BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 5 miesiąc temu #809704 przez Aneteczka
Kasztanowa napisał:

Także jak z badania nie ma wydruku z opisem, to nie byłabym pewna, czy było badane.
Dlatego na połówkowe poszłam już prywatnie, tam badał mi wszystkie parametry i mierzył. I pokazywał ujęcie, na którym właśnie podniebienie było ładne i stwierdził, że nie ma rozszczepu. Ale sama bym w życiu tego po tym ujęciu nie stwierdziła, zresztą nie podejrzewałam nawet, że takie rzeczy widac na usg.


Wydruki były, tylko ja ich nie dostawalam do reki, bo wszystko szło do mojej kartoteki. Lezalam w szpitalu na patologii ciazy od 11 do 19 tygodnia. Srednio raz w tygodniu mialam usg, ale nie kazdy z lekarzy byl rozmowny na temat co tam mierzy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #809709 przez Adziaaa
Kasztanowa na badaniu genetycznym w II trymestrze lekarka mi też pokazywała że nie ma rozszczepu :)bardzo ładnie było widać :)

Aneteczka nie martw się kochana na pewno byś wiedziała jak coś byłoby nie tak :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809759 przez Marudka
Kasztanowa - ja chodze do 2 lekarzy na NFZ i jeden i drugi mi mierzył i nawet w szpitalu więc twój lekarz moze chciał cie naciągnać na dodatkowe badania bo to ich obowiazek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #809807 przez kasiek21
witam wieczorowa pora... pisze do was już od rana i jakoś czasu mi na to brakuje... co usiądę do pisania to zawsze coś no i jednak nie napisze... ostatnich postów przyznam sie szczerze że też nie zdążyłam doczytać... od rana z mama bieganie i załatwianie... później obiad, kawa i przyszła koleżanka, wyciągnęła mnie do miasta i kupiłam takie cudo

ehh miałam już nic nie kupować ale nie mogłam sie powstrzymać :D
a do tego na poprawienie humoru zafundowałam sobie dziś kosmetyczkę :D co prawda nie wiele bo tylko regulacja brwi ale jej uwielbiam tooo :D
ledwo zdążyłam wrócić z miasta i wejść na forum żeby coś napisać a już przyszedł mój mężczyzna :D chwile posiedzieliśmy u mnie, zebrałam swoje manatki i poszliśmy do niego na noc :) a więc dziś nocka z moim G :D co prawda będzie nie przespana i w ogóle, ani ja ani on sie nie wyśpimy :D ale cóż... ważne że wreszcie sie poprzytulam :D a może nawet toś więcej będzie :D:D najwyżej urodze hehe :D

obiecuje że jak jutro znajdę chwile to was doczytam :)


edytowany

ahh no i miałam wam powiedzieć... próbowałam się skontaktować z moja paskudna położną, żeby skonsultować te wyniki tarczycy... no i co się okazało... nie przyjmuje żadnych pacjentek do końca roku... ewentualnie prywatnie... a wiec może jutro (jeśli się wyrobie) skocze do lekarza rodzinnego... a jak to nic nie da no co to będę czekać na wizytę do 9...

właśnie opędzlowałam 2 jogurty i puszkę brzoskwiń w syropie :D
a żeby było jeszcze śmieszniej no to ide zaraz robić kako :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809844 przez tweety1992
Kasiu kupiłaś w Pepco ? :) Bo widziałam identyczne ale nie kupiłam bo mam bodów 48 sztuki :? Są śliczne te bodusie :)

Ja jutro na 12 do lekarza na wizytę. Trzymajcie kciuki żeby minęło nadciśnienie i już mi pozwolił odstawić tabletki. Oraz modlę się żeby mój cudny terrorysta jutro się uspokoił bo chce pocisnąć kita żeby te USG zrobił mi. Bo nie wytrzymam do połowy stycznia ;/ A tak na święta zdjęcie albo chociaż zoabzcyć dla mnie malucha to byłby najlepszy prezencik

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809865 przez zosiaxvx
czesc dziewczyny :) nocka koszmarna cała noc ząb mnie bolał ten którego mialam wyrwac ;/
ide zaraz do apteki po szałwie i spytam sie o jakies tabletki ...

wczoraj sie wkurwi.am! poszłam zapisac sie do ginekologa bo mam zwolnienie do 27 stycznia ( z czego gin mi powiedziala ze pewnie nie dotrzymam) i w recepcji mówie jaka jest sytuacja że mam zwolnienie do wtedy i przyjdę tylko po zwolnienie ona do mnie że nie ma terminów już jedynie co to na 2 lutego! albo odpłatnie -80zł!! to co ja mam kurwa za głupie zwolnienie płacic?? chyba ich pogieło!! ta baba z recepcji jeszcze do mnie takim tonem że ona mi na to nic nie poradzi!
no nic stwierdziłam że do 27 MUSZE urodzic :)

Kasiek fajne body



ps. Dziewczyna ze styczniówek sie rozpakowała! :) jak ja jej zazdroscze :)



Kiedy śmieje się dziecko,śmieje sie cały świat !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809922 przez Kasztanowa
Marudka napisał:

Kasztanowa - ja chodze do 2 lekarzy na NFZ i jeden i drugi mi mierzył i nawet w szpitalu więc twój lekarz moze chciał cie naciągnać na dodatkowe badania bo to ich obowiazek

Spotkałam się z kilkoma przypadkami już, że nie badają u kobiet poniżej 35 r.ż., dlatego piszę, że to nie takie oczywiste. A lekarza po tamtej wizycie zmieniłam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809936 przez Sarenka
Zosia! Nic sie nie denerwuj i nie przejmuj. Zwolnienie moze Ci wypisac kazdy lekarz-rodziny np. A jak nie to idz do gin,siadz w kolejce i jak ktos wyjdzie wskocz do gabinetu,ze niby niesiesz wyniki a w tym czasie wypisze Ci zwolnienie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809959 przez tweety1992
Witajcie :) Ja już doczekać się nie mogę wizyty :D Oby do 12 :P
Pieniądze z Zus u nadal nie przyszły :/ Taka wściekła jestem bo miałam iść dziś po prezenty a nie będę mogła :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809966 przez zubi
Witam,

kasztanowa dziwne że przezierności ci nie robił, tak jak piszą dziewczyny jest to badanie obowiązkowe w opiece okołoporodowe między 12-14 tygodniem najlepiej wykonać.

aneteczka robiąc ci USG co tydzień na pewno któryś z lekarzy zerknął na kręgosłup i pod kontem zespołu- pewnie nic nie mówili bo wszystko było ok. Nie martw się

kasia bodziaki fajne, ja tak jak twetty, mam tego dużo i w święta po chrześniaku męża jeszcze dostanę ubranka, więc prawdę mówiąc nie wiem gdzie ja to będę trzymać. Ale prawda taka że sklepy nas kuszą kolorowymi ciuszkami i ciężko się powstrzymać- ale ja jestem twarda jak na razie :)

zosia z tą wizyta to też bym się wkurzyła, poczekaj i jak nie urodzisz do 27 to wtedy tego dnia idź do przychodni i powiedź że ty tylko po zwolnienie, może cię przyjmą :) a na razie się tym nie martw - szkoda nerwów

Dziewczyny kiedyś któraś z was pisała że kupuje wózek firmy Bebetto. Chciałam się dowiedzieć czy już kupiła i czy jest zadowolona z wyglądu. U nas na "tapecie" są trzy wózki
- Bebetto Luca
- Bebetto Solaris
- X-lander XQ
Może któraś z was ma powyższe modele i może coś o nich powiedzieć, czy spełniły wymagania i takie tam ?

Się rozpisałam, buziaki i do usłyszenia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809988 przez Marudka
hej Kobitki :)
ale sie dzis wkurzyłam poszłam z tymi moimi pomiarami cukru glukometrem, które mam strasznie wysokie i sie okazało, ze glukomentry jakie dostałysmy są wadliwe i zawyzają wyniki i od nowa musze się kuć i w ogole bo to co sprawdzałam przez tydzien jest nieadekwatne.
Tak się wkurzyłam. Jeszcze wydałam 40zł na 3op pasków a nowy glukomentr to i inne paski i kasa w błoto bo nawet jednego op nie zdarzyłam wykorzystać:(
Jutro podejde do mojej apteki moze dziewczyny mi wymienią, tyle dobrze, że pracuje w aptece bo normalnie człowiek by nie wymienił bo nie można.
Mam ochote az przeklnąc bo cudowałam z tym jedzeniem i ciagle wysokie a moze się okazac ze wsio ok. bo powiedziała ze zawyzaja o ok 30-40:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809997 przez Edi28
Kasiu super bodziak, ja już na bodziaki nie patrzę, bo mam dużo, ale i tak wzrok ucieka i coś mnie skusi :P
kurczę widziałam na styczniówkach, że dziewczyny zaczęły się rozpakowywać i szczerze zaczynam się stresować, muszę przyspieszyć w tych moich przygotowaniach, dziś wstawiłam kolejne pranie :)
Zubi przyszedł ręczniczek, naprawdę super :) cieszę się, że go zakupiłam :)
z wózkiem nie pomogę, bo my cały czas się nie zdecydowaliśmy, w święta poczytamy opinie i się zdecydujemy, chcielibyśmy na początku stycznia w końcu jakiś zakupić :)
Zosia tak jak dziewczyny piszą nic się nie martw zwolnieniem, nawet lekarz rodzinny Ci wystawi jak będzie taka konieczność, a kto wie, może faktycznie do tego czasu urodzisz :)
Marudka no nie dziwię się, że się wkurzyłaś, jak mogą dawać wadliwe glukometry, niewiarygodne :angry:
Ja chyba zacznę mieć kłopoty z naszym kochanym ZUS-em, dzwoniłam do nich, bo chcę, żeby pieniądze mi wpłacali na konto, nie przez listonosza, bo jestem zameldowana w innym mieście, przemiła Pani powiedziała, że pracodawca ma wypełnić stosowny druk i już po problemie. I co rozmawiałam dziś z Panią Dyrektor i księgową i oni nie mają żadnego druczka, no oszaleć idzie... one znalazły tylko oświadczenie, które wypełnia pracownik, wypełniły za mnie, mam nadzieję, że to wystarczy, a za to zwolnienie już ZUS powinien płacić, ciekawe jak rozwinie się sytuacja

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #810008 przez andzia90
Hejka ja zaraz z mężem wybieramy się na zakupy a później oglądanie mieszkania.
Zubi- ja zamówiłam tydzień temu wózek Bebetto Luca :) ma on przyjść od 2-4 tygodni wiec jak na razie czekam i ciężko mi powiedzieć jakieś opinie na jego temat, ale jak przyjdzie na pewno napisze :)
Mój mały to od dwóch dni bardzo spokojny i leniuszek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #810045 przez kasiek21
jej dziewczyny ale szał... styczniowki zaczynaja sie rozpakowywać... a ja jestem w strachu... zostało mi 5 tygodni!! mam jdnak nadzieje ze do stycznia jakos w dwupaku dotrwam, chociaz tak szczeze to nie mam juz sily... zaczełam puchnac... a wiec nie jest ciekawie... no coz... okaze sie wszystko :)

a ja właśnie wróciłam od mego G :D przyjechała po mnie siostra z mezem i mama, pojechalismy na cmentarz no a teraz kawka i chwila odpoczynku :)
mama ma dzierga na drutach, no a ja pisze do was :)
za chwileczke szybko przygotowac liste zakupow no i czas udac sie na jakies swiateczne zakupy :D wiem ze moj syn nie nawidzi chodzenia po sklepach no ale co ja na to poradze :D

a może tak ktos żuci jakims fajnym pomyslem na obiad... nie koniecznie miesny... a bo ja taka malo miesna :P
a do tego powiem wam kochane moje, iz zas dostałam wstret do slodyczy... wczoraj jak zaszliśmy do sklepu wieczorem z G i poszlismy na dzial slodyczy to taka sama moja reakcja jak na mieso :D myslalam ze sie pozygam ze tak brzydko powiem :D

co do ciuszkow... ahh dziewczyny ja mam ich tez od groma... tez mialam nic nie kupowac no ale cóż... a jeszcze dostane teraz od ojca co nieco... plus siostry koleżanka z Krakowa ma mi wysłać :D pewnie polowy nawet nie założę no ale coz... potem tez je komus oddam za paczke pampersów...

tweety
tak kupilam je w PEPCO

co do wóżka... nie wiem dokładnie jak ten x-lander XQ bo ja mam XA no ale myśle ze to po jednym psie :P ogolnie jestem z niego zadowolona... latwo i przyjemnie sie prowadzi... fajnie ze mozna zalozyc nosidelko na stelaż... z tym ze sa zupelnie inne adaptery i do gondoli i do nosidla... ogolnie do lekkich nie nalezy bo z gondola jakies 14 kilo, ale jak sie jedzie to zupelnie tego nie czuc... wiozlam w nim 2 dzieci. chlopaka 17 kilo i dziewczynke 15 i powiem wam ze zupelnie nie czulam ze tak duzo.... no bo tak jakies 12 kilo sam wózek ze spacerówka plus dzieciaki, razem wszystko 44 kilo a zupelnie nie bylo tego czuc... i to nie ze w miescie... bo akurat to bylo tak jakby na wsi :D naczy no wlasciwie to nie taka wies... tylko takie ala miasteczko... ale drogi jak na wsi :P nie ma typowych ulic z asfaltu ani chodnika :D jest po prostu droga :D hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #810065 przez aska27
jej ale się rozpisałyście :) pomalutku doczytam :blink:

wczoraj miałam duzo biegania od rana,wieczorem padłam z Mikołajem.

No nic, "idę" poczytać co u Was :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl