BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Październik 2017

7 lata 1 tydzień temu #1059951 przez anna90
Patrizia tak ja zgłosiłam że chce usg co każdą wizytę za co będę musiała zapłacić 100 e no ale jakoś tak spokojniejsza będę . Ja przegapiłam nabór do przedszkola bo tu jest w styczniu a nie w kwietniu jak słyszałam ale w poniedziałek chce iść zapytać czy jest jakaś szansa na przyjęcie .
Tofik ja szczepie ale za każdym razem zastanawiam się czy dobrze robię bo różne już opowieści słyszałam

Moja kochana coreczka :*


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 tydzień temu #1059964 przez Patrizia
anna90 ja jesli bym chciala na kazdej wizycie to musialabym 200€ zaplacic a jak tak na zyczenie to kazde 50€ a jesli chodzi o przedszkole to ja jestem mega zadowolona ze mlodego poslalam jest miedzy dziecmi no i lubi tam byc ☺




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 tydzień temu #1059965 przez toffik1984
Ja osobiscie tez nie szczepie...
Za duzo swinstw sie naczytalam i coraz wiecej rodzicow tak robi... A pytam z ciekawosci..
Ja do przedszkola w styczniu moge dopiero.. Mieszkamy w Uk tu jest darmowe po ukonczeniu 3 rz ... a zosia sie we wrzesniu urodziila czyli po rozpoczeciu roku wiec dopiero od nowego semestru... a bardzo chcialam zeby szla bo garnie sie do dzieci...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 tydzień temu #1059973 przez anna90
Właśnie też o to chodzi że moja do dzieci ciągnie i tak na 4 h dziennie bym ja dała ale zobaczę w przyszłym tyg co powiedzą.

Patrizia a to chyba od przychodni zależy ja dostałam taka karteczkę na początku co sobie życzę jakieś tam dodatkowe badania i właśnie usg na każdej wizycie. A w jakim rejonie jesteś ?

Moja kochana coreczka :*


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 tydzień temu #1059976 przez toffik1984
A jak u was jest z maciezynskim? Tu moge isc dopiero 11 tyg. Przed rozwiazaniem na 9 miesiecy moge.miec dodatkowe 3 ale bezplarne a na.maciezynskim dostaje jakies 60% moich zarobkow... a i rodzinnego za wiele nie daja...
Jak jest u was? Chyba lepiej niz tu bo tam niz demograficzny i zachecaja do "reprodukcji" ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 tydzień temu #1060038 przez Patrizia
anna90 ja na Bawarii mieszkam ☺ a Ty? . ja mojego jaska dalam jak mial 13mies i chodzi na 4 godziny wlasnie bardzo sobie chwale ten zlobek

tofik ja zglebialam wiedze o szczepieniach juz od paru lat wiec jestem pewna swojej decyzji ☺ a z maciezynskim tutaj mialam tak ( przy Jasiu ) w 6tyg ciazy zanioslam zaswiadczenie ze jestem w ciazy i odrazu dali mi zakaz pracy i siedzialam do porodu w domu pozniej dostaje sie Elterngeld taki wychowawczy obliczaja 67% z zarobkow z calego roku i dostaje sie ta kase przez rok pozniej mozna wziasc taki dodatkowy czas dla dziecka elternzeit on jest od 15mies do 3 roku zycia ale wtedy dostaje sie tylko 150€ no tak to mniej wiecej wyglada

A wy dziewczynki pracujecie czy juz siedzicie w domku




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 tydzień temu #1060049 przez anna90
Tak jak pisze Patrizia do tego jest rodzinny 194 e miesięcznie ja dziecko
Patrizia ja też na Bawarii mieszkam a teraz już też na zakazie pracy jestem. Z córka miałam też zakaz i do końca byłam w domu

Moja kochana coreczka :*


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 tydzień temu #1060060 przez toffik1984
No ja.pracuje na pelny etat mezulek tez ... planune do polowy wrzesnia popracowac zeby dluzej w domu zostac po.porodzie... bez pomocy , przedszkola wychowujemy dzieciatko... od stycznia bedzie latwiej bo na 4h dziennie przez 4 dni.przedszkole... no i po 9miesiacach planuje powrót do pracy ...


Co.do.szczepien po.drugiej dawce szczepionek.5w1 zosia byla jakby nieobecna nie usmiechala.sie , raz obudzila sie w nocy z krzykiem.takim przerazliwym od tego czasu zaczelam sie w to zaglebiac.. i nie szczepimy... a tam u was tez nie obowiazkowe ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 tydzień temu #1060061 przez anna90
Ja jak pracowałam to moja mała była z teściową a teraz już jestem w domu więc luz. Z tego co słyszałam to są nie obowiązkowe szczepionki ale np na wniosku do przedszkola widziałam że trzeba napisać czy dziecko szczepione i na co .

Moja kochana coreczka :*


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 dni temu #1060126 przez toffik1984
Ja mam nadzieje ze mama albo tesciowa mi.pomoga ... ze chociaz przyjada do nas jak bede miala termin... nie wyobrazam sobie rodzic bez m a nie mialabym co zrobic z zosia... mam jedna znajoma ktora zosia uwielbia ale ona wraca do pl...
No i na poczadku przydalaby.mi sie pomoc...
Robilyscie PAPPA? Mi wynimi przyszly i az mi ulzylo... sa bardzo male szanse na Zespol Downa Patau Edwardsa :)
Kurcze dokuczaja wam bole glowy no mo ostatnio przez jakis miesiac.to mam srednio raz w tyg. I to tak boli ze ledwo dycham

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 dni temu #1060145 przez anna90
Tak Tofik też myślę że pomoc się na początek przyda bo to jednak juz jeden maluch w domu jest. Ja to znowu sobie nie wyobrażam jak będę 3 dni bez córki , nie wiem jak to zniosę.
Bóle głowy miałam ze 3 razy w tej ciąży ale to był tali znośny bol. Testu PAPPA nie robiłam.

Moja kochana coreczka :*


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 dni temu #1060179 przez Patrizia
anna90 ja jak oddawalam jaska do zlobka to nie pytali o szczepienia byla tam kartka odnosnie szczepien ale jej nie wypelnialam bo to tylko jest jak rodzice sami chca napisac czy dziecko szczepione czy nie wiec u nas bez problemu wszędzie

tofik u mnie powinna moja mama przyjechac zaraz przed porodem bo ja mam termin na 26 pazdziernika a moja siostra 2 tyg pozniej wiec pomoc potrzebna ☺
A testu pappa nie robilam i lekarz tez stwierdzil ze jest wszystko w porzadku i nie ma wskazania do robienia jesli nie chce
Aaaa jesli chodzi o bol glowy to nie mam jak narazie




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 dni temu #1060180 przez Patrizia

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 dni temu #1060190 przez anna90

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Moja kochana coreczka :*


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 dni temu #1060192 przez anna90
A moja siostra ma 7 tyg po mnie termin

Moja kochana coreczka :*


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl