BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 11 miesiąc temu #658953 przez DoMI*
ja ide 2 dni po tobie :) 28.
kurcze niemoge sie doczekac a jak sie czujesz masz jakies dolegliwosci?
bo u mnie cyce sa wieksze ale nie rozna.
narazie mdłości nimam .. czasem niemam ochoty jesc, zmeczenie daje sie we znaki i sennosc i SIKU ! latam jak oszalała

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658966 przez Dagnes
Monia a ja słyszałam, że maleństwa w pierwszych tygodniach rosną tak samo i na podstawie ich wielkości ocenia się wiek ciąży i tym samym termin porodu. Liczenie od pierwszego dnia miesiączki nie jest miarodajne bo każda kobieta ma inną długość cyklu i w różnych dniach cyklu owulkę. Dopiero od 2 trymestru dzieciaki rosną już jak chcą :) A te wasze rozmiary co podajecie to wielkości pęcherzyka czy samej fasolki?

Wiktoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658967 przez DoMI*
to jest długosc mojej fasolki tego czarnego punkciku ...
ja mam cykle 30 dniowe ale niewiem kiedy miałam owu. i kiedy sie kochaliscmy :D

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658969 przez DoMI*
HEHEHEHEHEHEH
dziewczyny przeczytałam ze moj termin porodu TO 18.01 :) a nie 21 niewiem jak ja soebie to ubzdurałam tak jest napisane na USG ...

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658971 przez MoNiaaa
mnie zaczyna lekko mdlic cera ostatnio mi sie pogorszyla no i sennosc masakra!!najgorzej bo do pracy wstaje o 5 rano :ohmy: ale jeszcze ten tydzien i bede miala troche wolnego zeby odsapnac.
juz sie tez nie moge wizyty doczekac!!!mam nadzieje ze bedzie ok!!!

a jeszcze co do wielkosci maluszka to u mnie w 4tc bylo 3mm a dorcia byla mniej wiecej w tym samym czasie na usg i jesczze nic nie bylow idac takze kazda ciaza jest inna najwazniejsze zeby prawidlowo sie rozwijala :)

dagnes to jest wielkosc pecherzyka bo na tym etapie ciazy nic innego nie widac.
a przyjelo sie ze wiek ciazy liczy sie od ostatniej miesiaczki dlatego z usg czasem sa rozbierznosci u mnie wyszlo 3 dni roznicy dlatego moze tez byc inna wielkosc pecherzyka niz u Domi.
gin powiedzial ze wszytsko jest ok wiec tego sie trzymam i nie ma co sie nakrecac ze jedno wieksze inne mniejsze jak czytalam na necie o 4 tc to tez mniej wiecej podawali takie wielkosci

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658974 przez Dagnes
U mnie to wyglądało tak: 6 tydz 2 d licząc od daty miesiączki. Wielkość fasolki 7 mm co odpowiada 6 tydz 2 d a wielkość całego pęcherzyka 22 mm co odpowiada 6 tydz 4 d

Wiktoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #658991 przez MoNiaaa
u mnie narazie sam pecherzyk byl bo to dopiero 4 tc
dagnes widzials serduszko w 6 tc?
tam na usg samo oblicza po wielkosci ktory tydzien ciazy i u mnie wlasnie wyszlo 4 tydzien 0 dni

PS poprawilam tabelke mozna sprawdzic :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #659004 przez Dagnes
Monia serduszko już ślicznie biło więc u ciebie też będzie. Trzymam kciukasy za was. Ja dziś porobiłam badania i za tydzień 28 wizyta

Wiktoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #659011 przez MoNiaaa
dagnes to super :)
ja na najblizszej wizycie dostane skierowania na badania ciekawe co mi zleci na poczatek?
ja cay czas sie stresuje choc gdzies w srodku wierze ze wszystko bedzie i jest dobrze ale ten moment zanim sie pokaze obraz na monitorze to u mnie mega stres :blush:

a wy chodzicie na nfz czy prywatnie?

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #659032 przez DoMI*
ja ide założyc karet ciazy w prywatnej klinice bo tam jest mojego chłopaka kuzyn właścicielem wiec bede w dobrych rekach.
a teraz 28 ide prywatnie.a kiedy sie zakłada karte ciazy jak jest serduszko?jest jakies kryterium?

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #659046 przez MoNiaaa
o karcie decyduje lekarz ale wydaje mi sie ze wlasnie serduszko jest takim wyznacznikiem to jest dowod ze wszystko jest ok i ciaza jest zdrowa i zywa.

Domi super ze masz takie znajomosci zawsze lepiej miec kogos zaufanego i to wieksze poczucie bezpieczenstwa :)

ja chodze na nfz ale na kazdej wizycie mam robione usg na dobrym sprzecie to chyba jedyny taki gabinet na nfz :)
bo normalnie to chyba tylko 3 usg porzysluguja

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #659112 przez Dagnes
Ja chodzę prywatnie, ale żeby mieć część badań na NFZ byłam u rodzinnego i on dał mi skierowanie na morfologię, mocz, glukozę, Hiv i żółtaczkę. Za resztę badań dopłaciłam: toxoplazmoza, różyczka i chyba kiła. Jeśli do gina chodzi się prywatnie to niestety żadne badania nie są refundowane.

Wiktoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #659144 przez mokka
Cześć :)
jestem nowa na forum i zupełnie zielona jako przyszła mama. jestem dopiero w 8 tygodniu, a termin mam na 6 stycznia :)
Jak na razie strasznie się boję (chyba za duzo naczytałam się o poronieniach itd.) . Serduszko maleństwa już widziałam więc mam nadzieję że wszystko będzie ok. tylko jedno mnie martwi: jeszcze w zeszłym tygodniu mialam potworne mdłości, całkowicie mnie odrzuciło od mięsa, a w tym tygodniu wszystko przeszło (tzn. mdłości bo mięsa dalej nie mogę tknąć). Miałyście tak może? Wizyte u gina mam dopiero 29 a juz mnie skręca ze strachu czy wszystko jest w porządku.


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #659152 przez MoNiaaa
mokka witam cie serdecznie w naszym gronie :)

ja akurat nie mam problemu z mdlosciami wiec nie pomoge ale to jest chyba zmienny czynnik moga sie czasem nasilac i ustepowac nie martw sie na zapas do 29 juz niedlugo :)
jesli masz mozliwosc pochwal sie fotka z usg :)

napisz cos wiecej o sobie :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #659188 przez mokka
Fotki z USG niestety nie mam :/ Na kolejnej wizycie poproszę gina żeby ją wydrukował (o ile będzie w stanie). tak w skrocie to mam 23 lata, od roku jestem mężatką i kończe studia (dzienne, więc chyba nie obejdzie sie bez urlopu wychowawczego) ;) W ciązy jestem pierwszy raz i nigdy nie myślałam, że wiąże się to z tyloma obawami i nerwami. Mam nadzieję, że jest tak jak piszesz i jest to "zmienny czynnik" :)

A tak z innej beczki to jak zareagowała rodzina na Wasze ciąże? :)
moja teściowa (mimo tego że prosiliśmy z mężem, aby nic nie kupowala dla dziecka zanim nie skończe 1 trymestru) zaraz po informacji że jestem w ciązy wpadla w szał zakupow i jak na razie mam juz chyba całą wyprawkę (ubranka) i to do 5 mesiąca. Oczywiście doprowadza mnie to do szału bo po pierwsze sama boje się przed skończeniem 1 trymestru kupować cokolwiek, a po drugie czuje sie nieco "okradziona" z przyjemności kompletowania wyprawki :/


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl