BezpiecznaCiaza112023

Kwietniówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #874046 przez Asia K
Domis mi połozna powiedziała ze jak od przebudzenia do 15 godziny czujesz min 10 ruchów to jest dobrze :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #874048 przez Salonka
Ewelkaa a pamiętasz słońce jaką lewatywę miałaś??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #874100 przez Italia
Joasia, ogromne gratulacje!!! :) Czekam na opowieści i na zdjęcie Dominisi :)
Domiś, mi gin tydzień temu dała takie tabele w celu liczenia ruchów, muszę to robić 3 razy dziennie w porach, kiedy mały jest aktywny. Wygląda to tak, że jak przez pierwsze 15 min liczenia naliczę 10 ruchów, to na tym kończę, a jak nie, to liczę przez godzinę. Na tej kartce jest napisane, żeby skontaktować się z lekarzem jeśli przy 2 kolejnych pomiarach wyjdzie mniej jak 6 ruchów w ciągu godziny. No i jest jeszcze info, że średnio ciężarne odczuwają od kilkunastu, do kilku tysięcy ruchów w trakcie doby. Dla mnie te kilka tys to jakiś kosmos :D Możesz sobie zacząć sprawdzać dla świętego spokoju, wiem, że wielu lekarzy zleca to liczenie. Ja do tej pory myślałam, że mój mały jest leniwcem, ale w sumie w więcej jak w połowie pomiarów do tej pory miałam te 10 ruchów w ciągu pierwszych 15 min.
Igamon, zdrówka dla synka.
Dziewczynki, (szczególnie Igamon pytanie do Ciebie), możecie przypomnieć o co chodzi z tymi kulkami, gdzie je się kupuje itd? Bo pamiętam, że był kiedyś ten temat, ale zupełnie nie wiem gdzie go szukać :/
100krotka, czekam na info jak u Ciebie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #874107 przez Ajzawni
Joasia wielkie gratulacje!:)
Salonka mi lekarz polecił lewatywe Enema

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #874109 przez igamon
Salonka ja kupilam ENEMA 8zl..

Maly ma zapalenie oskrzeli na pograniczu zapal pluc.... niby... po poludniu ide to skonsultować bo jego pediatra zawsze na wyrost diagnozy stawia... ale jak się potwierdzi, to kicha na maxa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #874112 przez Ewelkaa
www.doz.pl/apteka/p5544-Enema_roztwor_do...jednorazowego_uzytku
Salonka ja mialam ta Igamon kiedys ja polecala

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #874116 przez Asia K
dziewczyny - wlasnie dosalam sms od Anulki bysmy mocno trzymały kciukasy za nią wiec chyba cos sie u niej zaczeło na dobre :lol:

Krosujemy fingersy by gładko poszło :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #874122 przez Salonka
Dziękuję za odpowiedź o ta lewatywe zaraz pójdę do apteki.

A teraz mam inne pytanie czy jakby mi odeszły wody to mogę jeszcze na szybkiego zrobić ją w domu? Po jakim czasie to "rusza"? I jak jest przy skurczach - robić dopiero jak są regulowane co 10 min? I w jednym i drugim przypadku czekać na opróżnianie i dopiero jechać? Kurde nie ogarniam tego. Bo w czwartek na spokojnie to wszystko zrobię ale co w razie "w"?

Anulka właśnie myślałam o Tobie. Trzymam kciuki za ciebie! Buziaczki

Majeczka uaktualnij proszę tabelkę i wklej tu na forum. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #874124 przez Ajzawni
Anulka powodzenia!
Salonka z tego co sie dowiadywałam przynajmniej w Żeromskim na życzenie robią tą lewatywe położne i trzeba chwilke ją potrzymać w środku zanim wszystko oczyści;P. Siostrze odeszły wody zdąrzyła jeszcze sie ogolić ogarnąc dojechachać do szpitala gdzie zdąrzyli jej zrobić tą lewatywe wiec na wszystko byl czas :) ale to bylo przy pierwszym dziecku a przy kolejnym niby powinno sie szybciej rozkrecac ale pewnie regoly nie ma:)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #874129 przez mamutek
Joasia, witamy kolejna Kwietniową Panienkę! Ciekawam twoich porodowych opowieści i wrażeń!

Agulka, kciuki zaciśnięte, już nic w domu robić nie moge ;) powodzenia!

Igamon, ludzkie ciało jest niesamowite! Wie kiedy rodzic..mnie jak położna w czasie porodu zagadywała, to skurcze mijaly :laugh: a wcześniej były już co 2min..a jak tylko wychodziła z sali, to kurczyłam się non stop i wykrecały na lewą strone :P

Salonka, ja nie robiłam lewatywny, Ale już na sali porodowej poprosiłam o czopek. Dostałam trzy Skopolany, które działają rozkurczowo i w ciągu pół godz. Się wyproznilam i było ok. Czysciutko.. :silly:

Ewelka, czy twoja dieta przynosi efekty i Zosia spokojniejsza? Anielka od piątku też poplakuje i w brzuchu ja kręci. Pamiętam że mi pediatra tłumaczyła że na ból kolkowy żadna dieta nie pomaga, a na alergię jeszcze za wcześnie, bo dopiero koło 5-6 tych wychodzi...no i nie wiem czy mam się jakoś bardzo ogranIczać z dietą...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #874137 przez Asia K
Teraz dostałam wiadomosc od Megi która dostała wiadomosc od Anulki :D

"Kochane moje. Wszystkie trzymac kciuki !!! Mam nadzieje :D Pojechałam do szpitala, aby coś zaczeli robic :) no i mam 3-4 cm rozwarcia i po badaniu skurcze"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #874140 przez mila
witajcie pochmurnie!!
częściowo przez pogode a częściowo bo tak czekam na ten wielki koniec dziś kończy mi się 39 tyd wchodzę w ostatni tydzień ciąży ale Bóg jedynie wie czy nie potrwa dłużej oby nie mój termin pierwszy był na 22 ale z usg za każdym razem i na tym pierwszym wychodziła data 19 wiec wypada na wielką sobote bez różnicy mi to niech będzie i sobota byle jak najszybciej mama moja urodziła w wielką sobotę to może u nas taka tradycja tez będzie


Joasiu GRATULUJE!!bardzo się ciesze, rano zaraz jak wstałam to myślałam o was, każdy nowy maluszek nastraja mnie pozytywnie :lol: czekam na fotki :blink: :lol:

wogole trzymam za was wszystkie kciuki które się rozkręcają oby w tym tygodniu poszło wszystko gładko
ja ide do gin w piątek to się okaze czy mały jest już gotowy...nastawiam się pozytywnie ale zobaczymy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #874173 przez Atenka85
Joasia B Wielkie gratulacje, i zdrówka życzę.

Mamutek
Na pewno trzeba uważać na produkty mleczne i oczywiście dietka lekkostrawna.
A jak już jest kolka to warto zrobić kąpiel relaksuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #874214 przez tolad662
Joasia w końcu się udało! Super :D gratuluję.
Salonka idz wtedy kiedy Ci karze, tak jak Ci mówiono- święta nie 1 i nie ostatnie.

Ja pytałam będąc jeszcze w szpitalu o kolkę i bóle brzuszka bo młody jedną noc mi płakal strasznie to dowiedziałam sie, że kolka dopiero w 3 miesiącu o_0... nie sądze zeby to było prawdą. Ja jem w miarę normalnie, unikając wszystkiego co na głównej liscie zakazanych produktów jest poza nabialem, mlekiem i sama nie wiem czy młody sie spina czasami bo sie spina czy może ciężko mu się załatwić. On nie płacze więc cięzko mi stwierdzic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #874228 przez Margolec
hej,
obserwuję cały czas, co się dzieję, ale ze szpitala ciężko mi było coś napisać.
Przyjęli mnie w czwartek i byłam do dziś - piszę już z domu i tak jak przypuszczałam nadal w dwupaku. Robili mi KTG i wszystko było w normie, więc cała ta akcja nie do końca była potrzebna. Mam skróconą szyjkę, ale to nic nowego, rozwarcie 2cm, dziecko nisko i nie pozostaje mi nic innego jak czekać. :-) Mam nadzieję, że na święta się coś rozwinie, bo jak pomyślę, że mam spędzić święta z rodziną męża to mnie krew zalewa.

Gratulacje dla mamusiek.
Dużo cierpliwości dla wyczekujących :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl