BezpiecznaCiaza112023

ZAPALENIE USZKA

13 lata 2 miesiąc temu #74703 przez Asiersa
Dzisiaj byłam z Tomkiem w poradni opieki nocnej i zdiagnozowano u niego zapalenie uszka :(
Mały w nocy obudził się z gorączką 38,9.
Miał wypieki na twarzy, był osłabiony, zatkany nosek i mokry kaszel :(
Zadzwoniłam do położnej środowiskowej i ona poleciła mi podjechać do przychodni.
Pediatra osłuchał małego i stwierdził, że nic nie siedzi ani na płucach ani na oskrzelach. Okazało się, że mokry kaszel jest z tej wydzieliny z noska, która spływa mu do gardełka :(
Zalecił syropek Deflegmin i krople do uszek Tobradex.

Czy Wasze dzieciaczki przechodziły już zapalenie uszka? Jeśli tak, to ile mniej więcej trwa leczenie i czy lekarstwa w miarę szybko pomagają? Mały na okrągło się budzi bo skacze mu ta temperatura non stop :(

Żal mi go strasznie bo widzę jak cierpi z powodu tego ucha :(
Nawet jak uśnie to cały czas się odzywa przez sen, tak pomrukuje :(




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #74735 przez SISUNIA88
Mój synek na szczęście nie miał zapalenia na uch więc nie pomogę ale życzę dużo zdrówka Tomkowi!!!

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #74751 przez _aga86_
My tez nie mielismy tego problemu, ale slyszalam, ze to bardzo boli- tzn. zalezy to od stopnia zapalenia. Zycze zdrowka dla synka!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #74794 przez sylwus136
Ja miałam zapalenie ucha jak miałam z 13 lat.Ból jest okropny.Jak by Cię cała głowa bolała.W ogole straszne przeżycie.Wiem że dla takiego maluszka jest chyba jedna z bardziej bolesnych przeżyć.Na sczęście są na to lekarstwa.Zawsze mój tata mówi żeby chronić malutkiemu uszka bo jak się nabawi zapalenia to bedzie bardzo niespokojny.
Życzę duzo zdrowia dla maluszka :**

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #74806 przez Asiersa
:(
Nie wiem jak mogło dojść do tego :( Zawsze chroniłam mu uszka, uważałam by nie był narażony na przeciągi :(

Jakiś czas temu złapał malutki katarek..kropiłam solą fizjologiczną, odciągałam aspiratorem :(

Ehh, teraz mam wyrzuty sumienia, że coś zrobiłam źle :( :( :(




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #74897 przez SISUNIA88
nie obwiniaj się bo jak sama piszesz zrobiłaś wszystko co mogłaś... dzieci niestety chorują i nic na to nie można poradzić:*:*:*

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #74907 przez sylwus136
nie masz co się obwiniać.Dzieci chorują i tak juz bedzie zawsze.Głowa do góry bedzie dobrze :):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87550 przez Moniq
Asiersa, jak maluszek? doszedł do siebie?
ja mogę wypowiedzieć się w tym temacie, bo my mamy za sobą już 4 zapalenia ucha; nie bierze się ono z przewiania, jak to się mawia tylko od kataru; dzieci mają bardzo króciutkie trąbki słuchawe9 te, które łączą gardło z uchem) i jak się pojawia katar to ma blisko do uszka; zapalenie ucha bierze się od kataru; zła wiadomość jest taka, że zapalenia ucha często nawracają, bo jest już "przetarta" droga dla infekcji; jedyne co możesz zrobic, to często wpuszczać wodę morską do noska, żeby nie były suche śluzówki, bo sprzyjają katarowi, a jak się zacznie katar to często czyścić nosek i od razu zacząć zapuszczać jakieś kropelki od kataru, np nasivin; a i jeszcze jedno jak się zacznie zapalenie ucha to lepiej od razu podać antybiotyk, żeby nie doszło do pęknięcia błony bembenkowej- a ból przy nim jest o wiele większy niż przy zapaleniu ucha.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87666 przez Asiersa
Z Tomkiem jest już wszystko w porządku :) Mam nadzieję, że szybko do nas to zapalenie nie wróci, bądź nie wróci wcale :) :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925801 przez roslinka
Dzieci źle znoszą zapaleni ucha dlatego ważne aby trafić do dobrego lekarza. Rodzicom z Lublina mogę polecić Dr Szlązak. Naszej córeczce robiła fiberoskopie (ze względu na przewlekły katar i nawracające zapalenie ucha). Mała ma dopiero 3 lata i bardzo siębałam, jak zniesie to badanie. Dzięki temu, że doktor zadbała o spokojną i miłą atmosferę i była bardzo delikatna wszystko poszło gładko. Mała nawet nie zapłakała:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929889 przez sylwiaaa
My również chodzimy do Dr Izabeli Szlązak to bardzo cierpliwa i spokojna lekarka. Łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi i ma do nich super podejście dzięki czemu wizyty nie są stresujące i maluch się ich nie boi.
Pozdrawiam wszystkich rodziców z Lublina i okolic :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #930116 przez patka89
Moja malutka tez przechodziła zapalenie uszka.
Tyle,ze My to,aż w szpitalu wylądowaliśmy.
Bo trafiliśmy na sam początek infekcji uszka i lekarze nie byli pewni czy to aby to.
Mała dostała antybiotyk dożylnie ,także w szpitalu byłyśmy całe 10 dni.
Najszczęśliwszych szybko zareagowalam to najwyższa gorączka u małej było 38,5 pózniej w szpitalu już temperaturami nie miała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #939138 przez Wikii
Jeśli szybko zareagujemy na infekcje to nie powinno dojść do komplikacji. Zapalenie uszka jest o tyle nieprzyjemne, że powoduje ból - ale jeśli trafiłaś do dobrego specjalisty to wszystko będzie dobrze:) Najważniejsze to mieć rękę na pulsie i reagować na wszelkie zmiany związane ze stanem zdrowia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958622 przez iga75
Bardzo dobry audiolog. Zawsze poświęca pacjentowi dużo czasu, wszystko dokładnie sprawdza i w razie potrzeby zleca dodatkowe badania, nie wypisuje
recept w ciemno. Pani dr przyjmuje w www.cmtulipan.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl