BezpiecznaCiaza112023

Mamusie czerwcowe

10 lata 7 miesiąc temu #761053 przez paulinkaaa2202
Ja tak właśnie się zastanawiam czy nie przełożyć wizyty na później... bo nie wiem dokładnie który to tydzień żeby nie było za wcześnie z Judytą byłam w 6tyg i widziałam już fasolkę... ale z drugiej strony później może nie być już miejsc może lepiej wcześniej sprawdzić czy wszystko ok dla świętego spokoju i dowiedzieć się czy na pewno jestem w ciąży

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761073 przez Kocica
Wg tego co wiem jestem miedzy 6 a 7 tyg wiec powinno byc widac cos na usg ale spotkalam sie z opiniami ze nie bylo jeszcze nic widac (kwestia sprzętu a może i umiejetności) więc juz sama nie wiem ale mój lekarz potem wyjeżdza na urlop i wolałam się z nim spotkać wcześniej no i wszystko na NFZ jak narazie :laugh:
Taak ach ten apetyt :laugh:
dziewczyny ja musze jeść kolacje a normalnie po 18 juz nie jadłam :laugh:
wczoraj np łosoś i majonez :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761079 przez Sevilla
Ja Maksiora dopiero widziałam w 6t5d (czyli jak kto woli w 7tc), a w 6tc był tylko pęcherzyk z ciałkiem żółtym, więc tym razem się nie śpieszę, zwłaszcza, że zaszłam pewnie między 13 a 17 września, przy czym skłaniam się ku 17 września (stosuje badanie płodności metodą Rotzera)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761088 przez Kocica
A ja 15 września tak podaja różne wyliczenia no i wg mojej wiedzy zgadza się w 100% bo chcieliśmy z mężem dziecko więc znałam moje dni płodne choć nie spodziewałam się ze za pierwszym razem sie uda :laugh:
Oby tylko nie bliźniaki bo dość długo brałam tabletki choc odstęp był..ale one sprzyjaja ciąży mnogiej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761089 przez Sevilla
I przepis na dziś KREM Z KALAFIORA Z PRAŻONYMI MIGDAŁAMI

1,5l wywaru z bulionu
2 główki średnie kalafiora
paczka siekanych migdałów
oliwa z oliwek
sól, pieprz

bulion oraz kalafior gotujemy osobno, do wywaru (bez warzywek) dodajemy kalafiora i blendujemy na gładką masę. siekane migdały prażymy na złocisty kolor na patelni. Krem wlewamy do misek, posypujemy migdałami i skrapiamy lekko oliwą... oczywiście doprawiamy solą i pieprzem wg uznania :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761095 przez Sevilla
Z Maksiem było łatwiej, bo owulacje miałam 3 września, a tu niby był seks w dni płodne, ale do owulacji było jakieś 4 - 5 dni. Widocznie armia mojego męża jest wytrzymalsza niż sądziłam. Aczkolwiek ktoś mi kiedyś mówił, że kobieta po porodzie jest bardzo płodna. A drugie z czym się spotkałam to hasło, że tylko w pierwszą ciążę trudno zajść ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761103 przez Edyta2311
Dzieki kobietki za rady. Dzis pomogło troszkę to że przed w staniem z łóżka zjadłam kawałek sucharka. Nie wymiotuję tylko troszkę mdli ale o niebo lepiej :laugh: Mam zaraz wypad z córą na dziń ziemniaka...beda pieczone ziemniaczki frytki itp..Mam nadzieje ze zniose te wszytskie zapachy. A propo lekarza ja juz bylam i widzialam fasolke a nawet bijące serduszko :) jestem w 5tyg 4 dni licząc od ostatniej miesiaczki. Miłego dnia dziewczynki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761115 przez Sevilla
Edytka no to gratulację :)To jedna ma już wizytę z głowy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761116 przez Kocica
Sevilla ten krem z kalafiora bomba a nie miałam pomysłu co zrobić na obiad :)
Z ta płodnością to jest prawda bo organizm jest przygotowany do ciąży i dlatego sie tak dzieje zresztą jesteś dopiero co po porodzie i równowaga hormonalna jeszcze się odbudowała :laugh:
I trzeba pamiętać że to biologia nie matematyka tu wszystko jest możliwe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761146 przez Sevilla
ach ta biologia :) haha pierwszy raz zawiodła mnie ta metoda Rotzera, a stosuję ja z powodzeniem od 2,5 roku :) No widocznie czasami biologii nie da się oszukać ... może tym razem będzie Polinka :) Haha moja kuzynka, która rodziła 3 miesiące temu kazała mi robić chiński kalendarz płci - więc tu wychodzi dziewuszka :) A patrząc od strony biologi i wierzyć temu, że plemniki niosące chromosomy X są wytrwalsze i to one mają zdolność dłuższego przeżycia to wychodzi, że powinnam mieć również dziewuchę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761172 przez Kocica
hehe tez zrobiłam i tez wyszło że dziewczynka :laugh:
Ja się cieszę ale moj mąż wolał by chłopca..choć co bedzie tak na 100% okaże się w dniu porodu :laugh: i mi teza z plemnikami tez się zgadza ale zobaczymy :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761238 przez Sevilla
U nas za pierwszym udanym razem obydwoje chcieliśmy chłopaka, i mój mężuś do dnia dzisiejszego twierdzi, że na USG widział szybciej fiutka niż lekarz - ach ta wyobraźnia :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761239 przez paulinkaaa2202
A ja pragnęłam strasznie dziewczynki i się udało :) chociaż cały czas się chowała i obracała przy usg do dnia porodu się nie ujawniła ale ja wiedziałam że i tak będzie babeczka :)

A teraz mąż marzy strasznie o chłopcu mi to już obojętne może być chłopiec najważniejsze żeby było zdrowe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761258 przez Kocica
ja marze o dziewczynce może dla tego ze same chlopaki w rodzinie sie urodziły.. :)
choć tak naprawdę pleć nie ma znaczenia byle by zdrowe bylo :laugh:
zreszta zawsze można spróbować ponownie :laugh: bo to nasze pierwsze dziecko a chcemy 2 może 3 :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761267 przez paulinkaaa2202
No to jeszcze nic straconego :)

A ile dziewczyny macie lat ?

Ja 24 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl