BezpiecznaCiaza112023

mamusie pazdziernik2010:)

13 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #26530 przez Martynka__89

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26892 przez Joanna-Rona
Witajcie Mamusie!

Troszkę się nie odzywałam, ale niestety wylądowałam w sobote na patologii ciąży z rozpoznaniem : Poród przedwczesny-zagrażający. Dostałam kilka kroplówek na zatrzymanie akcji porodowej i wczoraj popołudniu wyszłam do domku. Pamiętacie jak mówiłam że znowu mi nerki nawalają one były przyczyną a dokładnie ból od kolki nerkowej krtóry pobudził macicę.

Moje Drogie nie lekceważcie dolegliwości układu moczowego a już niedajboże nerek :(

Teraz muszę prowadzić oszczędny tryb życia, a w szkole rodzienia zostają mi tylko wykłady i nauka pielęgnacji maleństwa, bo po tych komplikacjach nie dostane zaświadczenia od lekarza o braku przeciwskazań do ćwiczń przed porodem, które każda odpowiedzialna szkoła rodzenia wymaga.

Całuski :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26913 przez Katarzynka
Joanna to fajnie że wszystko dobrze sie skończył tylko teraz uważajcie na siebie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26944 przez Joanna-Rona
Katarzynka napisał:

Joanna to fajnie że wszystko dobrze sie skończył tylko teraz uważajcie na siebie :)


Dzięki Kasia nęde uważała na siebie i Małą która ma już 1560g :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26990 przez poziomka32
Joanna Rona uważajcie na siebie z Maleńką Alicją!!! U mnie też ostatnio coś nie tak było - wymioty i biegunka, wystraszyłam się trochę bo to również objawy porodu i trwały dwa dni- ale po zmianie diety (mniejszym kombinowaniu i mieszaniu różnych jedzonek)dochodzę do siebie wraz z moim żołądkiem i Antosiem. Już zbyt bardzo macica uciska-a przytyłam sporo bo 16 kg jakieś - 74kg ważę - dużo jak dla mnie - mam 170cm wzrostu i czuję się jak hipopotam!!!!A jak patrzę na stos ubrań w szafce....i ten rozmiar 36...to nie wiem czy ryczeć czy złościć się :( że tak sobie pozwoliłam!!!!
Eh ale już niedługo...do października niewiele zostało :)a później biorę się za te kilogramy!!!!
Pozdrawiam Mamcie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #27094 przez Joanna-Rona
Dzięki Poziomka32 my teraz grzecznie odpoczywamy i myśle, że Mała zaczeka jeszcze tę chwile. Ty też na siebie uważaj, pamiętaj o delikatnej lekkiej diecie. Kilogramami się nie martw napewno po ciąży szybko dojdziesz do siebie :)

Całuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #27096 przez Martynka__89

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #27131 przez Joanna-Rona
Martynka__89 napisał:

W poniedziałek miałam już pierwsze zajęcia :) temat było "dieta matki karmiącej" bardzo ciekawe w każdy poniedziałek o 16 albo 17 mam godzinne zajęcia, a w piątki o 10 bądź 11 są cwiczenia ale trzeba miec na to pisemną zgodę lekarza prowadzącego ja niestety jej jeszcze nie mam a nastepna wizyta 9 sierpnia, tak wiec muszę zaczekac.


Cieszę się, że podobają Ci się zajęcia w szkole rodzenia. Ciekawe jak będzie u nas we wtorek.
Tak zawsze wymagają zgody lekarza na ćwiczenia. Tak więc ja nastawiam się tylko na wykłady i pielęgnacje noworodka, zgody na ćwiczenia i tak nie dostanę.

Pozdrawiam :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #27145 przez poziomka32
A u mnie szkoła rodzenia rusza dopiero od września. Sezon urlopowy - więc chyba zapiszę się na sam koniec ciąży - ale zawsze to coś :) tylko zastanawiam się - czy obowiązkowo trzeba z osobą towarzyszącą?? Mój Miś niestety nie ma możliwości uczestniczyć w zajęciach, przyjaciółki zapracowane...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #27193 przez Katarzynka
U mnie nie, niektóre dziewczyny przychodza same a do niektórych mężowie dochodza podczas zajeć w np. w połowie, A sa tez takie co raz sa same a raz z kimś ;) Więc raczej nie trzeba chyba że zamierzasz rodzic z kimś to połozna mówiła żeby tez lepiej chodził to poyem może więcej pomuc niz przeszkadzać :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #27197 przez Joanna-Rona
Poziomka32 to tylko od Ciebie zależy czy chodzisz sama czy z kimś. U mnie położna mówiła, że oni ciążarną liczą jako dwie osoby, ale można spokojnie chodzić samemu, tyle tylko że we dwoje raźniej.

Ja już Mężowi zapowiedziałam że chodzimy razem i obiecał że tak wszystko będzie załatwiał w pracy że bedzie mógł się te dwa dni w tygodniu wyrwać wczesniej. A traz mam zakaz jeżdzenia tramwajami i autobusami i wogóle samej nie mogę się nigdzie wyprawiać wiec nie ma wyjścia :)

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #27343 przez Martynka__89

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #27346 przez Joanna-Rona
Cześć Mamusie!
Ale duszno wrrr. Mała kopie i buszuje w brzuszku, już się nie mogę doczekać żeby ją zobaczyć. Ale jak ostatnio dalej wypieram chwile porodu widze Alicje na rączkach albo w łóżeczku nie dociera do mnie że trzeba będzie ja urodzić :(

Tak się zastanawiam czy w biedronce w Krakowie też będą takie wanienki? Dziś po pracy Mążpojedzie sprawdzić :)

Wczoraj przez godzinę segregowałam ciuszki dla ałej, które dostłam od kuzynki męża, okazało się też że moja kuzynka za Krakowa też coś tam przygotowała więc oprócz skarpeteczek, rękawiczek i ciepłej kurteczki z ubranek nic nie potrzebuje. :laugh:

Całuski dla Was :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #27377 przez Martynka__89

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #27458 przez poziomka32
witajcie!!!!
A u nas deszczyk popadał z jest czym oddychać:) Wanienkę mam po mojej starszej córci - jedna z niewielu rzeczy, która pozostała :) a resztę kupiłam w większości. Teraz na wyprzedażach było mnóstwo fajnych ubranek w dobrej cenie i w doskonałej jakości:) niektóre rzeczy dostałam nawet po 10zł - przecenione z 50zł czy 60zł. Polecam Smyka i H&M. Naprawdę super ciuszki tam znalazłam :) a poza tym to rosnę:) szyjka zaczyna mnie kłuć - to powolny zwiastun zbliżającego się porodu :( a do tego Antoś ma czkawki -masakra i coraz gorzej mi się oddycha :( Po zmianie diety (przede wszystkim ograniczeniu słodyczy)zgaga przestała mi tak doskwierać. A Antoś już urósł - czuję czasem jak próbuje się przemieścić w brzuszku, ewentualnie wyprostować?. Zaczynam odczuwać jego kopnięcia np na mojej wątrobie:) Poza tym zaczynam myśleć o porodzie. Coraz częściej...tym bardziej, że pierwszy poród był tak bardzo dawno...i tak długo trwał!!!!Ale wybrałam już szpital - i mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem :) Niedługo torby będziemy pakować!!!!!
A co do śpiworka - to ja kupiłam taki na 68cm - używać go będę dla Małego w łóżeczku - nie będę się martwić czy się nie odkrył w nocy po prostu :)Wygodna sprawa!!! Polecam!! Kupiłam już dwie butelki - szklane, bo plastykowe to później brzydko pachną :( w razie "W", i inne drobiazgi:)
I w ogóle coraz bardziej ciężko..plecki bolą..ale dam radę!!! Jak zawsze zresztą...:):):)
Pozdrawiam Mamcie!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl