BezpiecznaCiaza112023

Pielęgnacja po porodzie

13 lata 7 miesiąc temu #32170 przez gosia_ann
Co Wam się najbardziej przydało do pielęgnacji ciała po porodzie?
Czy używałyście ręczników papierowych, preparatów do podmywania się, wkładek laktacyjnych itp?

Słyszałam, że do podmywania się bardzo dobry jest żel do higieny intymnej z korą dębu.

Czy zamiast wkładek laktacyjnych używałyście zwykłych płatków kosmetycznych (przy mniejszym wycieku mleka)?

O pielęgnacji brodawek chyba nie trzeba tutaj pisać, bo temat został poruszony już w innym poście. Polecono mi maltan, bepanthen maść oraz alantan plus maść zielony. Minusem smarowania popękanych brodawek jest pewnie to, że nasze maleństwo będzie miało większy problem żeby dobrze uchwycić śliską brodawkę. Jakie są Wasze doświadczenia.

Interesuje mnie również kwestia podpasek poporodowych. Czy dodatkowo korzystałyście z podkładów poporodowych w domu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32174 przez roxana
cześć Jestem 13 dni po porodzie. więc na bierząco ...:)

Podkłady poporodowe - w szpitalu byłam 2 dni i zużyłam 2 paczki, w domu używałam - w sumie 5 paczek, teraz używam podpasek ze skrzydełkami.

Maść na sutki z medeli - PURELAN - wydaje się droga 27 zł, za tubkę ale jest super wydajna i co jest zaletą Dzidziuś nie ma problemu z uchwyceniem brodawki.

Ręczniki papierowe przydają się i w szpitalu i w domu, na początku ciężko osuszyć intymne miejsca zwykłym ręcznikiem, nie tylko z powodu bólu ale i wydzieliny.

Płyn do higieny - w moim prxzypadku nie eksperymentowałam i używam tego co zawsze cleaniq z rumiankiem, dodatkowo tantum rosa - do spryskiwacza i kilkanaście razy w ciągu dnia przepłukiwać - spryskiwać. Super się goi.

Mnie wk ładki laktacyjne bardzo się przydają - nie próbowałam niczego innego, za duży wyciek mleka.
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32211 przez Gosiaczek31
Cześć, jestem 5 tygodni po porodzie ale pamiętam to jak dziś.

W szpitalu używałam podkładów poporodowych. Byłam 3 dni i zużyłam tylko jedno opakowanie. Dobrze jest się zaopatrzyć w podkłady jednorazowe np takie dla dzieci 60x60. Przydają się zwłaszcza w nocy. Zaleta jest taka, że nie zakładasz bielizny i krocze szybciej się goi. Ja używałam majtek siateczkowych poporodowych mimo, że zabraniali używać bielizny. Ale nie wyobrażałam sobie chodzić bez bielizny z wkładką między nogami :laugh: W domu używałam zwykłych podpasek takich na noc maxi, potem przerzuciłam się na wkładki.

W szpitalu przemywałam krocze tantum rosa po każdym skorzystaniu z ubikacji, potem płyn do higieny intymnej dla kobiet w ciąży, ale może być każdy inny.

Wkładki laktacyjne jak najbardziej przydatne w dużych ilościach, zwłaszcza przy nawale pokarmu tak na 3 lub 4 dobę po porodzie. Teraz zastanawiam się nad wielorazowymi bo tyle tego schodzi :lol:

Ja nie używałam i nadal nie używam żadnych kosmetyków na brodawki, mimo że moje maleństwo należy do tych ssących bardzo energicznie :lol: Główna zasada to nie myć piersi wodą przed karmieniem tylko lepiej przemywać własnym mlekiem. Wtedy się nie wysuszają i nie pękają. Mój mały trochę mnie pogryzł na początku ale strupki same się zagoiły. Minusem kosmetyków na brodawki jest to, że trzeba myć piersi przed karmieniem.

Mam nadzieję, że trochę pomogłam :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32219 przez Emme
ja co prawda jeszcze jestem przed porodem, ale mogę polecić na brodawki maść bepanthen, nie trzeba jej zmywać przed karmieniem. dobra jest też na wysuszającą się skórę malucha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32220 przez Madzia89862
ja juz ponad 10 mies poporodzie ale moge powiedziec ze wkladki poporodowe w szpitalu jak najbardziej.w domu o ile bedziesz miala silne krwawienia tez sie przydadza ale jak nie wystarcza podpaski na noc maxi.do podmywania callium lub tantum rosa po kazdym kozystaniu z toalety.poduszka jeszcze oponka sie przyda do siadania:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32238 przez Gosiaczek31
Ja mam maść bepanthen i tam jest napisane, że przed każdym karmieniem należy umyć piersi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32239 przez Madzia89862
ZAPOMNIALAM DODAC ZE PO PORODZIE KOBIETA JEST NAJZWYCZAJNIEJ ZMECZONA PORODEM A ZARAZEM ZE TAK POWIEM OSZOLOMIONA NOWA SYTUACJIA I CZESTO NIE MA SIE APETYTU DLATEGO WARTO MIEC ZE SOBA SPORO WODY I PIC.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32255 przez Emme
Gosiaczek31 napisał:

Ja mam maść bepanthen i tam jest napisane, że przed każdym karmieniem należy umyć piersi.


tak mi powiedziała położna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32264 przez gosia_ann
Dziękuję za Wasze rady, na pewno z nich skorzystam. Jesteście kochane :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32326 przez martela89
Ja na brodawki nie mam żadnej maści bo najlepsze na popękane brodawki jest własne mleko z piersi,jak na razie nie miałam popękanych brodawek bo mam dużo mleka i mi wycieka,więc tak jakby jest cały czas na brodawkach(dlatego używam wkładek laktacyjnych)może dlatego nie mam problemów :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32367 przez roxana
To prawda mleczko bardzo pomaga na brodawki, ale w pierwszych dniach, szczególnie w szpitalu kiedy sutki są jeszcze nie przyzwyczajone i do tego leci tylko siara to maść może się przydać. ale to pewnie zależy od wrażliwości sutków.
A purelan - u nie trzeba zmywać przed karmieniem:)

Popieram poduszka z dziurką jest bardzo przydatna - nie wyobrażam sobie powrotu do domu bez niej. jak usiąść w samochodzie?
Zresztą do sciągnięcia szwów siadałam tylko na niej - potem już po woli można ją odstawiać.:)

ja po porodzie zjadłabym konia z kopytami, a najbardziej to chciało mi się marsa. Ale niestety nie można czekolady. Mąż kupił mi w szpitalu biszkopty i wciągnęłam całą paczkę, oprócz objadu oczywiście:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32368 przez gosia_ann
A gdzie można dostać jakieś TANIE poduszki "z dziurką"?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32370 przez roxana
Mnie przyjaciółka przywiozła ją do szpitala a kupiła w Smyk - u. Ale w sklepach z artykułami dla dzieci jest ich pełno:)
koszt koło 30 zł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32390 przez martela89
mi poduszka nie była potrzebna bo mnie nic nie bolało,więc normalnie siadałam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32396 przez gosia_ann
Kiedyś nie było poduszek i jakoś się siedziało, choć to pewnie przypominało bardziej siedzenie na półdupku ;) z drugiej strony nie chcę przesadzać, bo pewnie dla niektórych wydaje się to śmieszne, że myślę o takiej poduszce.
Dla mnie po prostu wszystko jest nowe i wszelkie informacje chłonę jak gąbka co może nie być dobrym rozwiązaniem, bo nie potrafię ocenić co jest potrzebne a co zbędne. Partner już uważa że przesadzam w niektórych sprawach, więc o poduszce mu jeszcze nie wspomniałam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl