BezpiecznaCiaza112023

Kiedy i jakie kosmetyki dla noworodka, niemowlaka?

11 lata 2 miesiąc temu #552273 przez __Ola
Witajcie,
próbuję się zdecydować na wybór serii kosmetyków dla maleństwa i nie potrafię
Doświadczone mamusie, pomóżcie! Co wybrałyście dla swoich pociech?
Termin porodu mam na 8 marca :)


1) od narodzin:

do kąpieli:
- Oilatum Baby Emulsja na początek ?

po kąpieli:
- NIVEA BABY AKSAMITNE MLECZKO NAWILŻAJĄCE czy NIVEA BABY DELIKATNA OLIWKA PIELĘGNACYJNA?

do pupki, po kąpieli i przy zmianie pieluszki:
- CHUSTECZKI NIVEA
- SUDOCREM czy NIVEA BABY KOJĄCY KREM PRZECIW ODPARZENIOM ?
- PAMPERS PREMIUM CARE rozm. 1 ?

Czy też powinnam smarować buźkę noworodkowi przed wyjściem do lekarza itp? jak tak, to czy NIVEA BABY KREM NA KAŻDĄ POGODĘ będzie dobry?

Wiem, że z ilością kosmetyków nie można przesadzać. Więc dla noworodka na tym poprzestanę i proszę o Wasze uwagi (czy wszystko uwzględniłam i który kosmetyk wybrać pośród np dwóch).

2) od 1 miesiąca:

do kąpieli:
- kontynuować Oilatum Baby Emulsja ? czy mogę wprowadzić NIVEA BABY DELIKATNY ŻEL DO MYCIA CIAŁA I WŁOSÓW czy NIVEA BABY ŁAGODNY SZAMPON I PŁYN DO KĄPIELI 2W1 ?
(ps dowiedziałam się od znajomej, że NIVEA BABY ŁAGODNY SZAMPON I PŁYN DO KĄPIELI 2W1 będzie lepszy od żelu, bo podobno żel bardziej wysusza skórę dziecka... czy to prawda? proszę o doradzenie :) )

do pupki, po kąpieli i przy zmianie pieluszki:
Zostawić kosmetyki bez zmian?? ps różnić się może rozmiarem pampersa ;)

To by było chyba na tyle. Jakbym pominęła jakiś kosmetyk do pielęgnacji mojego Maluszka to proszę o uzupełnienie mojej wiedzy ;)

Pozdrawiam Was serdecznie!! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #552303 przez madziaska
Myłam córkę po ur. Oilatum. Miała sucha skórę jak większość noworodków. Po kąpieli też Oilatum, ale tylko dopóki małej skóra się poprawiła. Najleps.ze chusteczki to nivea moim zdaniem, nie są zbyt mokre jak inne, a próbowałam chyba wszystkich. Pieluszki po ur białe pampersy, potem pampers activ baby. Krem na każda pogodę z nivea super. Teraz myje małą żelem nivea 2 w 1, dla mnie bardzo dobry, niczym nie smarujemy. Do pupy polecam bepanthen, lepiej do sudocremu nie przyzwyczajać skóry. U nas często były odparzenia, mała do tej pory ma bardzo delikatną skórę. Polecam na mocne odparzenia Tormential, myć we fiolecie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #581353 przez franklin
madziaska napisał:

U nas często były odparzenia, mała do tej pory ma bardzo delikatną skórę. Polecam na mocne odparzenia Tormential, myć we fiolecie.


faktycznie chyba najgorsze jest ryzyko odparzeń i nigdy nie mamy pewności czy jakiś kosmetyk ich nie wywoła :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #836723 przez antosia
Skóra nie może być sucha, nie powinno się doprowadzać do jej łuszczenia, bo wtedy zwyczajnie nie chroni ona dziecka. W sieci każde opracowanie zawiera tą samą nazwę - Mustela. Szczególnie polecam płyny do kąpieli - nam udało się faktycznie diametralnie odmienić skórę naszego dziecka. Teraz jest po prostu taka, jaka być powinna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 9 miesiąc temu #1067357 przez antosia
Używaliśmy żelu do kąpieli HB - takiego dla maluchów.
I żadne problemy skórne w tym okresie się nie pojawiły.
Raczej przeciwnie - wszystko wyglądało naprawdę super, zero komplikacji.
A obawialiśmy się problemów, bo jednak z naszą cerą nie jest idealnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl