BezpiecznaCiaza112023

ciąża pozamaciczna

11 lata 1 miesiąc temu #588432 przez merry833
Witam. Wczoraj byłam u lekarza by potwierdzić ciążę wynik testu pozytywny i badanie z krwi HCG 146,18mlU/ml które robiłam 07.03.2013, kolejne badanie krwi z 09.03.2013 to 343,24mlU/ml i z wczoraj tj 11.03.2013 865.52mlU/ml, na USG widać coś co przypominać może pęcherzyk płodowy endometrium 30mm o ile dobrze pamietam, powiedział ze przydatki czyste i jajniki wygląda na to że też jednak ciaży pozamacicznej nie wykluczył, jestem zdenerwowana bo staramy się z mężem o dzidziusia(dodam ze miesiaczki mam nieregularne a ostatnio była 26,01,2013 cykle wypadają ok 35 dni)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #588454 przez Mirella
hmmm, a na jakiej podstawie nie wykluczył ciąży pozamacicznej? i w ogóle skąd pomysł że to pozamaciczna ciąża???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #588458 przez merry833
bo nie zgadaza mu sie wielkość pęcherzyka z ostatnią miesiączką bo powinnam być w 6 tyg a jestem w 4 no i nie chodzi o tą różnicę która jest liczona od zapłodnienia a miesiączki no i mój pęcherzyk jest malutki ma 4mm za nim zrobił usg po wynikach z krwi powiedział ze to ciaża fizjologiczna ale po usg nastąpiły watpliwości

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #588473 przez Emme
merry833 napisał:

bo nie zgadaza mu sie wielkość pęcherzyka z ostatnią miesiączką bo powinnam być w 6 tyg a jestem w 4 no i nie chodzi o tą różnicę która jest liczona od zapłodnienia a miesiączki no i mój pęcherzyk jest malutki ma 4mm za nim zrobił usg po wynikach z krwi powiedział ze to ciaża fizjologiczna ale po usg nastąpiły watpliwości


Ale czy to daje podstawy do stwierdzania ciąży pozamacicznej? Wielkość pęcherzyka (mogę się mylić) oznacza prawdopodobny wiek ciąży.

"Pierwsze objawy ciąży pozamacicznej można zaobserwować już w 4.-6. tygodniu od zapłodnienia. Do najczęstszych należą:

ból w podbrzuszu umiejscowiony tylko po jednej stronie albo obejmujący większy obszar brzucha; ból może być nagły i silny, ale także umiarkowany i przewlekły,
krwawienie z pochwy,
ból nasilający się podczas ruchu lub np. kiedy kaszlesz,
ból promieniujący do ramienia (kiedy dochodzi do pęknięcia jajowodu, wewnętrzne krwawienie może drażnić nerwy dochodzące do ramion),
osłabienie, zawroty głowy, blada skóra, omdlenia, czyli symptomy szoku po pęknięciu jajowodu." (mamazone.pl)

Tak na chłopski rozum- ciąża pozamaciczna jest poza macicą, wiec lekarz jest w stanie na usg określić gdzie znajduje sie pęcherzyk.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #588483 przez merry833
żadnej z wymienionych objaw nie mam jedyne co zauważyłam to kucie na przemian w jajnikach delikatne ale ustąpiło już ostatni raz czułam w ubiegłym tygodniu, czyję się dobrze tylko delikatna senność no i częściej chodzę do ubikacji

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #588504 przez Emme
merry833 napisał:

żadnej z wymienionych objaw nie mam jedyne co zauważyłam to kucie na przemian w jajnikach delikatne ale ustąpiło już ostatni raz czułam w ubiegłym tygodniu, czyję się dobrze tylko delikatna senność no i częściej chodzę do ubikacji


akurat to o czym napisałaś to normalny stan w ciąży. Nie jestem lekarzem, ale nie sądzę, aby była to ciąża pozamaciczna i nie wiem skąd Ci to przyszło na myśl. Skoro masz nieregularne cykle to ciężko jest z dokładnością podać wiek ciąży. Jeśli lekarz zobaczył pęcherzyk to widział gdzie sie zagnieździł, gdyby to była ciąża pozamaciczna to nie kazałby czekać, a odpowiednio by tym zajął (skierował na zabieg lub zalecił środki farmakologiczne), bo z tego co pamiętam to jest ona zagrażająca życiu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #602630 przez ciąża2904
Ciąża pozamaciczna może doprowadzić nawet do śmierci. Wydaje mi się, że lekarz nie bagatelizowałby tak istotnej sprawy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #602960 przez angellika1
przy ciazy pozamacicznej w macicy nie ma pęcherzyka czy tez jaja płodowego umiejscowia sie on w jajniku (tak bylo w moim przypadku) lub w jamie brzusznej (ale to bardzo rzadko) z objawów jakie mialam to ból jajnika przy siadaniu i tak jak pisała emme przy pęknieciu jajowodu ból ramienia
a skąd u Ciebie pomysł z ciazą pozamaciczną??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl