BezpiecznaCiaza112023

Pomocy. poród po cc i w cukrzycy ciążowej

9 lata 4 miesiąc temu #950812 przez Urszula87
Witam wszystkie przyszłe i obecne mamy. Może znajdzie się ktoś kto będzie umiał mi pomóc. a mianowicie moja pierwsza ciąża zakończyła się cc z powodu zaniku tętna u dziecka ( poród był wywoływany przez tydzień gdyż miałam cukrzycę ciążową i dodam iż wywoływanie nic nie zmieniło, skurcze miałam normalnie lecz od początku do końca 2 cm rozwarcia i długąąąąą szyjkę...) teraz czeka mnie kolejny poród i stąd moje wątpliwości. pierwsze dzieciątko urodziło się 03.06.2013 teraz termin mam na 10.03.2015 - różnica pomiędzy porodami wynosi 21 m-cy. Jestem w 28 tyg i wczoraj dowiedziałam się iż ponownie mam cukrzycę ciążową. Zawsze marzyłam o naturalnym porodzie i nadal tak jest lecz teraz bardziej lękam się powikłań. nie wiem czy zdecydowanie się na naturalny poród nie jest nieodpowiedzialne z mojej strony. Proszę jeśli ktoś jest w stanie rozwiać moje wątpliwości bądź choć trochę mi poukładać w głowie piszcie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #950819 przez MarzenaBZ
Głowa do góry. Tak naprawdę jeśli chodzi o zdrowie i dobro dziecka, to nasze ambicje muszą odejść na dalszy plan. Wiem że poród sn ma wiele plusów, ale skoro miałaś takie przejścia z pierwszym porodem, to może lepiej zdecydować się na cc?
Najlepiej pogadać z ginekologiem, może on rozwieje wszelkie wątpliwości, powie co będzie bezpieczniejsze. Chociaż nigdy nie ma pewności jak wszystko się potoczy. Ja na Twoim miejscu, gdybym miała możliwość, prosiłabym o cc. I to nie chodzi o ominięcie bólu czy własną wygodę, tylko o fakt, że znów mogłoby być coś nie tak, więc i tak byłaby konieczna cesarka.
Jestem też w szoku, że można wywoływać przez tydzień poród... Ja miałam wywoływany 11 dni po terminie, trwało to tylko 4,5godziny, udało mi się urodzić sn, bardzo o tym marzyłam. Jednak nie było żadnego ryzyka, mimo że dziecko było duże. Jakoś się udało. Pamiętam jednak jak wysiadło im ktg i nie było słychać tętna...prawie umarłam z rozpaczy wtedy...Nie wyobrażam sobie takiej gonitwy na cesarke, bo coś poszło nie tak.
Trochę tu namieszałam, a chciałam tylko powiedzieć, że mimo dobrych chęci czasem nie wychodzi, więc może lepiej zdecydować się na cc-jeśli masz taką możliwość:) Pozdrawiam i trzymam kciuki:)
Podziękowania: Urszula87

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl