BezpiecznaCiaza112023

czy mamy powody do paniki?

10 lata 2 miesiąc temu #845771 przez tosienka
cześc, jestem tu nowa :) ale ciesze się ze taki blog istnieje. jestem w 18 tc, na dzisiejszym badaniu uzg mój lekarz zauważył że wynik HC- obwód główki wynisi 180mm, czy mam powody do obaw że maluszek urodzi się z wadą bo jest poza normą, czy poprostu sprzęt mógł się pomylić. dodam że w najbliższym czasie wybieram się na ocene anatomii płodu. :unsure: boje się, chyba każdy by się bał,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #848276 przez szpulka
Zrob badania prenatalne i wybierz sie do dobrego ginekologa, który potrafi ocenic co to jest i jakie moga byc skutki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #849617 przez tosienka
wczoraj byliśmy na szczegółowych badaniach na 3D/4D i wyszło że Synek jest zdrowy, tak się ciesze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858209 przez MarzenaBZ
tosienka, gratuluję w takim razie!
szpulka ma rację, dobry ginekolog potrafi określić co może znaczyć dana rzecz.
Wybór dobrego lekarza, który potrafi wszystko wyjaśnić, uspokoić i rozwiać wszelkie wątpliwości, to sprawa pierwszorzędna dla przyszłych mam!
Powiem z doświadczenia, że gdy tylko zobaczyłam dwie kreski na teście, pobiegłam do ginekologa, żeby potwierdzić ciążę. Nie miałam w mieście wielkiego wyboru, bo jest tylko jeden lekarz, który przyjmuje bez wcześniejszej rejestracji - trzeba po prostu przyjść, zająć kolejkę i czekać (czasem nawet 7 godzin), ale przyjmie wszystkich. Zależało mi wtedy na szybkim potwierdzeniu ciąży. To był 8 tydzień. I wiecie co usłyszałam: "No ciałko żółte jest... pęcherzyk też jest... ale to może być ciąża pozamaciczna"... Dostałam tylko skierowanie na badanie, gdybym zaczęła krwawić i nakaz przyjścia za dwa tygodnie. Byłam zrozpaczona i załamana. Oczywiście już zarejestrowałam się do najlepszego w mieście ginekologa. I to był strzał w dziesiątkę, bo teraz nigdy nie wychodzę z gabinetu ze znakiem zapytania lub z mętlikiem w głowie. Mam wszystko wyjaśnione i czuję się naprawdę po opieką lekarza! Tak więc dobry ginekolog to podstawa!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864038 przez honka_18
Mi w pierwszej ciąży w 19 tyg lekarz powiedział, że dziecko urodzi się z wodogłowiem. Przeryczałam całą ciążę. Miałam robione masę badań i co 1-1,5 tyg USG u najlepszych specjalistów (2) mówili, że nie widzą powodu do zmartwień, że dziecko jest zdrowe i takie się urodzi, ale ja i tak wyłam po nocach z obawy. Tak strasznie się bałam. Adaś urodził się zdrowy (oczywiście po porodzie miał tomografię głowy )A ja byłam najszczęśliwsza na świecie:)
Więc z doświadczenia wiem, że lekarz to tylko człowiek i jak coś zbada nie tak to szukam potwierdzenia u innego lekarza :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl