BezpiecznaCiaza112023

SSANIE

14 lata 1 miesiąc temu #10445 przez Mirella
ilona, ale mnie nastraszyłaś.... co robić???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 7 miesiąc temu #10458 przez ilona
wiem że próbowali smarować mu gorzkim paluszkiem taki preparat przeciwko obgryzaniu paznokci ale to nie pomogło, nawet nie przeszkadza mu to że koledzy się z niego po prostu śmieją.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14821 przez Katrinka
U nas ssanie kciuka zaczeło się dzisiaj :) próbowałam dawać smoczka, ale bez rezultatów.
Ssanie na pewno nie ma nic wspólnego z głodem. Na ząbki jeszcze za wczesnie. Mały ma dopiero 3,5 miesiaca. Mam nadzieję, że nie przywiąże się na dłużej do paluszka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31604 przez sloneczko
dziewczyny ze mna byla tez taka sytuacja do 10 roku zycia ssalam kciuka, a zaczelo sie od tego jak mialam ok 3 msc to bylam w szpitalu i tam zgubilam smoczka i od tamtej pory zadnego innego niechcialam i najlepsze co bylo to kciuk, ale to naprawde bylo niefajne.... dosc ze wrecz byl odmoczony i nie podobny do siebie, moja mama tez ze mna chodzila do psychologa. a przestalam bo pamietam to doskonale ze ktos w sklepie mi sie zapytal co sie z moim palcem stalo, to odpowiedzialam ze pies mi obgryzl i wybieglam i od tej chwili, czego nigdy nie zapomne ani razu nie wlozylam palca do buzi.

moja mama juz wszystkiego probowala, w dzien nie bylo problemem ale wieczorami i przy zasnieciu.

palec wrocil do swojej forumy, a ja dzis mam piekne i zdrowe dlonie i paznokcie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31606 przez sloneczko
ilona napisał:

wiem że próbowali smarować mu gorzkim paluszkiem taki preparat przeciwko obgryzaniu paznokci ale to nie pomogło, nawet nie przeszkadza mu to że koledzy się z niego po prostu śmieją.


mnie tez mama smarowala paznokcie tym "swinstwem" to zmywalam i datej robilam swoje. Mama w nocy mi nawet octem smarowala, olejem, czym sie dalo, poprostu samemu trzeba, dzis podziwiam moja mame ze miala tyle cierpliwosci, a ja ze sie opamietalam, bo jakos nie wyobrazam sobie teraz siedziec z paluchem w budzi, nawet nie lubie paznokci obryzac, feee, no ale ludzie sie zmieniaja zwlaszcza gdy poznawaja swiat, nowych ludzi i chca sie tez z jak najlepszej strony pokazac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31652 przez martela89
Moja mała też bierze paluszka do buzi ale to jak jest bardzo głodna i akurat trafi na swój palec :)

Smoczka wcale do buzi nie bierze jak jej dam to ma odruch wymiotny i go wypluwa,to raczej go nie zgubi i nie będę miała problemów z paluszkiem :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31654 przez jedynaczka
każde dziecko bierze paluszki do buzi wynika to z naturalnej ciekawości świata i z jego natury odkrywcy :)
ważne jest tylko żeby to nie przerodziło sie w nałóg... tak jak u naszego słoneczka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31656 przez sloneczko
a no wlasnie. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #141279 przez aniaw
Dziewczyny, nie chciałam zakładać nowego wątku, bo widzę, że temat tu jest poruszony...
Ale nie zauważyłam, żeby opisane były jakieś ciekawe rozwiązania :(

Minęło już troszkę czasu od ostatniego wpisu, więc może macie jakieś SKUTECZNE METODY JAK ODUCZYĆ DZIECKO OD SSANIA KCIUKA???? :ohmy:

Mój synek ma 15mcy i ten nawyk jest już bardzo uciążliwy :huh:
Wygląda też już nieciekawie i paluszek ma często taki zmacerowany, że szok.

Próbowaliśmy różnych środków a teraz stosujemy "Gorzki paluszek" i średnio, średnio...

Jak macie jakieś sprawdzone rady to ja poproszę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl