BezpiecznaCiaza112023

OBAWY

14 lata 3 miesiąc temu #387 przez basia_l_23
witam jestem w 12 tc. lekarz stwierdzil ze mam polipa na szyjce macicy i ze trzeba go usunac po 14tc. nie balabym sie gdyby nie to ze mialam plamienia czasem nawet duze ale od jakiegos tygodnia to ustalo, zero,nic. Czasem mam glupie mysli ze moze jest z dzidzia cos nie tak... niewiem juz co myslec najchetniej to bym chodzila do lekarza co tydzien zeby sprawdzic co z dzidzia... a wizyte mam dopiero za 2 tygodnie... co robic jak przestac zadreczas sie mysla ze cos moze jest nie tak?????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #391 przez Mirella
Witaj w klubie :) Około 12 tygodnia miałam dokładnie takie same obawy jak Ty, ciągle mi się wydawało że coś jest nie w porządku, moim marzeniem było chodzić codziennie na USG, miałam torbiel na jajniku i szykowałam się do operacji, i ciągle miałam głupie myśli typu, a może moje dziecko umarło? Dziś wspominam to z niedowierzaniem, że mogłam tak głupio myśleć, a moja córeczka jest najsłodszym dzieckiem na świecie:) A na operację w końcu nie poszłam, całkowicie wbrew zaleceniom lekarzy. I ani trochę nie żałuję :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #402 przez basia_l_23
Dziekuje Ci bardzo za Twoja wiadomosc:)) czytajac takie wiadomosci czuje sie lepiej i bardzo mi to pomaga:)))pozdrawiam:))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #405 przez Paula
Basiu.. to pewnie ciężkie chwile dla Ciebie. Uważam, że wiele dałyby ci właśnie rozmowy z kobietami, które przeszły coś podobnego. Nikt tak dobrze Cię nie zrozumie jak one.
Twoje obawy są dla mnie zrozumiałe, bo przezcież najważniejsze jest zdrowie naszych Maluszków, tych w brzuszkach i tych które już dreptają po tym świecie.
Basiu trzymam za Ciebie kciuki - bądź dzielna! A kiedy bedziesz miałą dosyć - pisz!
Pozdrawiam cieplutko Cebie i Twojego Brzucha! :-)

Mama 17-miesięcznego maluszka, namiętnie połykająca kwas foliowy by synek miał siostrzyczkę lub braciszka :-) Tak było kiedyś - teraz już z dwójeczką pod pachą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #419 przez Aneczka
Chyba doskonale Cię rozumiem.Ja dosłownie umieram ze strachu co dnia mimo ,że jestem już w 23 tyg. ciąży.Wczoraj zauważyłam niewielki ślad krwi na bieliźnie, nie mam pojęcia skąd się wziął,do tego od 16 tyg. mam okropne bóle w podbrzuszu które utrudniają mi chodzenie.Na szczęście dziś mam wizytę u lekarza.Okropnie się boję,że dziecku coś grozi.Momentami wręcz popadam w paranoje ale staram się z całych sił pozytywnie myśleć i Tobie też to polecam,czasem pomaga ;) Głowa do góry, wszystko będzie dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #601 przez poli
Czytając co piszecie, to myślę, że każda mama ciągle martwi się co tam w brzuchu i najchętniej chodziłaby z podręcznym USG aby w każdej chwili podglądac maluszka :)
Wsłuchujcie się w swój organizm i jak coś niepokoi to dzwonic do lekarza z pytaniem czy to normalne ;) Po to też lekarz daje nam swój tel. Lepiej trzy razy zadzwonic z błahego powodu niż raz, w razie konieczności, nie zadzwonic wcale

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #967 przez aniaw
U mnie ginekolog zdiagnozował nadżerkę na szyjce macicy, której do końca nie udało mu się zdiagnozować (podobno jest to możliwe dopiero po narodzinach maluszka).
Nie można jej teraz też leczyć. Mam zakaz kąpieli (tylko prysznic), zakaz chodzenia na basen, zakaz sexu.
Najgorsze, że lekarz mnie nastraszył, że może to być jakaś forma nowotworu bo nietypowo wygląda :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1071 przez andziaa35
aniaw nie martw sie na zapas tylko duzo sie relaksuj i odpoczywaj :) Jak bylam w 14 tc lekarz stwierdzil u mnie zmiany przedrakowe szyjki macicy CIN3 mialam kolposkopie i biopsje. Dopiero moglam byc leczona 2 m-ce po urodzeniu dziecka. Jak wkoncu sie doczekalam to usuneli mi laserem te zmiany i na razie jest ok. Od tamtego czasu minelo juz 7 m-cy a ja mialam juz 2 razy robiona cytologie i kolejna w czerwcu.... i tak przez 10 lat. Ach te zycie w niepewnosci... wroca te zmiany czy nie ach...


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1131 przez Mirella
aniaw, moja torbiel w ciąży też wyglądała nietypowo, też mnie straszyli rakiem i nawet termin operacji miałam wyznaczony. Opisałam swoją historię w temacie badań w ciąży, zajrzyj, to co źle wygląda wcale nie musi okazać się tym na co wygląda :)
Nosek do góry, będzie dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1175 przez aniaw
Dzięki.
Mi też robili kolposkopię i bolało mnie to bardzo. Trafiłam na Panią doktor, która chciała mi wszystko pokazać na monitorze a ja już ledwo mogłam wytrzymać.
Jak to mnie bolało (głównie założenie tych rozwieraczy) to co dopiero będzie przy porodzie :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1209 przez andziaa35
na szczescie mnie nie bolalo jak robili mi kolposkopie a co do porodu to napewno dasz rade :laugh: nawet jak bedzie bolec to jak poloza ci bobaska na brzuchu to zapomnisz o wszystkim


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1434 przez aniaw
Przzypomniało mi się jak na samym początku ciąży wykryto u mnie w kale Blastocystis hominis...
Lekarz się głowił co to takiego i wysłał mnie na badania do szpitala zakaźnego. Ja się oczytałam, że to jakiś pierwotniak egzotyczny, że jeszcze mało o tym stworku wiadomo i byłam przerażona :(

W szpitalu zakaźnym zrobiono mi 3kolejne badania kału. Nic nie wykryto o dziwo. Lekarz tamtejszy stwierdził, że u większości ludzi można znaleźć tego pierwotniaka, ale to o niczym nie świadczy. można być bezobjawowym nosicielem przez całe życie. Nie jest on chorobotwórczy ani nie ma wpływu na ciążę. Rzadko się go opisuje w wynikach, bo bardzo trudno go sklasyfikować.

Może kiedyś będę służyła jako królik doświadczalny i będą na mnie badali tego dziwnego pierwotniaka :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl