BezpiecznaCiaza112023

Dentysta w ciąży

5 lata 3 miesiąc temu #1068311 przez gier.barbara
Korzystacie z wizyt u stomatologa będąc w ciąży?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 3 miesiąc temu #1068320 przez ana.p
Oczywiście , ciąża nie jest żadnym wytłumaczeniem lub usprawiedliwieniem przy złym stanie uzębienia. Ktoś mądry kiedyś powiedział: chore zęby, chory cały organizm.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 3 miesiąc temu #1068322 przez kujawianka_z
Dlaczego warto warto dbać o zęby:

➡ O zęby warto dbać cały czas, jednak w ciąży na tę kwestię warto zwrócić szczególną uwagę, gdyż zmiany hormonalne zachodzące w tym czacie połączone często z wymiotami i podjadaniem wpływają bardzo niekorzystnie na stan uzębienia przyszłej mamy.

➡ Stany zapalne i próchnica są niebezpieczne w ciąży, gdyż drobnoustroje odpowiedzialne za ich powstanie mogą przenikać do rozwijającego się płodu.

➡ W ciąży można bezpiecznie leczyć zęby – także ze znieczuleniem! O ciąży należy poinformować stomatologa a ten zastosuje odpowiednią metodę leczenia i łagodzenia bólu bezpieczną dla przyszłych mam.

➡ Przyszłe i świeżo upieczone mamy (do 42 dni po porodzie) u dentysty mają dodatkowe przywileje! Przykładowo w ich przypadku NFZ zapłaci za leczenie kanałowe wszystkich zębów!

➡ W ciąży możecie zdecydować się także na leczenie ortodontyczne.

➡Jeśli chciałybyście profesjonalnie wybielić sobie zęby lepiej poczekać z tym do czasu zakończenia karmienia piersią.

➡ Badanie stomatologiczne jest jednym z badań zalecanych w standardach opieki okołoporodowej (należy je przeprowadzić do 10 tygodnia ciąży).
info pochodzi ze szkoły rodzenia prenalen

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 3 miesiąc temu #1068325 przez Famii
Pierwsza ciążą to "wymiotowy koszmar", hormony zdominowały mój organizm. Po takim okresie zęby niestety nie wytrzymały a dentysta walczył z przebarwieniami i ubytkami. Inaczej jest teraz brak mdłości i wymiotów i zęby są zdrowe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 3 miesiąc temu #1068365 przez gier.barbara
Wiedziałam, że mogę na was liczyć :) , dziękuję za porady. Mogłam przecież poprosić o poradę położną, ale człowiek myśli, że położna jest tylko od porodu ;) . Wizyta u stomatologa już zarezerwowana.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 2 dni temu #1069958 przez KarolineCZ
Jeśli szukasz sprawdzonego dentysty to z pewnością bardzo dobrym wyborem będzie stomatolog łódź: https://www.dentalpropolska.pl/check-up.html . Polecam zapoznać się bliżej z ich ofertą. Ja jestem pacjentką i jestem bardzo zadowolona.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl