BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

10 lata 2 miesiąc temu #851479 przez gumis24

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851625 przez anuskka
Czeeeeescccc-zyyyjeeee :)

Mialam taki tydzien ze nie wiedzialam jak sie nazywam. Zaczelam wspolprace ze sklepikiem z odzieza dziecieca-wlasnie oddalam piersze zamowienie. Wszystko szloby spokojniej gdyby babka nie wymyslila sobie ze mam uzyc nici ,ktorych dostac to jest sztuka. Trzy dni zeszlo mi jezdzic i wydzwaniac po sklepach zanim je zlokalizowalam :huh: Do tego Milenka mi sie rozchorowala musialam ja we wtorek odebrac ze zlobka wczesniej przez goraczke,no to wyobrazacie sobie jak sie robi cokolwiek przy chorym dziecku uwieszonym non stop....

No ale mam to juz za soba zaczynam nowy tydzien roboczy-mam nadzieje lepszy...Choc teraz na mnie przeszedl wirus-no nic moze sie uda go pokonac


Przepraszam dziewczyny nie pamietam co komu odpisac,tyle czasu nie pisalam ,a Wy zapelnilyscie pare stron :lol: super,ze cos sie dzieje

Martynka jaki sliczny brzusio-wygodny dla Twojego maluszka :lol:

Olencja Mayeczka przesliczna-taka mala lady :lol: Ciekawe czy dogadadalyby sie z Milenka-choc w tym wieku to jeszcze mogloby byc na zasadzie "moje-nie ruszaj!" :silly:

Kamila Sniezka wspaniala-pewnie nie mogla sie opedzic od krasnoludkow(chyba ze novio poprzeganial :silly: :silly: :silly: )


Gumis
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Ostatnie haslo Milenki:" Witam cie mamo! Milo cie poznac!" :silly: :lol:

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851970 przez Edka
Hejo!
Jak tak na szybko sie przywitac bo w pracy.

Olencja ale masz juz panne w domu i ta blond czuprynka:)

Kamila Ale slicznotka z Carolci! Ja nie moge, jak ona sie zmienila! Ja ja pamietam glownie z tego zdjecia profilowego gdzie lezala i sie usmiechala... przy dziecku to dopiero czlowiek sobie uswiadamia jak szybko czas leci!


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Anuskka Gratulacje nowej fuchy:) POchwal sie co wyczarowalas! Wyobrazam sobie, ze latwo nie bylo ale Ty jestes silna kobietka. Podziwiam!

Agamadryt wielkie dzieki za info! "Roze" widzialam...ciezki film, ale warto zobaczyc.

Musze konczyc! Aha we wtorek udalo nam sie spotkac z Lenita i Kasiah...wiecie jak nasze trzy urwisy ze soba szalaly? Na koncu rzucali sie w trojke na maly materac i walali sie po nim. Sama radosc byla na nich patrzec :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #852588 przez kasiah
Hej

Wpadam sie tylko przywitac. Wrocilam po 4 dniach pobytu w gorach. Super bylo. Pogoda nam dopisala, caly czas slonce i cieplo. Na nartach pojezdzialm :-) pszczolce tez sie podobalo. Chociaz nie polubila kapieli w hotelowej wannie. Codziennie plakala jak tylko ja do wanny wsadzilismy wiec kapiel byla ekspresowa.

Anusska po raz kolejny zdrowia dla ciebie. Caly czas lapiesz cos od Milenki.
Pochwal sie co wyczarowaly te twoje zdolne rece.

Spotkanie naszych urwisow w Zgz sie udalo. Maluchy szalaly a mamy chociaz chwile pogadaly.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #852623 przez gumis24
kasiah mam pytanie odnosnie Ameryki.Tak myslismy zeby moze pojechac na 2 tygodnie przed latem...gdzie Ty zalatwialas wize?Jakie sa koszta?pamietam ze za 1 razem Ci odmowili...kiedy moglas skladac kolejny wniosek?Dzieki!:) :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #852931 przez anuskka
Hej hej i jak tam weekend?

Mnie rozlozylo totalnie. Oczywiscie astma przypomniala sobie ,ze moje pluca fajnie reaguja tak ze ledwo dycham...Jak krotko trwala moja radosc :(

No nie pochwale sie chyba zadnym wyrobem,bo to nie sa moje projekty tylko wlascicielki sklepu niestety,ale powiem Wam ze sukienki ladne :lol:

Kasiah ,Edka i Lenita fajnie ze Wam sie spotkanie udalo :lol: i ze dzieciaczki znalazly "wspolny jezyk" :laugh: Chcialabym zobaczyc te ich zabawy :lol:

Milenka ostatnio ma nowy zwrot,ktory powtarza przy byle okazji:O Jezu!
" O Jezu! nie dam lady tedo zaniesc" " O Jezu! Ale sie psestlasylam!" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #853840 przez Agamadryt
Anuskka, biedna. Jak sie czujesz?


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Moj Maluch juz nie je w nocy :) Pare razy wypil wode a teraz od paru dni (odpukac) jak sie budzi to smok i zasypia. Mam nadzieje, ze nadejdzie czas kiedy przestanie sie wogole budzic bo zaczai, ze i tak nie dostanie :)

Anuskka, tekst O Jezu ,mnie rozbroil :)

wlasnie wywolalam komentarze w aptece proszac o cereales bez dodatku cukru. Conajmniej jakbym prosila o jakies z dodatkiem marihuany normalnie. Czlowieka nawet za to ze cukru dziecku nie chce dawac moga zjechac. Wymiekam.

buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #853981 przez kasiah
Hej
Po tych gorach i pieknej pogodzie wyskoczylo mi zimno na ustach ze hej. Wygldam potwornie, sama nie moge na siebie patrzec...wrrr. A jutro musze pociagiem do odmu wrocic i tyle ludzi bedzie mnie widziec... Na szczescie sami nieznajomi.

Anuskka Milenki teksty poprstu wygrywaja :-)))))

Agamadryt ale szybko poszlo :-) moja sie nie dala oszukac woda, a probowalam wiele razy. Ale pszczola raz je w nocy raz nie, ostatnio coraz czesciej nie je i je dopiero ok 6-7 ale i tak sie budzi... W niedziele w nocy dala mi chwile wytchnieia i spla jednym ciagiem od 21.30 do 7.30, zjadla mleczko i pospala praiwe do 9. Ale niestety to byl tylko jednorazowy wybryk.
A sa takie bez cukru?

Gumis ja zalatwialam wize w konsulacie przy ambasadzie w Madrycie. Nie wiem czy w bcn tez jest konsulat z odzialem wizowym.
Skopiuje ci to co napisalalam z tydzien temu Agathe, bo tez o to pytala

Co do wizy to najpierw musisz wypelnic formularz przez internet, bedziesz tez potrzebowala zdjecie do wizy. Zdjecie jest takie normalne jak do paszpotu ale musi byc kwadratowe. Na stonie ambasady wszystko pisze.
Jak juz masz wypelniony formularz, to musisz zaplacic za proces rozpatrzena wizy. To byl chyba ok120 eur. Tez sie to robi przez internet i placi sie karta. Oplata jest bezzwrotna, nawet jak nie przyznaja wizy kasy nie oddaja. I jak chcesz ubiegac sie po raz drugi znowu trzeba zaplacic.
Dopiero jak masz zaplacone mozna wyznaczyc termin wizyty w konsulacie. Wszystko robi sie przez internet o tyle dobrze.

Tutaj gdzie sie wypelnia formularz ds 160. To jest pierwsze co musisz zrobic. Wypelnic ten forumlarz.
ceac.state.gov/genniv/
Niektore pytania sa takie ze nam uwlaczaja.

To jest strone gdzie placisz i umawiasz se na wizyte. Trzeba sie najpierw zarejestrowac
ais.usvisa-info.com/es-es

A jak juz bedziesz szla na rozmowe do konsulatu to zabierz ze soba przede wszystkim:
Umowe o prace
Wyciag z konta (ja wzielam z 3 ostatnich miesiecy)
Libro de familia


Mnie o to pytali. Za pierwszym razem nie wzielam ani umowy o prace ani wyciagu z konta i wydaje mi sie ze przez to nie dostalam wizy.

Gumis jak nie pracujesz to chyba dobrze miec papiery meza, ze pracuje, ze zarabia, wyciagi z konta, akt malzenstwa itp.
Wize wydaja na 10 lat.

Generalnie oni wsyzskie osoby ktore przychodza ubiegac sie o wize traktuja jako potencjalnych nielegalnych emigrantow i trzeba im udowodnic i przekonac ze ty nie chcesz w stanach zostac, ze chcesz tam tylko pojechac na chwile i wrocic i ze masz silne wiezi z krajem w ktorym mieszkasz.
Od razu ci powiem ze to ze zostawias zna czas podrozy dziecko w kraju to dla nich zadna wiez. Dla nch wazniejsz jest to ze masz stala prace,mieszkanie na wlasnisc i ze masz pienadze na podroz i na pobyt w stanach i ne jedziesz tam aby pracowac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #854114 przez Agamadryt
Kasiah, no poszlo szybko az sie sama zdziwilam, ale moje dziecko jak kamaleon. Nie znaczy, ze za jakis czas mu sie nie odwidzi :)
Sa kaszki bez cukru. To znaczy kazde cereales maja wlasne cukry (tu komentarz pana z apteki ze KAZDE maja cukry), ale oprocz tych cukrow wiekszosc marek dodaje jeszcze normalny cukier. A sa niektore ktore nie dodaja, maja na opakowaniu napisane sin azucares añadidos. Ja wlasnie chcialam zeby bylo bez dodatkowego cukru, bo mlody i tak dobrze wyglada i do niczego mu dodatkowy cukier nie jest potrzebny. Ja kupilam Nestle, ale jest tez z Hero Baby.I pewnie jeszcze jakies sa, ale ja tylko te 2 marki znalazlam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #854193 przez Martyna82
Hej dziewczyny,

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #854266 przez Agamadryt

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #854293 przez gumis24
agathe czyli bede musiala do Madrytu leciec?Nie da sie tego w Barcy zalatwic?Ryan leci z nami...no troche durne te formalnosci..;)i jak Ci przyznaja to az na 10 lat jest wiza?czyli mozna sobie latac w te i spowrotem?a co ich przekonalo za 2 razem u Ciebie wyciagi z konta?
Agamadryt dzieki Ryan juz ok ,po antybiotyku juz po 2 dniach zaczelo byc duzo lepiej.No wiesz ten jego pediatra juz 2 razy zawalila a nie wyobrazam sobie isc z dzieckiem do lekarza ktoremu juz zwyczajnie nie ufam...
Anuskka zdrowka kochana!
ale znow dzis mi w zlobku cisnienie podniesli..Ci catalanie to chyba maja nie rowno pod sufitem...Dyrektorka zwrocila mi uwage ze przyjezdzam po Ryana za 10 minut 12 a dzieci odbiera sie "dopiero"od 12.I ze "zawsze jestem pierwsza" .Jakos nigdy wczesniej nie robilo jej to roznicy choc juz wczesniej zauwazylam ze te mamy czekaja w okolicach zlobka jesli sa troche wczesniej..!Kurcze chyba nie bede czekac przed drzwiami ...Co za paranoja... :huh: W kincu to moje dziecko i to ja im place...Czy tu iagle trzeba sie ze wszystkimi klocic :unsure: :S
My wracamy w piatek z Ryanem do Girony na kontrole uszek.Ale on ma apetyt po tej chorobie he he niemal non stop zajada...Ale jak juz fajnie zaczal tanczyc (ze zlobka) i coraz wiecej mowi choc poki co chyba tylko ja go rozumiem :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #854360 przez kasiah
Gumis chyba o mnie ci chodzilo :-)
Nie wiem co ich przekonalo ale przypuszczam ze wlasnie wyciagi z konta i umowa o prace.
Niestety zeby dostac wize traktuja nas troche jak podludzi. Smutne to... I niektore pytania w formularzu, matko !!! Kto to wymyslal...
A Ryan nie ma obywatelstwa brytyjskiego tez? Bo wtedy on bez wizy moze.
Moza w ciagu 10 lat latac. Ale jednorazowo mozna byc tylko jakis okreslony okres czasu, nie wiem ile ale pewnie z max 3 miesiace.
Faktycznie nienormalni w tym zlobku. Ja moge odbierac mala o ktorej chce i nikomu nic do tego. Ale moj zlobek jest angielski wiec tam inne zwyczaje maja chyba.
A po jakiemy Rayan mowi ? Oby nie po katalonsku!!!

Agamadrty ja tez kupuje cereales z nestle 8 cereales bo innych mala nie chciala przelknac ale nawet nie patrzylam czy maja cukier. Zreszta teraz to juz za pozno bo mi dziecko juz wszystko je i generalnie juz sie tym nie przejmuje jak za slodkie czy za slone. Wiadomo ze staram sie aby jadla w miare zdrowo ale jak czasem zje cos "smieciowego" to nie panikuje.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #854538 przez gumis24
kasiah tak chodzilo o Ciebie... :laugh: tak, Ryan ma obywatelstwo podwojne i oba paszporty wiec wizy nie potrzebuje choc kiedys mowili ze dla ludzi z UK tez chca ja wprowadzic...moj maz nie znosi tych wszystkich kontroli w US na lotniskach bo mowi wlasnie ze zawsze sa niegrzeczni i traktuja czlowieka z wyzszoscia i niemal jak jakiegos kryminaliste... ;) .poki co wize tylko ja potrzebuje..
no tak Ryan niestety po catalnasku.. :dry: .oni maja na tym punkcie wrecz obsesje..zreszta hiszanski maja chyba dopiero w wieku 5 lat i wiele osob tutaj nawet hiszpanskiego nie zna i mowia tylko po catalonsku np w sklepach :ohmy:
a Pszczolka w ang zlobku?przyzwyczaila sie juz troche?
a my z malym na swieta lecimy do Pl ale sie ciesze choc tylko na tydzien... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #854953 przez kasiah
Dojechalysmy do domu ok 15. Bylo troche zamieszania bo znowu poszla w ogrodzie rura od automatycznego podlewania i do tego przyjechal wlasciciel domu od ktorego wynajmujemy. Hehe to mial niespodzianke. Dobrze ze przyjechal bo powyjasnialismy duzo spraw, dogadalismy sie co do dalszego najmu i ceny i co do koniecznych napraw. Ze wzgledu na ta rure to prawie cale popoludnie enek i ten gosciu byli na ogrodzie a mala z nimi wiec moglam sobie w spokoju porozpakowywac wszystko :-)

Gumis my teraz bylismy prawie 2 tyg u tesciow w zaragozie wiec mala do zlobka nie chodzila. I w poniedzialek znowu zaczynamy ze zlobkiem praktycznie od poczatku. Pewnie znowu bedzie ciezko...
Zlobek abgielsko hiszpanski. W kazdej grupie jest jedna babka angielka co tylko po ang do dzieci mowi i druga hiszpanka co po hiszpansku. Wiec pszczola to dopiero bedzie miala metlik...
A co do wjazdu do stanow to naprawde troche przeginaj, odciski palcow itp...
Ide spac
Milej nocy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl