BezpiecznaCiaza112023

pomysł na kronikę dla dziecka

5 lata 7 miesiąc temu #1067795 przez andzia27
witam drogie mamy szukam pomysłu na kronikę dla mojego maluszka mój maluszek ma się urodzić w Listopadzie a nie mam pomysłu może któraś z was ma jakiś fajny pomysł proszę o radę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 6 miesiąc temu #1067910 przez varius
Kronika dla dziecka? Pierwsze słyszę....przybliżysz mi ten temat?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu #1068064 przez kujawianka_z
Nie mam kroniki, ale mam album. Gromadzę na razie rzeczy związane z dzieckiem a raczej ciążą np.zdjęcia z usg, moja sesja zdjęciowa brzuszkowa, drobne zapiski i rysunki z dnia codziennego. Koleżanki, które już urodziły dokładają pierwsze włoski ścięte, buciki, zdjęcia. Dość ciekawą formę pamiątki znalazłam na stronie szkoły rodzenia prenalen
Pamiętacie zabawy masą solną? :) Proporcje są następujące: 1 część mąki, 1 część soli oraz pół części wody (np. szklanka mąki, szklanka soli oraz pół szklanki wody). Do masy solnej możecie dodać również odrobinę oleju, dzięki temu nie będą wytrącały się kryształki soli. Jeśli masa solna jest zbyt twarda dodajcie trochę wody. Przygotowaną masę rozwałkujcie a następnie zróbcie odcisk. Tak wykonaną pamiątkę suszcie w piekarniku - stopniowo zwiększając temperaturę (zbyt wysoka temperatura spowoduje pękanie masy).
szkolarodzeniaprenalen.pl
Może być ciekawa zabawa teraz, a w przyszłości można robić to regularnie np. na urodziny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu #1068077 przez ana.p
Czy kronika, czy album, czy też pudełko dziecka , różne są określenia ,ale wiadomo że chodzi o zbieranie lub też gromadzenie pamiątek z okresu ciąży, narodzin i życia maluszka. W moim przypadku synek ma pokaźne zasoby pamiątek począwszy od sesji fotograficznej "brzuszkowej" raz w miesiącu, zdjęcia usg (chyba każda mama posiada takowe), po zdjęcia co miesięczne w tej samej scenerii. Dopiero na zdjęciach widać jak maluch zmieniał się i rósł. Fajna pamiątka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 4 miesiąc temu #1068228 przez gier.barbara
U mnie album/kronika ma formę pamiętnika. Dokumentuję każdy miesiąc. Staram się również dokładać zdjęcia w formie papierowej (to taki kaprys z mojej strony). Opisuję jak się czuję, co się dzieje w mojej rodzinie i trochę jak wygląda świat. Zbieram również rzeczy które dotyczą mojego dziecka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 4 miesiąc temu #1068237 przez Famii
Dość ciekawa forma pamiątek, szczególnie ten pamiętnik. W przyszłości te zapiski będą fajną historią dla potomnych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 3 miesiąc temu #1068304 przez majka_k
Zdjęcia, odciski, buciki, filmiki, itp. warto to wszystko gromadzić gdyż pamięć zawodzi, dni zlewają się w jedną całość , a dzieci chcą wiedzieć jak najwięcej ze swoich niemowlęcych lat ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl