BezpiecznaCiaza112023

Termometr bezdotykowy

6 lata 4 miesiąc temu #1066490 przez wyjur
Przestał działać (znowu) termometr bezdotykowy dla dziecka, który kupiłam w zeszłym roku. Na pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia gwarancyjnego nie liczę. Planuję kupić nowy - nie wiem tylko czym się kierować jeśli chodzi o wybór termometru. Podstawa to oczywiście żywotność i precyzja pomiarów. Jak rozwiązałyście ten problem u siebie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 4 miesiąc temu #1066529 przez Lucynka33
Wiesz co jakiś czas temu na temat precyzyjnych pomiarów rozmawiałam z naszym lekarzem. I ona poleciła mi kupić jeśli już bezdotykowy to raczej powyżej 100-200 złotych, bo tylko te modele mają najmniejszą skalę błędnego pomiaru. Ale ona też polecała termometr bezrtęciowy dotykowy za 15 zł. O ile dorosły sobie nim zmierzy temperaturę to u dzieci małych sprawa nie wygląda tak prosto. A metody naszych babci i mierzenie gorączki w pupie raczej nie są już stosowane. Więc może porównaj kilka modele pomiędzy tym przedziałem cenowym. Myślę, że w specyfikacji będzie informacja o granicy błędu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066531 przez wyjur
Termometr dotykowy u mnie się nie sprawdza. To za długo trwa. Zdarza się, że pomiar stoi w miejscu. Lucynka33 korzystałaś już z jakiegoś termometru w tym przedziale cenowym? W sieci widzę masę opinii na temat powtarzających się modeli ale nie wydaje mi się, że to powinien być dla mnie wyznacznik, ponieważ to są subiektywne opinie ludzi, którzy różnie korzystają z termometru. W sklepie medycznym z Rzeszowa znalazłam termometr Visiofocus Smart, który wydaje mi się być optymalnym rozwiązaniem, ponieważ pilnuje wymaganej odległości od ciała, co ma kluczowy wpływ jak czytam na wynik i ma kilka przydatnych funkcji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066543 przez Lucynka33
Znalazłam ten model i faktycznie jest tam napisane o tym czujniku. Może faktycznie dzięki tej funkcji pomiar będzie najbardziej precyzyjny. No i w tym opisie jest informacja że granica błędu to 0,2 stopnia więc bardzo mało, bo głównie mają od 1-2 stopnie. Cena jest wyższa, ale może faktycznie warto kupić taki i mieć spokój na lata.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066576 przez wyjur
Kupiłam termometr Visiofocus Smart właśnie ze sklepu medyczny-rzeszow.pl, bo był ponad 50 zł tańszy od najtańszej oferty z porównywarki od której zazwyczaj zaczynam zakupy. Pewnie nie zdecydowałabym się na to ale miło zaskoczyła mnie podwyżka. Wrażenia? Pozytywne. Termometr mimo, że jak wiele innych plastikowy wydaje się być lepiej wykonany. Poza tym funkcje. Najlepsza to czujnik informujący o prawidłowym pomiarze. Kalibracja też się przydaje. Pomiary są zawsze takie same. Zdaje się, że zakup się opłacił. Z ostatecznymi opiniami chwilę się jednak wstrzymam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066578 przez Lucynka33
Czyli sprawdzałaś na różnych częściach ciała i zawsze ta sama temperatura tak? Bo z tym to największy problem jest, a przy małym dziecku wyliczanie średniej z pomiarów raczej nie jest bezpieczne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu - 6 lata 3 miesiąc temu #1066584 przez wyjur
Termometr wskazuje precyzyjne pomiary. Mierzę na głowie. Czasem dla zabawy brzuszek. Generalnie termometr Visiofocus Smart nie pokazuje różnić temperatury, jeżeli chodzi o pomiary na głowie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 miesiąc temu #1066728 przez Andreaa
Ja równeiż polecam termometr bezdotykowy:
mozna mierzyć temperaturę zarówno na brzuszku jak i na główie
użycie nie jest stresujace dla maluszka
jeśli zdecydujecie się na porządny termometr to będzie pokazywał dokładne parametry

Polecam przy tym kupować raczej w aptekach a nie w sklepach z róznym wyposażeniem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl