BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LUTY 2017

7 lata 7 miesiąc temu #1042796 przez masuska
Kejt w pierwszej ciązy w 22tc miałam +8,5kg, łącznie przytyłam niecałe 30, teraz mam +5kg tydzień prawie 22.

Sonia zawinęłam sobie koc polarowy i się grzeję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042797 przez Mulian
Fajne były te warsztaty? Dziś ja idę. Może jak się napatrzę to też kupię adapter.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042800 przez Kejt
Mulian jak dla mnie były super, dużo rzeczy się dowiedziałam :) tyle że to bardziej dla kobiet w pierwszej ciąży która nie ma pojęcia jeszcze o niczym :) czyli dla mnie super :)



Wiktoria 25 tc [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042801 przez Mulian
Kejt dla mnie też, bo ja nie mam pojęcia o niczym ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042802 przez masuska
Roboty budowlane mam na podwórku:) kopią dol pod taras. Nareszcie :) na tym tarasie planuje chrzciny i urodziny pierworodnego.

A pisze na forum bo przeczytałam prognozę dla Polski na jesień i zimę. W/g amerykanów znów ma być ciepło i sucho, a najcieplejszy ma być właśnie luty. Miło:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042805 przez Sander
Jestem po wizycie, wszystko dobrze. Szyjka zamknięta na klucz, serduszko bije 140 uderzeń. Wreszcie jestem spokojna. Czekałam w kolejce 3 h...
Jestem tak zmęczona jak bym w polu robiła, tak stres działa...
Tez mam adapter i jestem zadowolona, bo ja dużo jeżdżę samochodem.
No oby zima była łagodna, a śnieg tylko w styczniu!!!
Muszę poszukać karty ciąży z Iza to wam powiem ile.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042806 przez Mulian
Super Sander, że wszystko dobrze. Tylko naczekałaś się niemiłosiernie.
Ja mam nadzieję, że będzie fajna zima ze śniegiem, ale w lutym już mogłaby przyjść wiosna dla odmiany w tym roku ;)
Masuska fajnie dom z tarasem, dla mnie marzenie.... mam mieszkanie....z balkonem :whistle: :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042810 przez princess
Joanna Twój lekarz jest dziwny.. Masz kontakt z wieloma chorobami i do tego praca z dziećmi w ciągłym ruchu, większość dnia na nogach, to już na tym etapie ciąży niewskazane. Mój gin (też na NFZ), daje zwolnienie wszystkim pacjentkom w 5 mcu ciąży, no chyba że któraś nie chce. Zmienić lekarza zawsze możesz, umawiasz się do innego i idziesz z historią choroby i wszystkimi wynikami. Ja poprzednią ciążę prowadziłam u dwóch lekarzy ;) u jednego prywatnie, drugiego na NFZ i w połowie zrezygnowałam z tego prywatnego.

Kejt dzięki za przypomnienie o dniu chłopaka :P Mnie M wkurza straszliwie od wczoraj, nie odzywamy się i będę się gęsto zastanawiać nad prezentem.

Dodi a co za kołatanie? Puls masz podwyższony? Jeśli tak to witaj w klubie. Mój puls prawie codziennie szaleje, skacze do 120 a ostatnio po wizycie u gina miałam 160! Miałam wrażenie, że zemdleję. A przy tym podwyższonym pulsie opadam z sił, gorzej się oddycha i jedyna rada to położyć się.
Też planuję zamówić leginsy ciążowe ocieplane, czekam do piątku na wypłatę.

Masuska kiedyś wylicytowałam na Allegro płaszcz jesienny za 20 parę złotych, byłam pewna, że będzie niedobry albo będzie źle leżał. Tymczasem był na mnie idealny i fason pasował do mnie :) bardzo trafiony zakup.

Sonia na początek okulista powinien Ci zrobić podstawowe komputerowe badanie wzroku, dno oka to jak coś nie tak wyjdzie Mi też się wzrok w każdej ciąży pogarsza, podobno wpływ na to maja hormony.

Mnie wczoraj po kolacji dopadła masakryczna zgaga i całe szczęście musujący magnez znów dał radę :)

Adaptera do pasów nie kupuję, przeciągam sobie tylko pas przez klatę, biodrowego nie zakładam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #1042823 przez Mena
princess przy cukrzycy podstawowe badanie okulistyczne to jest właśnie dna oka
Sander super że wszystko dobrze, już się nie będziesz martwić :)
Ja bym chciała taka zimę że śniegiem :silly: a już na pewno święta że śniegiem :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #1042839 przez Inezka
Cześć Dziewczyny!!

Dużo piszecie (fajnie :cheer: ) i ostatnio tylko miałam chwilę na czytanie..uff jak wrócę z pracy to padam, a jakoś zawsze coś jeszcze do załatwienia jest :ohmy:

No i witam się z nowymi Mamuskami Lutowkami!! :cheer: super, że nas tak dużo.

Osobiście jakbym dużo jeździła autem jak niektóre z Was, to kupiłabym ten adapter, bo to dla bezpieczeństwa maluszka w brzuszku. Na drodze nie ma żartów...ale to moje odczucie. Kupiłabym też tańszy po prostu.

Mulian, najadlas się strachu, ale dobrze, że pojechałas do lekarza i jest wszystko w porządku z dzieckiem i Tobą. :)
Sander, współczuję tego czekania, ale wiesz że dzidziuś ma się dobrze i to najważniejsze :P

Dziewczyny, co do takiego lekarza gbura, który jest po prostu chamem, to więcej bym nie poszła i odradzalabym każdej znajomej. Moja lekarka z NFZ daje bez problemu L4 i zdziwiła się nawet, że chcę wrócić do pracy :P

Masuska , zakupy fajne zrobiłaś :) nie wiem czy dzis widziałaś , że w c&a jest na wszystko 20%, a w smyku dziś i jutro -50%, ale ciężko było cokolwiek obejrzeć, a teraz przerwa techniczna hehe :laugh: tyle kupujących...i piszą że część zamówień z dzis może zostać nie zrealizowana.

Dostałam od koleżanki nianię.Ona sobie chwaliła, mimo że ma mieszkanie nie dom. Przy synu nie miałam, więc będę testować przy małej teraz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042840 przez Inezka
Jutro się zważę. Sama jestem ciekawa ile na plusie.

Pytanie do dziewczyn z cukrzycą! Jestem na samej diecie i powiedzcie mi czy jak jest impreza z tortem i takimi smakołykami to zjadlybyscie różnych potraw (słodkich i takich kalorycznych) czy lepiej, żeby nie było wahań cukru bo nawet takie coś jednorazowe nie jest za dobre dla dziecka?? :huh: akurat diabetyka mam daleko po imprezie, a i tak jest średnia jeśli chodzi o doradzanie tylko bardziej straszy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042841 przez masuska
Jak tak dalej pójdzie to śnieg będziemy pokazywać dzieciom na zdjęciach :(

Sander cieszę się ze wszystko dobrze. Jejku ja już w piątek dzidzie zobaczę na ekranie :)

Honka a Ty gdzie?

Inezka widziałam, nawet wbiłam się na chwile, ale troche się spłukałam ostatnio :P ale jutro wyplata i czekam tez az poznam plec.

Princess czekam na taka okazje :)

Taki cudenko dziś do mnie dotarło:)

Załącznik nie został znaleziony



Adapter do pasów dobra rzecz, w pierwszej ciąży chciałam kupić ale ja mało jeżdżę. Do przedszkola i z powrotem i to tez na zmianę z mężem, a przedszkole około 3km od domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042842 przez masuska
Inezka moja szwagierka ma cukrzyce ciazowa i sobie pozwala na kawałeczek tortu ale tylko jak jest okazja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042844 przez Mulian
Po tych warsztatach też trochę bardziej jestem za kupnem adaptera, ale jeszcze zobaczę, tak dużo nie jeżdżę. Princess dziś się dowiedziałam, że takie zakładanie pasa jest bardzo niewłaściwe. Nie dość, że Cię nie ochroni to jeszcze może przeciąć tętnicę podczas gdy całe ciało z impetem leci pod deskę rozdzielcza.
Nono Masuska, conversy cudo!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042845 przez Joanna90
Mena to fajnie, miło mi :)

Kejt warsztaty napewno świetne, szkoda że w mojej okolicy nie ma takich warsztatów, bo chętnie bym się przeszła. Ale w sumie nic straconego, zapisalismy się z mężem do szkoły rodzenia prowadzonej przez szpital, 8 spotkań ma być. W piątek idziemy na pierwsze organizacyjne spotkanie, ale niestety muszę iść z siostrą, bo nie chce iść sama i ją wyciągnęłam, mąż akurat nie da rady z powodu pracy, dobrze że to tylko organizacyjne, bo na kolejne chcemy koniecznie chodzić razem, żeby się czegoś nauczyć :)

Sander bardzo się cieszę, że wszystko w porządku, dobrze że poszłaś, bo będziesz spokojniejsza.

Co do adaptera, ja naoglądałam się filmów na internecie, co się dzieje z brzuchem podczas gwałtownego hamowania i też już nie mogę bez niego jeździć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl