BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2017

7 lata 2 miesiąc temu #1055317 przez Moniek
Natalia^^ ja biorę już Luteinę dopochwowo tydzień czasu. Myślę, że jest to lepsza forma niż doustnie (smak tabletki jest okropny, a tak przynajmniej oszczędzam przewód pokarmowy i wątrobę - no i działa dokładnie tam, gdzie ma działać). Ja miałam już plamienia z 4 razy niestety :( Na szczęście po Luteinie nic nie widzę. Myślę, że to skrzep jakiejś starej krwi, zawsze możesz zadzwonić do swojego ginekologa. U mnie plamienia zazwyczaj pojawiały się po skorzystaniu z toalety i tu mnie ginekolog bardzo przestrzegała przed zaparciami i poleciła Laximama, który zamierzam sobie dziś zamówić.
Dla swojego spokoju zadzwoń do gina.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055339 przez Natalia^^
Moniek chyba będzie dobrze. Tz boli mnie ciągle brzuch ale plamien od rana nie miałam. Moze to po wczorajszym badaniu albo przez ten patyczek... w każdym razie obstawiona luteina jestem to powinno być dobrze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055344 przez Moniek
Natalia^^ na pewno wszystko jest w porządku. Wypoczywaj dzisiaj. A co do patyczka - to rzeczywiście jego konstrukcja mnie zadziwiła ;) Ale da się przyzwyczaić. Jaką dawkę dostałaś? Ja 2x1 100 mg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #1055348 przez Nat_alka
Hej dziewczyny :)
Witam nową mamusię :)
Natalia^^ super te Twoje maluszki :) jeżeli o mnie chodzi to tak jak suwaczek pokazuje 11 tydzień teraz, 10 tygodni i 3 dni. Ja jestem niestety chora :( na antybiotyku od poniedziałku :( mam nadzieję, że z moimi malenstwami wszystko ok! Na usg idę 2 marca dopiero... bardzo mi się dluzy ten czas! Ja nie plamilam na szczęście, mam z tym bardzo złe wspomnienia z poprzedniej ciąży. Ale skoro byłaś u lekarza dopiero i wszystko było ok to na pewno dalej tak jest! Nie mogę się napatrzec na Twoje zdjęcia!
P.S. Brzuszek zaczyna mi się zaokraglac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055353 przez karolinkanice16
Również witam nową mamusię :)

Ja dziś miałam taką wizytę ogólną zmierzyli mi ciśnienie i sprawdzili mocz i tyle :)
Za tydzień dokładnie mam pierwszą wizytę w szpitalu i będę miałam usg
Ja już 12 tydzień nawet nie wiem kiedy to leci :P
Czuję się już lepiej, ból gardła prawie zanikł tylko trochę kaszel mnie męczy ale da się żyć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055376 przez Natalia^^
Moniek tak mam 2 x 100

Natalka nie zauważyłam suwaczkow. Faktycznie długi czas do usg. Ale lekarz napewno wie co robi . U mnie jest ryzyko i dlatego mam co dwa tygodnie. Ale chodzę prywatnie i koszty są spore. 18 tygodni do szpitala to będzie jakieś 9 wizyt po 150 zł.

Kurcze zobaczcie każda z nas coś w ciąży przechodzi. Ja miałam jelitowke i angine. Ten czas jest okropny. Wszyscy tak chorują... :(

Beznadziejnie sypiam. Kupuje sobie Rogala do spania... musze bo śpię na bokach a w zasadzie w polowie na brzuchu i boku. Używałam juz w poprzedniej ciąży. Fajna sprawa. :)
miłego wieczorku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055378 przez mamamilenki
hej. dziekuje za mile przyjecie :) ja nazywam sie Iwona,jestem z dolnego Slaska. mam 27lat i prawie 5cio letnia corke. Ta ciaza jak poprzednia planowana,wyczekana i wyplakana co miesiac jak @ sie pojawial. 1 sza ciaza zupelnie bezobjawowa poza jednym dniem zachcianek na ogorki kiszone i pochloniete az 3 sloiki, ta ciaza z mega mdlosciami i wymiotami po kazdym posilku a nawet po herbacie;-) z mega bolem piersi. od 2dni po wizycie wszystko powoli ustaje:-) a jak tam u Was? pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055379 przez mamamilenki
a i u mnie co do porodu to ja bede miala cc:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055380 przez Natalia^^
Mamamilenki super ze się udało :) mój Jaś z marca zaraz będzie miał 5 latek :)

Ja tez będę miała 2 cesarke. Ale nie cieszy mnie to. Boje się.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055383 przez PaulinaJ
U mnie trzecia cesarka...cycki bolą dalej, jeszcze mnie nigdy w ciąży nie bolały :-) rosna haha. Umowilam się na prenatalne, 3 marca ale jak baba mi cene podala to z butów wyskoczylam...370 pln :whistle:

Jestem u teściowej...wracamy dopiero w niedzielę a mnie dopada jakas grzybica bo swedzi...moze po antybiotyku eehh...mozna coś użyć? Jutro jak dalej będzie siedziało to zadzwonię do ginekologa niech coś podpowie.

Natalia mnie tez brzuch boli.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055396 przez Natalia^^
Hejo

Dziś już nie mam żadnych plamien. Brzuch boli. Czasami tak mnie szarpnie gdzieś jakby w pachwinach ze się zwijam.

Na grzybicę tylko lekarz albo clotrimazol w maści zewnętrznie ale to nic nie da. Musisz zadzwonić. Faktycznie drogie te badania. Ciesze się ze mam tym razem na NFZ. Biust jakos nie boli specjalnie tylko sutki tak szczypia dziwnie.

Ja od miesiąca chodzę tylko w topach bo tak mnie stanik cisnal na żołądek ze nie mogłam wytrzymać.

Miłego dnia kochane.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055410 przez Judysen
Witam nowa mamusie:)

Ratunku dziewczyny rozstępy na cyckach mi się pojawily :( takie malutkie Czerwone kreseczki. Nie mam już siły na to. W pierwszej ciąży cycki całe w prążki plus Lekki zwis. Teraz od nowa to samo :( już się boję co z nich zostanie po tej ciąży... A jeszcze tak dużo nie urosły. Nie przeszkadzają mi aż tak bardzo w życiu, pogodził się z tym faktem.. Ale myślałam, że po pierwszym rozciagnieciu przy drugim nie będzie źle. I na Ch... Się smarować tymi kremami i oliwkami :/

Poza tym zaczynam czuć się lepiej. Tyle, że senność nadal dokucza i około 20 jestem już w łóżku i 20.30 śpię :)

karolinkanice16 wiesz ile tutaj kosztuje prenatalne? To są jakieś dodatkowe koszty?

PaulinaJ 370 to już spora suma. Ja myślałam, że to ze 100-150 kosztuje :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055411 przez Judysen
Na grzybicę lekarz dał mi maść clotrimazol plus globulki. Z czego one są na receptę więc i tak czeka Cię wizyta. Maść pomoże zewnętrznie złagodzić, ale nie wyleczy. Niestety grzybica męczy mnie okresowo od kilku dłuższych lat.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055426 przez PaulinaJ
U innego lekarza 250...chyba tam sie spróbuję zapisać. Przeraża mnie te 370 zl... :whistle:

Jak mozna Clotrimazolum to kupię zawsze trochę zlagodzi swędzenie...w poniedziałek bym poszła po coś do gina.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055427 przez Aga 1986
Hej! Pisząc o tych badaniach prenatalnych macie na myśli usg czy to badanie z krwi odnośnie wad genetycznych??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl