dziecko, oczywiście potem może chętniej jeść.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl