BezpiecznaCiaza112023

Dieta w ciąży

14 lata 3 miesiąc temu #4545 przez Moniq
ze względu na bakterie listeriozy, które mogą być w serach pleśniowych i mogą zaszkodzić dziecku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #4546 przez Mirella
Oj jak to nieładnie brzmi.... A po czym poznać że zaszkodziły? To się jakoś objawia, czy trzeba badania robić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #4547 przez Aneczka
bo żeby powstał ser pleśniowy musi dojść do swojego rodzaju fermentacji czyli muszą wziąć w tym udział bakterie, niestety nie te dobroczynne.A pomyślmy, czy nakarmiłybyśmy własne dziecko spleśniałym chlebem?Bo uważam, że odbywa się to na podobnej zasadzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #4548 przez Moniq
nie masz się co przejmować, bo mogłabyś zachorować w ciąży i wtedy zagrożeniem jest wysoka gorączka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #4549 przez Moniq
Aneczka napisał:

bo żeby powstał ser pleśniowy musi dojść do swojego rodzaju fermentacji czyli muszą wziąć w tym udział bakterie, niestety nie te dobroczynne.A pomyślmy, czy nakarmiłybyśmy własne dziecko spleśniałym chlebem?Bo uważam, że odbywa się to na podobnej zasadzie.


nie zupełnie chodzi o to, chodzi o to, że sery pleśniowe nie są pasteryzowane, tylko tak jakby "surowe" czyli mogą w nich żyć bakterie wywołujące różne choroby. pleśń powodująca że sery są takie sama w sobie nie jest groźna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #4550 przez Aneczka
w każdym razie zawierają bakterie z którymi organizm dorosłego może sobie poradzić a dziecka w brzuszku mamy już nie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #4552 przez Mirella
Dzięki dziewczyny, że mnie uświadomiłyście, będę się ich wystrzegała w następnej ciąży

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #4568 przez sloneczko
Obecnie jestem w 23 tygodniu ciąży, a już przytyłam 10kg. NIe wiem co będzie dalej. Może ktoś mi coś poradzi co zrobić, aby zaspokoic głód i nie tyć aż tak.






Wlasnie mam podobny problem ale jestem w 26 tc ;(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #4572 przez Mirella
26 i tylko 10 kg przytyłaś? Pod koniec ciąży już się tak bardzo nie tyje, bo miejsca w żołądku mało więc szybko sie czujemy najedzone, ja pod koniec to nawet 1 kg schudłam. Tzn. moja waga stała w miejscu, ale skoro dzidzi przybyło to mnie ubyło :) Także jeżeli przytyłaś tylko 10 to już możesz się nie martwić, najgorsze za Tobą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #4574 przez sloneczko
Wiesz co u mnie tak bylo ze do 5 msc schudlam 4 kg, czyli praktycznie wciagu 2 msc przytylam te 10 kg. Nie jest dobrze, ale tak mnie korci jakczegos slodkiego nie zjem... ale musze jakos sobie z tym poradzic. oj bedzie ciezko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #4575 przez Mirella
Ja to widzę inaczej, nadrobiłaś cztery, a przytyłaś tylko 6, to jeszcze nie dramat. Tak myślę że więcej jak drugie 10 do końca ciąży jak przytyjesz to max, a to będzie 16 w porównaniu do wagi sprzed ciąży. No niby trochę jest, ale wiesz ja przytyłam 24, a jedna z dziewczyn (sorki nie pamiętam która) napisała ze przytyła 30. No to sama powiedz, 16 to tak dużo? Widocznie Twój organizm ma braki i się upomina. Daj mu, on to wszystko odda dziecku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #4576 przez sloneczko
Masz racje jezeli 16kg przytyje to wcale nie ma tragedi, ale wiesz to tak troszke psychicznie ;)

Postaram sie zrezygnowac ze slodyczy, zobaczymy czy mi sie uda, jak nie to trudno...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #4577 przez Moniq
sloneczko napisał:

Wiesz co u mnie tak bylo ze do 5 msc schudlam 4 kg, czyli praktycznie wciagu 2 msc przytylam te 10 kg. Nie jest dobrze, ale tak mnie korci jakczegos slodkiego nie zjem... ale musze jakos sobie z tym poradzic. oj bedzie ciezko


powinnaś liczyć do wagi sprzed ciąży, bo tak się liczy, więc 6 kilo to nie jest źle :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #4578 przez sloneczko
aha, Lmoj lekarz widzi z tego wielka tragedie, dzis jak u niego bylam to wiecej bylo o jedzeniu jak o dziecku....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #4583 przez kasiora
lekarze czesto czepiaja sie wagi, no slodyczy :silly: ale ja ich olalam i jadlam ile chcialam i na co mialam ochote i tak jak juz pisalam przytylam 16kg, to nie taka tragedia.
ale powiedzialam w ciazy nie bede niczego sobie odmawiala :lol: jak ja sie dobrze czuje jak sie najem to dziecko tez (ja tak mysle) :laugh:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl