BezpiecznaCiaza112023

niedoczynność tarczycy

11 lata 5 miesiąc temu #473870 przez sylka
Też mam prostą bez hashi i wizyty miałam chyba co 1,5 mies u endokrynologa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #474050 przez lania
Nie mam tak dobrze, chociaż wiem, że mój gin robi też USG tarczycy,ale endokrynologiem nie jest :angry: ,taki mix byłby super :cheer:
No, zobaczę,może rzeczywiście wcześniej zrobię wyniki, bo endo kazała mi zrobić przed wizytą (czyli przed trzema miesiącami), a jak będzie dalej wysoko to pójdę prywatnie. Na kasę to są takie kolejki, że jutro jak pójdę się zapisać toi tak nie będzie na za trzy miesiące nawet tylko dalej (może fakt, że jestem w ciąży coś przyspieszy :woohoo: )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #487305 przez Paulina 77
Hej lania, jak tam u Ciebie, masz jakieś nowe wyniczki :unsure: :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #487663 przez lania
Paulina 77 napisał:

Hej lania, jak tam u Ciebie, masz jakieś nowe wyniczki :unsure: :)

Nie,jeszcze nie robiłam, biorę większą dawkę i poczekam aż się "ułoży", tak za miesiąc zrobię samo tsh i jak będzie tak jak pisałyście (ok 2,5) to przed wizytą zrobię jeszcze raz i te szersze. A jeśli będzie wyżej to pójdę szybciej niż mi kazała (wizytę mam na 17 lutego) :side: :side: :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #488059 przez Marta M
Witajcie :)

Ja tylko chciałam przypomnieć głosującym i nie głosującym o klikaniu, teraz to naprawdę widzę w tym sens bo Maja ma już drugie miejsce, walczymy zatem o pierwsze i pomagamy jej spełnić marzenie, klikamy raz dziennie do 15 grudnia, gorąco zachęcam i proszę o pomoc w jej imieniu :)

www.promykslonca.pl/at521/index.php?a=in&u=Kasianowysacz

A tu ranking miejsc:

www.promykslonca.pl/pl/na-jednym-wozku/5...zgoszone-do-programu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #497357 przez lania
Zaraz będę robiła standardowe wyniki (morfologia i takie tam), chciałam też orientacyjnie zrobić sobie tsh, ale mama mi mówi(ma niedoczynność od 20 lat), że reakcja na zmianę dawki w tsh będzie widoczna duuuużo później :unsure: już sama nie wiem, endokrynolog kazała zrobić wyniki przed wizytą czyli dopiero w lutym :huh: ...może i tak

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #500333 przez Paulina 77
lania cieszę się, że się odezwałaś :) U mnie reakcja tsh na zmianę dawki była błyskawiczna, chyba po ok. 2-3 tygodniach było widać w wynikach badań. Ale może rzeczywiście u Was rodzinne może być to, że ta reakcja będzie późniejsza - każdy organizm inaczej reaguje.
U mnie jeszcze około 26 tygodnia ciąży tsh znowu zaczęło rosnąć - pewnie dzieciaczkowi się tarczyca rozwija. Uprosiłam u lekarza zwiększenie dawki euthyroxu, bo znowu zaczęłam być śpiąca, "nie do życia".

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #503276 przez kasia123m
Witam,u mnie niedoczynnosc stwierdzona dopiero w 27tyg.PRZED ciaza tsh mialam 2,44....a w 27tyg 3,7.dostalam euthyrox 25 od diabetologa ale poszlam odrazu prywanie do endokrynologa i kazal brac 50.teraz ide do niego 29grudnia...wiec dwa dni wczesniej musze zrobic tsh.mam podejrzenie prawie 100 % haschimoto.Mam nadzieje ze mi to tsh spadlo.tez mi nie kazal robic ft3 czy ft4,ale chyba zrobie ft4 bo diabetolog tak zlecila w badaniach u siebie(mam dodatkowo cukrzyce ciazowa lekka).mam nadzieje tylko ze malej nic sie nie podzialo prze moja niedoczynnosc..



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #503314 przez lania
kasia123m napisał:

mam podejrzenie prawie 100 % haschimoto.

jakieś antyciała się robi, żeby to stwierdzić, nie pamiętam dokładnie a TPO(może zmyślam ;) ;) ;) )mi po tym badaniu powiedziała, że to przewlekłe zapalenie tarczycy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #505372 przez kasia123m
Mi endokrynolog robil usg tarczycy.cala swiecila.mowi ze wzyciu czegos takiego niewidzial.tak kazal zrobic jakies przeciwciala,ale jak bylam u diabetologa to ona to wpisala w badania wiec na poczatku stycznia zrobia mi to przy okazji badan w szpitalu to sie dowiem dokladnie....narazie to mam nadzieje ze TsH spadlo noi ze na poczatku ciazy bylo w miare bo tego niestety nie wiem.badanie mialam pol roku przed ciaza i teraz...a w miedzyczasie zmarla moja Mama wiec tak wielki stres mogl spowodowac wahania hormonow...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #505784 przez lania
Odebrałam wynik i TSH mam 2,00 więc chyba jest ok

To stres ma wpływ na hormony tarczycy???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #506695 przez lania
No widzisz, nie miałam pojęcia... dzięki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #510107 przez kasia123m
odebralam tsh i 1,45 wiec chyba super...a ft4 wyszlo 0,9...ciekawe co na to endokrynolog jutro...chyba nie bedzie zwekszal dawki leku..teraz biore 50...a jak u Was?

Ja juz po wizycie u endokrynologa.kazal mi do konca pudelka wziasc 50 leku a potem kupic 125 i brac pol...czyli po 62,5.za 4tyg zrobic tsh i zadzwonic i podac wynik.w chwili porodu ostawic lek.a 3 mies po porodzie zrobic tsh i z tymi przeciwcialami i tsh przyjsc do niego na wizyte....wiec ogolnie ok.przytylam chyba 1kg przez miesiac...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #549946 przez Paulina 77
hej Laski, zaniepokoiło mnie ft3 ponizej normy, przy tsh 1,4, badanie mi robili w szpitalu. Szukałam informacji na ten temat i wśrod steku bzdur, jakie wypisuja pacjenci, znalazłam wreszcie porzadne artykuły naukowe. Okazuje sie, ze ft3 moze byc b. niskie przy zazywaniu euthyroxu. Polecam linki:
www.endokrynologia.net/tarczyca/nieprawi...burze%C5%84-tarczycy
www.endokrynologia.net/tarczyca/niedoczy...C5%9B%C4%87-tarczycy
www.endokrynologia.net/tarczyca/tarczyca-ci%C4%85%C5%BCa
www.endokrynologia.net/tarczyca/zale%C5%...C4%99dzy-tsh-ft4-ft3
www.endokrynologia.net/tarczyca/problemy...nie-choroby-tarczycy

Dzisiaj pobierali mi krew na badanie tsh i potem wziełam o 0,5 tabl. euthyroxu 75 wiecej, bo znowu jestem mega zmeczona, wypadaja mi włosy i mam sucha skóre. Poprosze pojutrze lekarza, zeby sie zgodzil na zwiekszenie dawki, zreszta to pewnie wyniknie z wyniku badania tsh. Nie wiedzialam, ze niedoczynnosc tarczycy moze sie poglebiac do konca ciazy.

kasia123m a co sie okazalo u Ciebie? co z tym ft4 (co powiedzial lekarz)? i w ogóle jak u Ciebie wyniki badań tarczycy teraz, pod koniec ciąży?
pozostałe Kolezanki, jakie macie wyniki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl