BezpiecznaCiaza112023

Szczoteczki i pasty/higiena jamy ustnej niemowlaka

12 lata 4 miesiąc temu #253548 przez Mirella
Klaudia też kiedyś uwielbiała, teraz jakby wyrosła ;) eehhh, te Klaudie to coś mają wspólnego, prawda Natmur? :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253588 przez natmur11
faktycznie Mirella, sporo je łączy :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253641 przez _aga86_
My nie mamy problemu z myciem zabkow. Chociaz czasami sie zdarzy, ze zaprotestuje. Wtedy Ja zagaduje, zeby odwrocic Jej uwage. Julka uwielbia sama myc zeby- pozwalam Jej na to. Oczywiscie najpierw ja Jej doklanie myje, potem Ona sama.
Natmur daj Klaudii szczoteczke z pasta i niech sama probuje, moze to Ja przekona i potem Tobie pozwoli to zrobic...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253645 przez Agnieszka
Iwona, u nas jest dokładnie to samo - poszło na dwie górne jedynki. Z piciem mleka jest tak jak u Ciebie, odkąd została odstawiona od piersi to nie pije wcale, jada tylko jogurty lub serki, no.. kilka razy spróbowała kakao jak ja piłam albo budyniu (czyli z normalnego mleka).
Zapisałam mała do dentystki, która zajmuje się tylko dziećmi i chodzimy na lapisowanie zębów. Była już dwa razy, a mamy być łącznie 5 co tydzień, a potem już tylko co jakiś czas, nie pamiętam dokładnie jak ona mówiła, raz na pół roku czy coś w tym stylu. Chodzimy na to w ramach NFZ. To polega na tym, że smarują ząbki takim czymś brązowym, to chyba jest gorzkawe, bo młoda się strasznie krzywi przy tym, za pierwszym razem jak była to bez problemu posmarowała jej dentystka, za drugim już trzeba była użyć więcej siły, ale i tak pomalowała jej nawet trochę usta tym, ale już zeszło. Ogólnie zęby po tym wyglądają jak po prostu "brudne". Takim maluchom nie ma szans żeby coś robić więcej przy ząbkach niestety. Więc udaj się jak najszybciej, bo te zęby mają posłużyć jeszcze kilka lat!
NO i oczywiście dentystka powiedziała nam, że to jest przede wszystkim od picia z niekapków, bo na nich się gromadzi najwięcej bakterii, a słodycze to wiadomo :) od soków słodkich itp ...
Z myciem zębów u nas to rożnie bywa, ale ogólnie daje sobie umyć, tyle ze to mycie nie trwa nawet minuty u niej, szczoteczka jest gryziona :( a pasta smoktana i zjadana. Myjemy zęby zawsze razem żeby dała sobie poszorować choć chwilkę.



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253782 przez bombel779
Czemu są 2 takie same tematy :unsure: :unsure:
W dziale Pielęgnacja i Zdrowie Maluszka jest identyczny wątek www.zapytajpolozna.pl/forum/dziecko/piel...e-zabkow.html#253645 :unsure: :


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253810 przez natmur11
wątki zostały połączone

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #305121 przez AadamF
Ostatnio trafiłem na bardzo fajny produkt w gestii higieny jamy ustnej. Płukanka - DentroFresh Junior. Płyn do jamy ustnej zaprojektowany z myślą o najmłodszych, od 6 roku życia. Jest w pełni naturalny, a przede wszystkim nie zawiera alkoholu. Moje dzieciaki uwielbiają ten element higieny. Wiecie czują się dorosłe :) A przez to wyrabiają sobie cenne nawyki na przyszłość.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #312897 przez Gosiaczek31
Może i płukanka jest jakimś rozwiązaniem tylko, że tutaj sprawa mycia ząbków dotyczy o wiele mniejszych dzieciaczków.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #707237 przez antosia
Podstawa to dobra pasta i miękka szczoteczka + systematyczność od samego początku. W ten sposób powinniście uzyskać fajny efekt. Sama miałam spory problem z zębami, przez niedbałość moich rodziców. Na pewno nie pozwolę, aby to się powtórzyło przy moim dziecku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #708705 przez Kowalka
Dokładnie - wystarczy pamiętać o samych podstawach, a wtedy macie mniej problemów, wasze dzieci będą miały zdrowe zęby.
Sami sobie za to podziękujecie widząc, ile na zęby muszą bulić wasi znajomi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #708976 przez antosia
Nawet pomimo systematyczności problemem może być kiepska pasta. U nas była to ajona bez fluoru i było ok, a wiem, że np. koleżanka stosowała u swojego dziecka normalnie 2-3 razy dziennie pastę z TV, tj. z reklam, a i tak mają problemy :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850803 przez antosia
A u nas tak jak było, tak jest dalej - żadnych problemów z dziąsłami i zębami. W zasadzie nawet dokładnie odwrotnie - zęby w najlepszej kondycji od kiedy pamiętam. Bo sama nie wiem kiedy po raz ostatni miałam aż tak dużą przerwę pomiędzy kolejnym leczeniem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036567 przez weronikaklosok
A czy chodziłyście ze swoimi maluszkami do dentysty wcześniej jak przed 5 rokiem życie np. z próchnicą.
Słyszałam, że rewelacyjna jest ta stomatolog żoliborz warszawa .
Czy któraś z Was tam leczyła swojego malucha.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038320 przez WiolkaKlaman
Oczywiście- zęby mleczne też się leczy, chociaż mało osób o tym wie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 miesiąc 3 tygodni temu #1080627 przez Mama Dorota
Ja używam szczoteczki na palec zajrzyj w link potrzebujetego.pl/produkt/szczoteczka-silikonowa-do-zebow/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl