BezpiecznaCiaza112023

ze smoczkiem czy bez??

12 lata 6 miesiąc temu #228297 przez Katunia
U nas tez dzis sie skonczylo smokiem
ale pewnie dlatego ze zasnal mi po drodze w aucie wracajac od babci
potem sie denerwowala ze na spiocha go przebieram ;)
i niestety noc byla dzis gorsza

http://s2.pierwszezabki.pl/042/0421939a0.png?9693

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228373 przez ecia
My już smoka całkiem schowaliśmy i się nie poddajemy:)


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=24623[/im[img] www.zapytajpolozna.pl/components/com_wid...ew.php?sid=24623[/im

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228414 przez muchowa
jestem mamusią bliżniaków - teraz już 3 - letnich. Karmiłam piersią do roczku. I podawałam smoczek. Inaczej chyba non stop siedziałabym z którym przy piersi. Smoczek trochę zastępował mnie. No cóż przy bliniakach trzeba sobie radzi.

po półtora roku - smoczki odstawione definitywnie bez bólu i większej rozpaczy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228418 przez justine
dokładnie tak..gdyby nie smoczek musiałybyśmy trzymać dziecko ciągle przy cycku.. Ale powoli zaczynam żałować że wciskałam Zuzi smoczek, bo teraz kiedy jej wypada to ciągle płacze..i trzeba do niej "lecieć" żeby jej go dać;(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228424 przez muchowa
Najgorsze było właśnie w nocy - wypadanie smoczka. Ale przyzwyczailiśmy dzieci, ze po zaśnieciu smoczek był wyciąany i odkładany. także smoczki później były tylko do momentu zasypiania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #229129 przez kotek23
Od urodzenia córka dostawała smoczek po jedzieniu , gdyz ilekrość wypiła butelkę domagała się jedzenia. Więc podawaliśmy jej na parę minut smoczek by się "dossała". Po skończeniu pół roku dostawała tylko smoczek do zasypiania wieczorem.Gdy skonczyła 13miesięcy pożegnaliśmy na dobre smoczka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #229147 przez carolin1
Kotek 23 napisz jak wyglądało to pożegnanie ze smoczkiem w wieku 1 misiecy. My zaraz kończymy roczek i smok do spania nadal obowiazkowo. Chcę odstawić ale nie wiem jak?
:unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #229339 przez kotek23
Po kąpieli i wypiciu przez córkę butelkę z mleczkiem powiedzieliśmy jej ,że smoczek zjadł kotek( a tak naprawdę go zabraliśmy). Córka położyła głowę na poduszkę a ja wyszłam z pokoju. Za 20minut córka płaczem domagała się smoczka, więc poszłam do niej z kotkiem i usiedliśmy obok łóżeczka. Córka widziałą jak trzymam w ramionach kotka a on jej mruczał do snu. Przyłożyła główkę do podusi i po parunastu minutach bez płaczu usnęła.Może tak szybko poszło że córka w ciągu dnia była zmęczona i padła wieczorem. następnego dnia wieczorem powiedziałam że jest już duża i że kotek zjadł jej smoczek i ku zdziwieniu usnęła.Sama byłam zdziwiona ze tak szybko i bez płaczu pozbyliśmy się smoczka. Może to też wynika z tego że córka przy zasypianiu bardziej się nim bawiła niż go ssała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #229344 przez kotek23
Życzę powodzenia w odstawieniu smoczka. Wiadomo każde dziecko jest inne i to o u nas poskutkowało w przypadku drugiego dziecka może nie zadziałać. Z perspektywy czasu uważam że za późno wziełam się za odstawienia smoczusia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #229352 przez Katunia
My smoka mamy albo w sumie juz mielismy tylko do zasypiania, ale jak w nocy smok wypadl to byl placz i szukanie smoka. Od kiedys zasypia bez smoczka to w momencie kiedy sie obudzi sie go nie domaga,pokwili i zasypia.
Jak ostawic smoczka? w naszym wykonaniu-wieczorem butla z mlekie.potem potulic w ramionach-czasem jest placz o smoka ale tule, spiewam i glaszcze az sie calkiem uspokoi i oddycha spkoojnie. klade do lozeczka,daje przytulanke,poglaszcze po glowce i sam zaypia:)

http://s2.pierwszezabki.pl/042/0421939a0.png?9693

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #229423 przez carolin1
Dziewczyny fajne że u Was poszło gładko. Mam nadzieję że ja też znajdę szybko jakis sposób ale teraz chyba nie jest dobry czas bo wychodzą czwórki (juz od 3 tyg) i smoku pomaga. Musze więc chyba się jeszcze wszczymać. No i nie mamy kotka :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #229487 przez muchowa
U nas odstwienie też w miarę szybko poszło. U Amelki, która jako przywiązana do smoka nie była, poszło naprawdę sprawnie. A Tobi, który smoka uwielbiał, spędził jakies trzy wieczory z płaczem. A potem już tylko lepiej. trzeba to przetrzyma i się ni poddawa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231320 przez Katunia
Ja staralam sie delikatnie i nie gwaltownie smoka odstawiac i sie udalo:)
kolejne noce przesypiamy bez smoka i jest dobrze.
nadal lezy gdzie w poblizu i czasem o 5 nad ranem trafia do buzi ale dzis nawet nad ranem jak sie maly przebudzil nie chcial smoka:)
Smoczek u nas zostal zastapiony przytulaniem, glaskaniem i kolysankami do snu. A i obowiazkowo pluszowa owieczka :)

http://s2.pierwszezabki.pl/042/0421939a0.png?9693

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl