BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2018

6 lata 8 miesiąc temu #1065821 przez anoda89
Witam kwietniowki. Dołączam do zacnego grona :-) Wczoraj miałam wizytę i dzidzia ma 6 tyg, termin z im 12 kwiecień a z iść 17. Co do dolegliwości to mdlosci w sumie cały dzień i brak ochoty na jedzenie a i brak cierpliwości :-D Niestety mnie też cena obciążenie glukoza bo w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę tylko ja tego aż tak źle nie wspominam.

Gosiak mnie też boli krzyż i brzuch także normalny objaw, macica się rozciąga. Kochana ja mam do Ciebie pytanie bo Ty bardziej obeznana jesteś :) Lekarz z racji tego , ze w pierwszej ciąży przedwcześnie odklejilo się łożysko przepis al mi acard i jakoś się boję ro brać no i jeszcze luteina dowcipnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu - 6 lata 8 miesiąc temu #1065824 przez gosiak
Anoda witaj ;) fajnie będzie Cię tu mieć, mało nas tu ale fajne dziewczyny ;)
Co do acardu, jeśli nawet lekarz Ci go sugeruje brała bym. Jest to dość bezpieczny lek, ja biorę np fraxiparine jest to w zastrzyku i bardziej wchłanialny mam go bo mutacja mi nieprawidłowa wyszła i mam brać do końca 12tc, i powiem Ci że tego typu leki są bardzo często przepisywane dla dziewczyn po in vitro - profilaktycznie nie z jakiś przyczyn szczegolnych, nawet jak mają dobre wyniki z krzepliwości. A niektóre nawet na własną rękę biorą ;) także nie martw się zaufaj lekarzowi ;)

Powiem Wam te plecy to szczególnie wieczorem bolą nie wiem w jakiej pozycji mam spać ;) rano nowonarodzona ;)

A luteinę biorę 3x2 ;) setki

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065826 przez Skalarek
Anoda jeśli mogę to powiem ci ze ja brałam akard. I clexan w poprzedniej ciąży. To dość częsty zestaw ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065827 przez Skalarek
No i oczywiście gratuluję jeszcze raz :kiss: i witam oficjalnie na kwietniowkach ;)

A ja nadal się martwię skąd to białko w moczu :unsure: dzisiaj będę dzwonić do gina i pytac...
A i anty TPO mu wyszło 325 przy normie do 5 wiec tez fajnie :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065829 przez anoda89
Dzięki teraz się uspokpoilam bo wczoraj to miałam wielką rozterek gracz czy nie i w końcu nie wzięłam Ale w takim razu dzisiaj lykne.

Skarlet nie pomogę ale dla Twojego spokoju zadzwoń do gina.

Goaika ja biorę luteine 2x1 i dodałam sobie magnez Plus nospa jak mnie brzuch za bardzo boli no i witaminy, kwas foliowy ale ten to już z pół roku biorę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065832 przez gosiak
Skalarek dzwoń do gina o te białko pytać, mam nadzieję że to nic niepokojącego ale sprawdzić trzeba.

Anoda no ja też muszę magnez sobie kupic, a nospe zdarza mi się 2x dziennie wziąć jak mi brzuch dokucza. Strasznie stresujące są te wszystkie bole.

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu - 6 lata 8 miesiąc temu #1065833 przez Skalarek
Zadzwonię na pewno tylko koło 15 bo jest wtedy w gabinecie wiec będę mogła polna spokojnie porozmawiać....

A co do nospy. Można brać ale ostrożnie i lepiej w niewielkich ilościach bo wg najnowszych danych przyczynia się do oslabionego napięcia miesniowego u dzieciaków , wiec bierzcie tylko kiedy naprawdę jest to konieczne ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065837 przez gosiak
Tak jest skalarek, biorę tylko kiedy muszę, nie jest to co dzień i góra dwie na dobę. Niektóre dziewczyny biorą po 6 jakoś te dawki mnie przerazaja...

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065839 przez Skalarek
Wiadomo ze każdy robi jak uważa aale lepiej ostrożnie ;) powiem wam ze jak o tym mówiłam znajomym to dużo potwierdzało ze faktycznie one/siostra/kuzynka braly dużo nospy w ciąży i potem dzieciaki miały problem z napięciem. Wiec zależność na pewno jakaś jest.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065842 przez aska06091
Witam się i ja :) i gratuluję rowniez ;)

Po luteine mam brązowe plamienie jeszcze, ale lekarz mówił, że ważne że krwi nie ma. Po kolejnej dawce jest tego mniej i większość to pozostałości po tabletkach. Więc pewnie to tylko taka reakcja na luteine.

Co do nospy to w pierwszej ciąży po założeniu szwu w 25 tyg brałam najpierw 3×1 te mocniejsze forte lub 3×2 zwykłe i potem zwykłą codziennie 3×1 prawie do 37 tygodnia. Z córką wszystko na szczęście ok. To była jednak wyższa konieczność. Teraz wzięłam ogólnie tylko 2 razy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065846 przez anoda89
Tak tak z ta nospa to prawda, moje dziecię też miało osłabienie mięśniowe a nospe cala ciaze brałam w największej dawce. Teraz już aż tak narazie nie jest mi potrzebna.

Skarlet koniecznie daj co powiedział gin.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065847 przez Skalarek
Napisze jak tylko czegoś się dowiem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065848 przez Skalarek
Aska a tak zapytam co się dzieło z szyjka ze założyli Ci szew? Ja w pierwszej ciąży od 16tc miałam szyję skrócona do 12mm i rozwarcie na jakieś 2cm.. Obyło się bez szycia, ale fakt jest taki ze 90% czasu przelezalam... Teraz boje się powtorki bo z roczniakiem w domu już sobie tak nie poleze :/ jak rozmawiałam z ginem to powiedział ze druga ciąża może być lepsza pod tym względem bo macica "nauczyla się" jak to jest być w ciąży i szyjka może się nie skracać.. Ewentualnie zaproponował w razie w profilaktyczne założenie szwu koło 20tc... Sama nie wiem co myśleć...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065849 przez gosiak
Tak, jeśli jest konieczność to trzeba brać, szczególnie jak lekarz zaleci, ale jak z każdym lekiem jak nie ma konieczności lepiej uwazac.
Anoda ja ten fraxiparine mam brać do końca 12tc tak powiem Ci dygam się odstawiać, i nie wiem czy też potem czasem acard nie brac...
Anoda jakieś przeczucia co do maluszka? :)

Asia no to dobrze że już krwi nie ma , i oby z każdą dawka luteiny całkowicie te brudzenia znikły, jak tam nudno pewnie w szpitalu?

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065851 przez aska06091
Moja szyjka zbyt szybko się skracala. Rozwarcia nie było. Między wizyta u gin w gabinecie i pójściem do szpitala nie minęły 24 godz i skrocila się jeszcze o 0.5 cm. Nie pamiętam ile miała wtedy ale coś ok 1 cm, a że miała tendencje do skracania to jednak założyli.
Tez mam nadzieję że tym razem się jakoś uda bez szwu. Oby się te nasze szyjki trzymały.

A w szpitalu standardowo nuda, zostałam sama na sali i nawet nie ma się do kogo odezwać. Ale prawdopodobnie jutro wychodzę, więc jakoś wytrzymam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl