BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 6 miesiąc temu #777679 przez remiśleoś
Pysiaczek chyba nie mowisz powaznie,ze z taka szyjka na groby jedziesz?nie chce Cie straszyc,ale jak jest dobrze to jest dobrze,a jak zacznie sie szybko skracac to i w dobe mozesz urodzic,wiec chyba lepiej bys odpusciła.nie chce byc nie miła,nie zrozum mnie zle,lez jak lekarz kazał i sma piszesz ze duza nie jest mała to niech pomieszka w tym brzuchu xhociaz do 34 tyg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777693 przez pysiaczek19918
Mokka 28tydzien. Jeju to mnie nastraszylyscie. Mi gin pow ze mam duzo niechodzic po grobach ale calkowicie nie zabronila.wiec mysle ze chociaz do taty i dziadka pojade leza na tym samym cmentarzu wiec sie nie ochodze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777694 przez Linka2
Cześć dziewczyny.. ja też się parę dni nie odzywałam, ale to dlatego, że wylądowałam w szpitalu.. oczywiście z tym samym problemem,który dotyczy częsci z Was czyli skracającą się szyjką!
Pysiaczek - Ty się nawet nie wygłupiaj i leż plackiem w domu, staraj się jak najmniej wstawać, Remiśleoś ma rację - nie ma co ryzykować a na urodzenie Zuzi jest jeszcze trochę za wcześnie! A to się naprawdę może stać niedługo.. I w ogóle dziewczyny lepiej poproście swoich lekarzy, żeby sprawdzili Wam szyjkę na usg.. moja do tej pory była długa i twarda, ale lekarz badał ją tylko dotykowo, a na usg w poniedziałek okazało się, że ma tylko 23mm!! A minimum jakie powinno być to 25mm! Od razu wylądowałam w szpitalu, mimo, że nie miałam żadnych bolesnych skurczy, żadnych innych dolegliwości, nie miałam pojęcia, że szyjka mi się skraca.
A to nie koniec. Dzisiaj wypuścili mnie ze szpitala z nakazem oszczędnego trybu życia, ale przez te 4 dni w szpitalu szyjka i tak skróciła się o 2 kolejne mm, mimo tego, że glównie leżałam! Teraz ma 21.. Skurczy żadnych nie mam, i tak dostałam zalecenia brać luteinę, magnez i jeszcze scopolan.. tak na wszelki wypadek, żeby się żadne skurcze nie pojawiały.
Ja jestem w o tyle dobrej sytuacji, że w szpitalu zastosowali sterydoterapię - dostałam sterydy na rozwój płuc u dzieci.. także nawet jeśli urodzą się sporo wcześniej to będą miały dużo większą szansę przeżycia..
Pysiaczek, szpitala nie ma się co bać, ale jeśli masz szansę go uniknąć to spróbuj to wykorzystać.. ja te 4 dni leżałam i się nudziłam.. nic mi nawet nie robili bo nie było co, tylko obserwacja właściwie.. także cieszę się, że moglam wrócić do domu chociaż tutaj sama siedzę... leżę właściwie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777699 przez mokka
Pysiaczek, jak na 28 tydzień to wydaje mi się, że mała wazy w miarę normalnie. Nie jest to jednak czas na ryzykowanie wcześniejszym porodem.

Linka, nie czułas żadnego dyskomfortu? Kurcze, ja mam w przyszłym tygodniu usg i chyba poprosze lekarza o to żeby szyjkę sprawdził. W sumie to będzie już 32tc więc jak cos to nie spinam sie za bardzo :) kurde, jutro 8 miesiąc zaczynam. Ale leci...


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777701 przez anitkade
Pysiaczek, ja jutro kończę 29 tydzień, więc za 2 tygodnie Twoja Zuzia moze spokojnie dogonić moją Hanię. Jeśli lekarz nie martwi się wagą to Ty też się martw. Za to co do szyjki to faktycznie biedna jesteś, że Cię uziemiła teraz. Ale naprawdę daj sobie spokój, jak się szyjka zachowa i będzie ok to pójdziesz za tydzień czy dwa na groby. Jestem pewna, że rodzina zrozumie. Najważniejsza jest ochrona Zuzi teraz.
Linka, Ty też biedaczek jesteś. Dobrze, że już w domu. Dziergasz dalej czy na leżąco Ci niewygodnie? Mnie lekarka bada ciągle szyjkę ręką, ale chyba w poniedziałek ją poproszę o badanie na usg, a w ogóle chyba pójdę jeszcze prywatnie poza luxmedem do takiej poleconej lekarki na konsultację. Tak na wszelki wypadek. Chyba więcej dziewczyn ma problem z szyjką niż nie ma, jest to bardziej powszechne niż sobie wyobrażałam.
Dziewczyny, oglądam filmiki o opiece nad dziećmi i te niemowlęta są tak cudownie piękne, że aż mi się piszczeć chce. A do stycznia jeszcze tyle czasu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777710 przez Linka2
Mokka, no właśnie nic mi się nie działo. Poza tym co większości z Was czyli delikatnym, zupełnie bezbolesnym twardnieniem brzucha, tak raczej od góry. To są właśnie skurcze. I nawet jak nie bolą to jak się okazuje powodują skracanie szyjki..
Anitkade, wróciłam dzisiaj o 14 więc najpierw musiałam odespać te niewygodne, szpitalne łóżka ;) ale dziergać na pewno będę dalej.. teraz to się zastanawiam czy zdążę bo dopiero zaczęłam pierwszy kocyk, a tu jeszcze jeden sweterek powinnam zrobić :) wydaje mi się, że mogę w pozycji półsiedzącej przebywać.. nikt mi nie kazał leżeć zupełnie na płasko więc spróbuję znaleźć jakąś wygodniejszą pozycję ;)
A co do badania usg szyjki to rzeczywiście poproście swoich lekarzy.. jak się okaże, że jest ok to będziecie spokojniejsze ;) a niektórzy lekarze niestety bagatelizują tą przypadłość (nawet w szpitalu parę razy słyszałam, że 2 mm to jeszcze nic, że to nic nie znaczy, tyle, że dzisiaj już jest o 4 mm mniej niż minimum.. więc jednak nie powinno się tego bagatelizować - co lekarz to inna opinia)
Pamiętajcie, że poród w 28 czy 30 tygodniu to jeszcze o wiele za wcześnie! Dziecko może po prostu nie przeżyć. A jeśli poród zacznie się samoistnie od skurczy i skróconej szyjki to trudno jest go powstrzymać, także jeśli tylko się da trzeba spróbować temu zapobiec..
Nie chcę Was straszyc, do tej pory sama bardzo na spokojnie podchodziłam do całego tematu ciązy bo stres nikomu nie służy... no ale jak się już coś wydarzyło to człowiek zmienia trochę podejście...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777711 przez mokka
co do filmików o opiece to znalazłam cos takiego:

:laugh:

Młoda pokazała swój stosunek do kąpieli :)


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777726 przez anitkade
Mokka, co za filmik :D No ale patrz jaka dama - nie poszło na mamę, tylko do wanienki.
Ciekawe, jak pójdą nasze pierwsze kąpiele :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777739 przez remiśleoś
Linka na połlezaco to w miare,ale tez nie za długo ,bo dwoje dzieci to napewno naciskaja w doł na szyjke i sie skrocic moze.mi odradzał taka pozycje.a masz pessar,czy tylko leki?
7

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777745 przez pysiaczek19918
No macie racje nigdzie nie bede jezdzila jakby sie cos stalo to bym nie darowala sobie. A z tymi szyjkami to prawda trzeba samemu sie dopytywac. Bo mnie lekarka zawsze reka badala i niby bylo wporzadku a ze jej pow ze brzuch mi twardnieje jak troche pochodze to zronila usg dopochwowe a wiadomo moze juz wczesniej tak na prawde cos sie dzialo. Najgorsze ze zabardzo nawet nie ma kto mi pomoc. Bo calymi dniami prawie sama siedze. A zjesc cos trzeba z psem wyjsc wiec za bardzo nie mam jak lezec:(. Niewiem zalamalam sie teraz to juz wogole zwariuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777753 przez gaguka
hej Pysiaczek odpuść groby! Ja mam 23 mm i nie wypuszczają mnie ze szpitala, tak jak pisałam dostałam sterydy a fenoterol na skurcze biorę 8 razy dziennie. Możemy mieć skurcze i ich nawet nie czuć, mi lekko stwardniał brzuch na ktg i skurcze skoczyły do 50! więc na prawdę nie lekceważ zaleceń lekarza. Mi dzisiaj powiedzieli, że jeżeli szyjka skróci się poniżej 20 mm to nie mam szans na wyjsćie, ale jeżeli pozostanie bez zmnian to wypuszczą mnie z lekami do domu z kategorycznymm nakazem leżenia.
Linka myślę że Remiśleoś ma rację, półsiedząca pozycja na krótko ok, ale lepiej leżeć, ja mam w szpitalu łóżko sterowane pilotem i tylko trochę mam część pod głową podniesioną, bo jak za bardzo wezmę ją do góry to zaraz czuję jak mi na szyjkę naciska :/
Mokka niezły brecht z tymi kołami :D A powwiedz mi czy ogólnie jesteś z niego zadowolona? Bardzo ciężki?
A co do wagi moja Zuza w 29 tyg i 5 dniu ważyła niewiele ponad 1600 gram.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777755 przez Linka2
Remiśleoś pessara na razie mi nie zakładali, wspominał o tym w poniedziałek mój prowadzący ale w szpitalu go nie spotkałam a inni lekarze nie uznali tego za potrzebne. Ale w poniedziałek idę znowu do prowadzącego na wizytę to się go dopytam. A Ty płaciłaś za pessar? Bo on chyba nie jest refundowany przez NFZ?
I dzięki za info z tym leżeniem.. postaram się jak najwięcej na płasko.. chłopaki na pewno uciskają, tym bardziej, że jeden z nich mam wrażenie, że trzyma nogi w szyjce ;D baaaaaaardzo niziutko je ma ;) Aha, no i rozwarcia żadnego nie mam a szyjka prawidłowa w kształcie litery T, tylko, że trochę za krótka.. także tragedii nie ma tylko uważać trzeba.
Pysiaczek, ja też dużo sama w domu będę, ale to już teraz do męża będzie należało przygotowanie mi wszystkiego, żebym przez te godziny jego nieobecności była w miarę samowystarczalna. Także pod ręką picie i jedzenie i różne zajmowacze czasu ;) Co do spacerów z psem ja na Twoim miejscu znalazłabym zastępstwo.. wiem, że na pewno nie jest łatwo.. ale ja bym na pewno nie wyszła

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777766 przez remiśleoś
Linka pła iłam około 160 zł.
Dziewczyny teraz więcej ma widze taki problem z szyjka jak ja.Nawet jak bedzieci musialy do konca lezec,pewnie tak bedzie to pomyslcie,ze juz nie daleko.ja leze praktycznie całą ciążę.początek w szpitalu i później w domu do 12 tyg,krotka przerwa na bardziej aktywny tryb życia i później ta szyjka,pessar i tak do dzis.
Linka dobrze,ze nie masz rozwarcia. Ja mam literke v od strony ujscia wewnetrznego i pęcherz płodowy wpuklomy do szyjki,wiec nieciekawie.ale leże i licze,ze przynajmniej ten 33 tudzien doczekamy w duecie
Gaguka trzymam kciuki zeby sie juz nie skracala i zeby Cie do domu puścili,bo to zawsze inne samopoczucie.
Pysiaczek szpitala sie nie boj,nie jest źle.czasami na fajne dziewczyny sie trafia i te dni jakos lecą,a tam przynajmniej codziennie tętna maluszka posłuchasz.zawsze jakis plus trzeba znaleźć.
Anitka mi sie marzy trójka dzieci i za rok tez mi trzydziestka stuknie.ale mam nadzieje ze w 3-4 lata uwiniemy sie z kolejnym szkrabem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777768 przez mokka
mnie ostatnio często brzuch twardnieje i mam nadzieję że ic się tam niedobrego nie dzieje. w przyszłym tygodniu usg to się dowiem.

gagutka bez tylnich kół nie jest zbyt ciężki. Myślałam, że będzie cięższy o wiele. Wykonany jest porządnie, wygląda naprawdę ładnie i w sumie wydaje mi się, że powinien się sprawdzić :)


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777771 przez remiśleoś
Dziewczyny lepiej poprosic gina,zeby zrobil usg dopochwowe w celu pomiaru szyjki.kurcze,ze o takie rzeczy trzeba sie dopominac.wiem,ze jak jest zamknieta i twarda od zewnatrz w badaniu ginekologicznym to raczej od środka też sie nie rozwiera i raczej sie nie skraca.ale to jest zawsze raczej,a nie na bank.lepiej sprawdzic,przeciez to trwa chwilke.kurcze Ci lekarze,kase biora a o tym nie mysla.
Monia a Ty kiedys pisalas,ze Cie nie bada ginekologicznie,czy ja cos przekręciłam,bo az nie wierzę.to co robi na wizycie?tylko dziecko mierzy,czy szyjke dopochwowo tez?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl