BezpiecznaCiaza112023

bole plecow

14 lata 1 miesiąc temu #7728 przez kasiora
julcia_81 napisał:

dziewczyny jak radzicie sobie z bolem plecow ??? pytam bo przez to nie moge spac budze sie codziennie rano o 5



_aga86_ napisał:

Ja po ciazy mialam straszne bole plecow- nie obylo sie od wizyty u lekarza:/ Zapisal mi masc i jak reka odjal... Innego sposobu nie znam:(


dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7736 przez sloneczko
ja przede wszystkim nie spalam na plecach, tylko na boku. bo wtedy caly ciezar uciska, i oddatkowo uzywalam butelke z ciepla woda, wtedy lagodzilo.

tez robilam troche gimnastyki takie jak by zataczanie kol biodrami.

ps. chyba dwa albo trzy razy uzywalam masc dla sportowcow

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7739 przez Moniq
sposobów na pozbycie się bólów pleców kilka jest :) ja bym Ci poleciła wizytę u ortopedy i/lub fizjoterapeuty, żeby zobaczyć co jest przyczyną; a tak doraźnie to po pierwsze: zadbaj o dobrą pozycję do spania, albo na boku, z "górną" nogą na poduszce albo na plecach z ugiętymi nogami, najlepiej ułożonymi łydkami na poduszkach, tak jakbyś trzymała je na krześle; trochę ćwiczeń by się przydało, porozciągać mięśnie też :lol: polecam basen, jeśli umiesz pływać, tylko nie żabką, bo obciąża dodatkowo plecy; delikatny masaż pleców przed snem też może dużo pomóc;
do tego kilka ogólnych zaleceń: płaskie buty, bez obcasów; nie schylać się tylko kucać, buty wkładać na siedząco, gdy siedzisz podłożyć sobie poduszkę pod kręgosłup lędźwiowy albo siadać okrakiem na krześle przodem do oparcia; jeśli musisz chwilkę dłuższą postać postaraj siężebyś mogła jedną nogę postawić wyżej, np na jakimś stopniu i co jakiś czas je zmieniać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7751 przez _aga86_
Mi nic nie pomagalo, jak bolaly mnie plecy (z tym, ze bylo to dopiero po porodzie) nie nosilam obcasow, czesto zmienialam pozycje, cwiczylam i zawsze przed snem mialam robiony masaz. Lekarz stwierdzil, ze to przez to, ze szybko stracilam na wadze i zmienilam pozycje jak urodzilam, bo w ciazy wszystko jest obciazone. No., ale naszczescie od jakiegos miesiaca mam spokoj:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl