BezpiecznaCiaza112023

fluor / dentysta kiedy?

12 lata 9 miesiąc temu #164908 przez natmur11
czytałam gdzieś że po pojawieniu się pierwszych zębów trzeba iść z dzieckiem do dentysty wtedy też często dostaje maluch fluor w kroplach. jak to jest? ja pierwsza wizyte mam z Klaudia w sierpniu ale nie wiem czego oczekiwać i na co się nastawiać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #165365 przez Gosiaczek31
Dobre pytanie. Zastanawiałam się od kiedy należy myć dziecku ząbki pastą z fluorem. Znalazłam taką od pierwszego ząbka. Tylko wiadomo, że na razie dzieciaki nie potrafią wypluć pasty tylko połykają. Kubuś ma już 8 ząbków ale na razie myjemy tylko samą szczoteczką. Może też już powinniśmy odwiedzić dentystę :unsure: A jak to jest u Was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #165399 przez Manga
Do dentysty poszłam z Aleksem jak miał 2 latka. Była to taka wizyta poznawcza - pooglądał gabinet, przejechał się na fotelu w górę i w dół, pogadał z doktorem, dostał 2 baloniki w nagrodę. Wcześniej dużo rozmawiałam z nim o tej wycieczce, ćwiczyliśmy otwieranie buzi itp.
I rzeczywiście pięknie pokazał panu dentyście ząbki :)
Następna wizyta za pół roku.

A co do pasty, to myję Aleksowi rano i wieczorem pastą z minimalną zawartością fluoru. Wypluwać zaczął dopiero kilka miesięcy temu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #165413 przez Gosia_Krupa
Manga,a mój synek który jest starszy nie pluje :( Umie wypluć,ale jak mu mówię żeby wypluł pastę to on najpierw łyknie a potem pluje :dry:

My byliśmy u stomatologa jak Misiek miał 1,5 roku i 11 ząbków. Misiek obejrzał gabinet,oglądał siebie na moitorze,później się rozpłakał,ale ząbki pokazał. Lekarz polecił pastę Elmex dla Maluszków i takiej używamy od tamtego czasu.

A z tym pluciem,może w końcu się uda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #165424 przez Marysia27
Myję Bartkowi ząbki pastą Ziajką od pierwszego ząbka, jest bez fluoru, i Bartek po umyciu ząbków spokojnie może ją skonsumować ;) Młody jak widzi, że ja myję swoje ząbki, to podchodzi i z automatu otwiera buzię, żeby jemu tez umyć :) A do stomatologa to wybiorę się po pierwszych urodzinach, może więcej ząbków w buzi będzie :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #165431 przez Gosiaczek31
Ja też mojemu pokazuję jak myję zęby. Za to jak on myję to zawsze wyciąga rączkę ze szczoteczką i chce mi myć ;) Ostatnio mył pluszakowi :laugh:
Chyba też skusimy się na pastę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #165455 przez natmur11
my mamy paste lacalut 0-4 lata bez fluoru i nia myjemy zabki juz z 5 miesiecy, ale ostatnio klaudia strajkuje i nie chce myc zabkow wiec myjemy tylko raz dziennie. nie chce jej zrazic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #165459 przez Emme
szczerze mówiąc to nawet pasta nie przyszła mi do głowy :P chyba czas się zaopatrzyć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #165738 przez Gosia_Krupa
Misiek też miał taki sprzeciw z myciem ząbków. Wtedy dawałam mu moją szczoteczkę otwierałam buzię i pucował mi (język),a on otwierał wtedy swoją i mogłam mu zrobić szuru-buru :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #165762 przez Manga
Gosiu a co do wypluwania - u nas to stało się najważniejszym elementem mycia zębów - Aleks myje ząbki po to, by zrobić duuuużo piany. Taka zabawa nam się z tego zrobiła. Spróbuj, może Miśkowi też się to spodoba.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #178729 przez eash
nasza Hanka ma skonczone 7 miesiecy i dwa malutkie zabki, probowalam pare razy uzyc szczoteczki (takiej silikonowej na palec), ale narazie ją gryzie :dry: albo lekko rozchyla usta i kiedy przesuwam szczoteczką po ząbkach, zaczyna się histerycznie śmiac - chyba ja to laskocze, czy jak? :unsure: smieszne to troche. tez myjemy zeby przy niej, zeby sie opatrywala z tym dziwnym zjawiskiem. u dentysty jeszcze nie bylismy i narazie sie nie wybieramy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 9 miesiąc temu #1070216 przez KarolineCZ
Moim zdaniem nie ma co spekulować na forach tylko trzeba porozmawiać z dentystą. Świetnych specjalistów znajdziesz w Neo Dentica w Łodzi: www.neodentica.pl/ . To klinika przyjazna dla dzieci i dorosłych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 1 miesiąc temu #1070675 przez tessa
Ja zdecydowałam się na pastę z fluorem od pierwszego ząbka. Tak mi doradzono.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl