BezpiecznaCiaza112023

Proszę o wasze opinie

13 lata 6 miesiąc temu #33759 przez Madzia89862
Dziewczyny.Ostatnio Moj bzyk sie przeziebil pierwszy raz wsumie od narodzin.Miał kaszel i katar.zmusilo nas to by udac sie do lekarza który dal skierowanie na mocz i morfologie.Okazalo sie ze wszytsko jest ok jest jednak ale..ma on anemie.:(nie jest duzo ponizej normy ale troche.bierzemy juz odpowiednie leki.I pytanie moje brzmi czy przez to Filip moze gorzej przybierac na wadze przez anemie?Urodzil sie z waga 4460 dzis ma prawie rok i wazy zaledwie 9800kg..Je rano i na kolacje kaszki,chlebek z szynka chuda na 2 sniadanie,podwieczorek deser obiad i apetyt ma a mimo to po 7 miesiacu zaczal znacznie mniej przybierac na wadze.jak sie okazuje przez ostatnie dwa i pol miesiaca przytyl 700 gr..:(ile waza wasze okoloroczne maluszki?Fifi zle nie wyglada mi sie wydaje mimo tej wagi a wzrostu ma 88 cm dokladnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33762 przez asia26
Synek mojej siostry tez mial anemie w niemowlectwie trwalo to od 1,5 miesiaca do 7 miesiaca zycia i normalnie przybieral jak wszystkie dzieci. ale Filipek wcale tak malo nie wazy syenk mojej kolezanki za tydzien skonczy roczek i wazy 8,5 kg. wiec Filipek chyba dobra wagę ma a poza tym na zdjeciach wyglada wzorowo i widac ze nic mu nie brakuje :) a tak swoja droga ma sliczne imie i tez chcialabym zeby kedys moj synek sie tak nazywal :) buziaki dla Aniolka :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33763 przez jedynaczka
no prosze Madzia. to masz identycznie jak i ja z moim eM.
też w tym okresie co Twoje maleństwo byłam z małym u lekarza, bo jakoś patrząc nawet po ciuszkach stanął nagle w miejscu. I każdy mówił ze jest mały... więc poszliśmy na badania, okazało się że mały ma lekką anemie, tak samo jak Twój Fifi. Tyle ze mój pediatra nie przepisał nam żadnych witamin czy też leków, ale kazał nam wprowadzić kilka rzeczy do diety i za miesiąc powtórzyć wyniki.
Anemia została zniwelowana bez chemi, dzięki Bogu.
Ale mój eM ma już 14 miesięcy a waży niecałe 11 kg. Więc nie masz co sie przejmować.
Ja wpadałam w panike, ale wiem teraz że to głupota, nie ma co patrzeć na inne dzieciaczki, bo w końcu każde jest inne. Inaczej sie rozwija, inaczej wygląda no i oczywiście ma inną wage i tak dalej :)
Jeśli mały je. a piszesz że ma apetyt to dobrze, i jeśli widzisz ze prawidłowo się rozwija, to nie masz co sie niepokoić. Głowa do góry :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu - 13 lata 6 miesiąc temu #33764 przez Madzia89862
dzieki asiu tylko tu chodzi o to ze jest wysoki i waga ponoc jest nieadekwatna to wzrostu..

oh jedynaczka to troche mnie uspokoilas..nam przepiala ferrum lek i fenistil na alergie bo prawdopodobnie bedzie tak jak ja alergikiem.przeprowadzilismy sie ost i musialam zmienic przychodnie i pani doktor nie jest za ciekawa bo wielce zdziwiona ze daje malemu chleb i kaszki glutenowe od 6 miesiaca czy spaghetti gerbera w sloiczku..a na dodatek palnela z kaszki zastapic sztucznym mlekiem ale maly nie toleruje zadnego mleka sztucznego i pozatym chyba bardziej dziecko sie naje kaszka niz mlekiem??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33765 przez asia26
Moze taka ma urode Twoj przystojniaczek sprawdz sobie siatke centylowa i zobaczysz czy jest dobrze czy cos powinno Cie zaniepokoic :) ale napewno moja droga jest dobrze maly wyglada bardzo zdrowo i slicznie a raczej przystojnie przeciez to maly kawaler :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33768 przez Madzia89862
ehh dziekuje:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33770 przez jedynaczka
no bez porównania kaszka a mleko, zresztą kaszki też są na mleku modyfikowanym.
ja musiałam kupować małemu mleko modyfikowane z kleikiem ryżowym, bo dla niego mleko po pewnym czasie nie było posiłkiem a zwykłym piciem ;)
no to dziwnie jak dla mnie z tym chlebem... mój mały od dawna wcina, i nikt sie temu nie dziwi :) jeśli dziecko je, smakuje mu, i nic sie nie dzieje to o co chodzi?
ach Ci lekarze... zawsze sobie coś znajdą co im nie pasuje..
Ja na szczęście na nasz lekarza nie narzekam. Póki co jesteśmy z niego całkowicie zadowoleni :)

nawet sobie nie wyobrażasz jaką ja panike siałam jak sie dowiedziałam że mały ma anemie.
ale szybko poszła w niepamięć.
teraz raz na dwa miesiące robie małemu badanie krwi, tak na wszelki wypadek. ale wyniki ma dobre. i widze że jest szczęsliwym i pogodnym dzieckiem, a wręcz zbójem małym więc sie nie doszukuje niczego złego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33773 przez Madzia89862
no a ja mam wrazenie ze oja maly zboj...no nie ukrywam troche wszytko wolniej mu przychodzi i z zazdroscia czasem czytam niektore posty..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33775 przez jedynaczka
na kazde dziecko ze wszystkim przychodzi odpowiednia pora.
mój mały chodzi np od 11 miesiąca, a mamy sąsiadeczke, 2 dni młodszą od eM i dopiero teraz zaczyna wstawać sama :)
takze różnica między dzieciakami jest kolosalna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33777 przez Madzia89862
no oby oby tak bylo...:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33810 przez sara125
Madziamoj grzes ma 14 miesiecy prawie i wazy dokladnie 10230 czy dokladnie tyle samo co4 miesiace temu. jak stanal na wadze tak stoi i to mnie martwi ale lekarz nie stwierdzil nie prawidlowosci grzes je pieknie i ma apetyt ale za to strasznie duzo sie rusza biega

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33814 przez Madzia89862
niunius mmoj tez jest zywy i po tacie pewno bedzie maial budowe.tak sobie tlumacze..poki co

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33818 przez raczek10
Moja córcia jak miała rok to ważyła 10.200 i było ok. ja myślę że twój maluszek waży w sam raz :)

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33866 przez Moniq
Madzia nie martw się, to że waga jest nieadekwatna do wzrostu może być przyczyną lekkiej anemi ale może też być taka jego uroda:)) a każde dziecko rozwija się w swoim tempie nie porównuj Filipka do innych dzieci na niego też przyjdzie czas :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33890 przez Madzia89862
dzieki dziewczyny za idpowiedzi..:)buzka dla was

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl