BezpiecznaCiaza112023

pierwsza ciąża po trzydziestce

7 lata 7 miesiąc temu #1042024 przez GoNia79
Witajcie dziewczyny ja mam 37 lat staramy się z moim teraz drugim mężem (jest 5lat mlodszy)o dzidziusia juz 3 lata i nic..ja mam z pierwszego małżeństwa 14 letniego syna (wpadka) a mój mężus ma 5 letniego syna..cały czas staramy się nie nakręca nie załamywać ze nam nie wychodzi ale mimo wszystko siedzi to w głowie bo tak bardzo chciałabym dać mu dziecko czuje się wybrakowana i nie spełniona. Mi te pytania wszystkich wokolo kiedy i kiedy dobijają masakrycznie..czasami wydaje mi się ze to moja wina dlatego też myślę że czas wielki bo latka lecą pójść konkretnie do lekarza i może coś zaradzi jakąś stymulację badania cokolwiek..ach myślę że stresy tez robią swoje bo jego synek (jego mama nie zyje) bardzo trudne dziecko i czasami jestem u kresu wytrzymałości

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045912 przez Mecia
hmm, to już faktycznie wasze starania trochę trwają. Nie myślałaś o jakimś leczeniu, suplementach? Ogólnie wizyta lekarska celem ustalenia przyczyn problemów? Bo może wystarczy pić inofem z mio-inozytolem - http://www.inofem.pl/ i będzie ok? A może masz jakąś torbiel na jajniku? Nigdy nie wiadomo, to może być coś drobnego ale wymagającego internwencji lekarskiej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062425 przez Domii1983
Jak się ma 30-lat i pierwsze dziecko to jeszcze nie koniec świata.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 10 miesiąc temu #1068793 przez KasiaZPodlasia
Ponoć 15% ciąż niestety kończy się poronieniem ale oznacza to, że warto próbować. Dbaj o siebie a wszystko będzie dobrze! No i włącz suplementację kwasem foliowym już teraz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 9 miesiąc temu #1068896 przez Zara345
to jeszcze dobry wiek na macierzyństwo. Trzeba się starać, jednakże warto pamiętać, że im później tym bywa trudniej. Polecam Cyclotest MyWay komputer cyklu ma tryb starania o dziecko i jest naprawdę dobry dla starających się.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 4 miesiąc temu #1069178 przez Nelli_Ross
Moim zdaniem po 30 tce czy przed warto jest śledzić owulację wiem po sobie że w każdym cyklu może być inaczej a nawet może jej nie być, ja śledziłam jajeczkowanie testerem owulacyjnym ze śliny i bardzo mi pomógł

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 5 miesiąc temu #1069646 przez ulke
Sama w pierwszą ciążę zaszłam po ukończeniu 30 roku życia. O dziwo w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek. Płodność jest po 30 nieco mniejsza, ale nie znaczy to że nie uda się zajść w ciążę. Jedna osoba zachodzi w pierwszym cyklu, druga na ciążę musi poczekać dwa lata. Polecam zapoznać sie z fachową literatura na temat ciąży, którą znajdziecie w tej księgarni:
pzwl.pl/Poradniki-medyczne/Ciaza-i-porod,3913745,k.html

Jeśli przygotowania nic nie dadzą i jeśli po roku starania się nie bedzie nadal ciąży, mozna zastanowić sie nad skonsultowaniem się z lekarzem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 3 miesiąc temu #1069742 przez Dolores
Trudno się z tym nie zgodzić prawda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 1 tydzień temu #1069939 przez jupil
co z tego ze w takim wieku każdy na jakiś swój czas :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 11 miesiąc temu #1070004 przez KarolineCZ
W ciąży często występuje suchość pochwy. Mało która kobieta się do tego przyznaje, ale taka przypadłość powoduje ogromny dyskomfort. Jeśli tak jest to zainteresuj się preparatem Vagisan. Możesz zakupić krem lub globulki, tutaj decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 5 miesiąc temu #1071543 przez gondziakowa
ja mam 35 :) dlugo staralismy sie o dzidziusia i wiek przestal miec znaczenie, udalo sie dzieki invitro

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 5 miesiąc temu #1071551 przez mama3wampirow
fajnie ze sie udalo :) wiele ludzi odpuszcza po inseminacjach bo to nie tania zabawa.. moge spytac jaka klinike wybraliscie? szwagierka szuka .. tzn moze nie szuka.. rozglada sie narazie i myslelismy o jednej w Wawie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 5 miesiąc temu #1071560 przez gondziakowa
No my wybralismy Ostrawe, klinika Repromeda www.repromeda.pl/ mają swietna opieke, duzo lepiej jak w polsce moim zdaniem, stawiaja na genetyke, duzo badan, mega profesjonalni, pieknie zrobione sale. No lepiej wybrac nie mozna moim zdaniem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 2 tygodni temu #1080092 przez Weinert
Zawsze warto próbować, medycyna stoi na wysokim poziomie, więc coraz większość mam rodzi szczęśliwie po 30stce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl