BezpiecznaCiaza112023

dokarmianie

12 lata 9 miesiąc temu #170814 przez gosia880
Mam takie pytanie czy jesli moje ponad 3 tygodniowe dziecko pije mleko modyfikowane poniewaz z okreslonych przyczyn niemoge go karmic piersia czy mozna dokarmiac je oprócz mleka czyms jeszcze np jakimis herbatkami by to jedzenie nie bylo jednolite lub czyms innym?Jesli tak to np czym? Oraz mam drugie pytanie sadze ze moje dziecko nie najada sie wystarczajaco mlekiem modyfikowanym mianowicie podaje mu mleko Bebilon czy przestawic je na inne mleko?Moze wiecie jakie jest najlepsze dla takiego malucha?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #170854 przez natmur11
Takiemu dziecku mozesz podawac herbatki po 1 tyg albo od 1 dnia zycia, wode czy wode z glukoza chociaz to ostatnie to niezbyt dobre rozwiazanie bo glukoza zapycha zoladek i dzieko mniej mleka potrzebuje a przeciez mleko jest najwazniejsze w tym okresie.
A jesli sadzisz ze dziecko sie nie najada to pozwol mu wypic wiecej mleka, tyle ile potrzebuje nie musisz sie sztywno trzymac regul bo raz dziecko potrzebuje wiecej innym razem miej. Mysle ze mleko jakiekolwiek by nie bylo powinno wystarczyc takiemu maluchowi.

PS. miloby bylo jakbys tez czasem udzielila sie na forum bo sa inne mamy ktore tez potrzebuja rady. zakladasz nowe watki i oczekujesz od nas pomocy ale to tez dziala w dwie strony:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #170956 przez ilona
Z tego co wiem, bynajmniej u nas tak było, że każda zmiana mleka u tak małego dziecka powinna być skonsultowana z pediatrą.
Proponuje zabrać dziecko do przychodni, pani doktor zbada, zważy czy dziecko dobrze przybiera i porozmawiacie o ewentualnej zmianie mleka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #170961 przez Marysia27
A na jakiej podstawie sądzisz że się nie najada? Czy prawidłowo przybiera na masie? nie zmieniałabym na własną rękę tak małemu dziecku mleka, rozsądniej omówić problem- o ile jest jakikolwiek problem- z lekarzem, po określeniu przyrostu masy ciała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #171291 przez gosia880
np. jakie te herbatki maja byc? konkretnie prosze?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #171348 przez Marysia27
Jeśli koniecznie chcesz przepajać dziecko, to nie herbatki, a najlepiej przegotowana mineralna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #171730 przez bombel779
ilona napisał:

Z tego co wiem, bynajmniej u nas tak było, że każda zmiana mleka u tak małego dziecka powinna być skonsultowana z pediatrą.
Proponuję zabrać dziecko do przychodni, pani doktor zbada, zważy czy dziecko dobrze przybiera i porozmawiacie o ewentualnej zmianie mleka.

Dokładnie!Zabierz dziecko do pediatry jeśli masz jakieś wątpliwości.Lekarz Ci powie co i jak. Nie powinno się na własną rękę zmieniać i wybierać mleka mm.

gosia880 napisał:

np. jakie te herbatki maja byc? konkretnie prosze?

Np. herbatka koperkowa (z Hippa jest od 1tyg. )

Gosiu nie chcę być niemiła ALE na forum jest wiele tematów które mogłabyś poczytać,znalazłabyś odp. na swoje pytania i nie musiałabyś zakładać ciągle nowych tematów!
Poza tym tematy które tu tworzysz powinny znajdować się w innym wątku (o czym już Ci kiedyś pisałam!)

Odpowiednie miejsca znajdziesz np. tutaj:
Żywienie niemowlaków i dzieci www.zapytajpolozna.pl/forum/dziecko/zywi...wlakow-i-dzieci.html
Pielęgnacja i zdrowie maluszka www.zapytajpolozna.pl/forum/dziecko/piel...drowie-maluszka.html
Rozwój niemowląt i dzieci www.zapytajpolozna.pl/forum/dziecko/rozw...mowlat-i-dzieci.html


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #171734 przez bombel779
Acha i jeszcze jedno -dzieciom karmionym MM nowe/dodatkowe produkty wprowadza się mniej więcej w 5/6m.życia! Także 3tyg. to jest stanowczo za mało.
Ale o tym trzeba trochę poczytać...


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl