BezpiecznaCiaza112023

Katar kaszel i kichanie u 6 - miesiecznego dziecka

11 lata 11 miesiąc temu #369025 przez leneczka25112011
czesc dziewcyny mam takie pytanie moja coreczka od wtorku ma katar od srodki ma kaszel bylam z nia u lekarza stwierdzil ze nic jej niejest jak mozna pomoc dla takiego maluszka kazala podac 2razy dziennie clemastinum flegamine :(:( prosze o odpowiedz dziekuje:):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #369137 przez sylka
MAła kaszle bo wydzielina z niska ścieka jej do gardła. U nas też tak kiedyś było że synek osłuchowo czysty a to katarek ściekał do gardła i stąd kaszel. Jak najczęwsciej odciągaj wydzielinę z noska ja stosowalam wodę morską a po jej podaniu po chwili odciągałam wydzielinę aplikatorem. Na noc wieszałam w łóżeczku skropione amolem tetrowe piekuszki by lżej się mu oddychało i powiem że pomagało bo mimo kataku spał całą noc. Możesz połóżyć główkę dziecka tyci wyżej niż normalnie. Mój śpi na klinie wiec główka był wyzej i lżej mu się też oddychało. Plecki. klatkę piersiową i stópki smarowałam maścią Pulmex baby- rozgrzewająca x2 dziennie i podawałam wit. C w kropelkach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu - 11 lata 11 miesiąc temu #369271 przez martela89
Ja też smarowałam małą maścią pulmex baby i super jej się oddychało i nie kaszlała tak :)
I oczywiście woda morska i aspiratorek :)

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1024971 przez jagodaxx
Co powiecie o stawianiu baniek na przeziębienie u dzieci?
Stosujecie tą metodę jeszcze?
Ostatnio przeglądałam z ciekawości tego typu ofertę- www.medplus.pl/ i jest taka oferta dostępna, ale chyba mało popularna!
Jak to jest u Was? Co stosujecie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1025905 przez weronikaklosok
Może to jest jakiś pomysł, pytanie tylko na ile skuteczny!
Co do kaszlu, to warto posiadać w domu taki inhalator simple sanity!
Ułatwia oddychanie i odkleja wydzielinę zalegającą na oskrzelach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1047033 przez milexica
Kaszel u niemowlaka to zawsze spory problem. Też się zawsze niepokoiłam, bo nie wiadomo co podać takiemu maluchowi. Mi pomogła strona Kaszel u dzieci . Sprawdź sobie - wiele przydatnych informacji zarówno dotyczących dobrych syropów, jak i innych sposobów na leczenie kaszlu u dzieci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056376 przez mirena
Może podaj mu witaminy, tranu pewnie nie zje ale np visolvit.pl/ już tak :) pewnie pamiętacie takie witaminki, ta firma stoi na rynku już około 40 stu lat, jak jesteście młode to nawet wasze mamy spożywały taki słodki proszek :) Myślę, że takie uzupełnienie diety, będzie odpowiednie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #1061366 przez anetka89
Można dziecku podać pastylki do ssania fiorda.pl , żeby ulżyć w kaszlu i bólu gardła. Oczywiście broń Boże podawać to w postaci pastylki, bo dziecko się udławi, ale za to można rozpuścić pastylkę w wodzie i dać małymi łyczkami do picia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 miesiąc temu #1066663 przez cukrowaa
co z inhalacjami na kaszel? Warto robić? Czy takie z soli fizjologicznej mogą dużo zdziałać? Syn najbardziej chyba w nocy kaszle, nie może spać, kataru w sumie nie ma tylko kaszel taki suchy, lekarz na razie tylko syropy zalcił, ale kiedyś pamiętam że syn inhalacja jakieś mial i to mu pomoglo, ale to był j akiś lek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 miesiąc temu #1066701 przez cremella
u nas lepiej sie inhalacje sprawdziły niz syropy, zresztą dziecko juz też ni ebardzo chciało te syropy pić i była meczarnia z tym namawianiem, na siłę przecież tez nie da się, za to inhalacje jakoś szybko poszly, robiliśmy z budixonu neb, kaszel szybko przeszedł

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 miesiąc temu #1066703 przez TatianaWojdyga
U mnie było dokładnie to samo . inhalacje o wiele lepiej się sprawdziły. najpierw były robione NAcl potem tymi wszystkimi nebudami , benodilem włącznie z pulmicortem.Warto też pomyśleć o oczyszczaczu powietrza najlepiej z funkcją nawilzania , Tez dodatkowo wspomaga ;) goodair.pl/oczyszczacz-powietrza-dla-dziecka/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 miesiąc temu #1066716 przez 4 8 15 16 23 42
W przypadku małych dzieci szczególnie warto zwracać uwagę na takie choroby.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 1 miesiąc temu #1066760 przez cukrowaa
podpytałam lekarza o ten budixon neb i nam zapisał, szybko to zadziałało, przekonałam się ostatnio bardziej do inhalacji, widzę ze dobrze to działa na takie kaszle jak miało moje dziecko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 10 miesiąc temu - 4 lata 10 miesiąc temu #1068768 przez Allina
Ostatnio czytałam artykuł zapobieganie katarowi u niemowlaka i pisali tam o aspiratorku do noska. Ponoć jest to najlepszy sposób na to, żeby pozbyć się nadmiaru wydzieliny z małego noska dziecka. A wiadomo, że przykładowo taki maluszek nie umie sam wydmuchać nosa i będzie to dla niego wielki dyskomfort, który może prowadzić do różnych negatywnych objawów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 10 miesiąc temu #1068777 przez CiniMini82
U takiego maluszka kazda infekcja jest niebezpieczna. Podstawa to lekarz ! Kaszel zwykle bierze sie z kataru a tu moze dojsc do gorączki i przeziebienia. Nasza mała często choruje wiec kupilam termometr bezdotykowy za poradą ze smyka www.smyk.com/porady/zdrowie/termometr-be...ykowy-dla-niemowlaka bo tak jest poprostu łatwiej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl