BezpiecznaCiaza112023

MAŁOWODZIE

9 lata 2 miesiąc temu #970272 przez atilla
Witam Was Dziewczyny. Moze ktoras z Was ma lub miala podobny problem. Jestem w 24 tc i przy okazji usg polowkowego wykryto u mnie lagodne malowodzie. Afi 9,8, powtorka bafanoa 10 dni pozniej afi 8,4. Czyli jeszcze mniej. Za tydzien powtorka badan. Nikt mi nie jest w stanie powiedzien skad sie to wzielo i co dalej????? Przeciez to koze byc baaardzo niebezpieczne dla Malego
Dodam, że badania nie wykazaly żadnych nieprawidlowosci u malucha. Dwoch lekarzy stwiedzlo ze jest ksiazkowym bobasem. Dziewczyny zaraz zwariuje. Czy ktoras z Was spotkala sie z takim przypadkiem, co dalej????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #980906 przez honka_18
atilla u mnie w obydwóch ciążach stwierdzono małowodzie, chłopcy urodzili się zdrowi :) oszczędzaj się bardzo bo przy małowodziu grozi przedwczesny poród. ! mój synuś urodził się w 36 tc, a 2 w 32tc. W 1 ciąży się oszczędzałam, w 2 natomiast się nie dało przy małym urwisie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #980943 przez AgusiaKRK
Atilla, niestety ja miałam :-( Jak miałam AFI 7 mówili że wód niewiele ale dolna granica normy, na koniec doszło do 3 i wiesz co było dalej, rozwiązali ciążę. Ale złożyło się na to kilka czynników wiec się nie zamartwiaj. Pij bardzo dużo wody i często rób badania, koniecznie. To trzeba kontrolować. Kiedy masz następne badanie? Czy dzidziuś dobrze rośnie? Trzymam za Was mocno kciuki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #981678 przez atilla
Hejka. Pare dni na formum mnie nie bylo wiec nawet nie wiedzialam ze ktoras z was tez borykala sie z tym problememem. Agusia myslalam ze u ciebie to byl stutek a nie sprawa z ktora borykalas sie dluzej.
U mnie teraz wyglada to tak ze caly czas poziom wod waha sie miedzy afi 8 a 9. Mialam 2 konsultacje z innymi lekarzami w szpitalu zwolane przez mojego prowadzacego. I tak patrzyli ...patrzyli... liczyli....i stwierdzili " taka uroda tez ciazy". :blink: ze patrzac subietywnie na obraz usg to wod malemu wystarcza. No i zalecenie caly czas pic duuuuzzzzzooo pic. Ok 5 l dziennie z czego 2 l w ciagu 2h, a reszte w ciazgu dnia. Mowie wam laski, na poczatku czyli kolo 22tc bylonto wrecz nie mozliwe. A teraz... :whistle: . No ale znow mam problem bo po ostatniej wizycie mam ograniczyc ilosc plynow do 3l dziennie z uwagi na spora opuchlizne. Hmmm :dry: zaczynam sie martwic tym bardziej ze przez ostatnie dni nawet najmniejszy ruch malego sprawie ogromny bol, a to ponoc jest jeden z objawow malej ilosci wod. Martwie sie. Wizyta w srode.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #981686 przez AgusiaKRK
Atilla, nie wiem czy była to przyczyną czy skutek. Czytałam że małowodzie często współistnieje z hipotrofią, więc u mnie to było to. Powodzenia i dużo zdrowia dla Ciebie i dzidziusia!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #981808 przez honka_18
atilla mi też te urocze kopniaczki sprawiały ogromny ból :whistle: trzymam za Was kciukasy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #981980 przez atilla
Dziękuję Wam dziewczyny :*

Dam znać co i jak po środowych badaniach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl