BezpiecznaCiaza112023

pierwsze kroki

13 lata 9 miesiąc temu #25632 przez Moniq
gratulacje dla eM :) brawo brawo, to teraz będzie coraz weselej z takim smykiem :)
jak najczęściej powinien chodzić na bosaka, bez butów i bez skarpetek; nawet skarpetki zmiejszają ilość bodźców docierających do stopy, lepiej pracuje stopa bez skarpetki, a jeszcze wspanialej jest gdy dziecko może chodzić po różnym podłożu, np po trawie, piasku itp

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25700 przez jedynaczka
dzięki Moniq :) już jest wesoło, dziś byliśmy na placu zabaw i tak sie wyszalał że padł i śpi spokojnie teraz :D
skubaniec cały czas wyrywa rączke bo chce sam chodzić :)
własnie dziś chodził chwile boso po piachu w piaskownicy, ale zaczął jeść piach wiec musiałam go zabrać w bezpieczniejsze miejsce :)

jak mi sie jakimś cudem uda zgrać filmiki z kamerki to Wam pokaże jak eM spaceruje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26431 przez goslawa1-dna
Mój synio miał 11 mies jak przeszedł przez cały pokój a teraz to muszę dobrze go trzymać za rączkę jak idziemy na spacer. Strasznie chce mu się samemu chodzić. Kiedyś idąc z babcią wyrwał się jej i starł na chodniku nosek. Muszę powiedzieć że tu w Wuppertalu jest teren górzysty, droga idzie raz w górę a raz w dół. A synio aż popiskje idąc pod górkę. A w domu pozwalam mu brykać na bosaka. Kiedy zimno zakładam skarpetki antypoślizgowe. Teraz to nadszedł okropny okes bo wspina się dosłownie wszędzie. A u mamy to uczepił się wiatka na balkonie i ciągle wywala z niego ziemię.

"Być sobą, to nie tyl­ko uzewnętrzniać się, ale także chro­nić to, co tyl­ko nasze."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26498 przez sara125
a moj synus ma 11 miesiecy ponad i juz sie wspina gdzie sie tyllko da z lozka nauczyl sie schodzic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26500 przez jedynaczka
Sara mój eM też ostatnio nauczył sie wchodzić na łóżko :D
ale z zejściem ma spore problemy, próbuje go nauczyć ale coś się nie chce poddać moim próbom :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26511 przez Manga
Dziewczyny tak to się zaczyna... a potem będzie coraz wyżej!

Żółwik był już np. na parapecie ;) Uwielbia też drabinki i drabiny wszelkiego rodzaju, w górę i w dół - wszystko przed Waszymi chłopakami!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26567 przez jedynaczka
Sara to ile Grześ miał jak zaczął chodzić?
bo skoro już sie wspina to mam rozumieć że już sobie tupta ?? ;D

no tak Manga masz racje... wszystko jeszcze przed nami :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28824 przez Moniq
my też możemy się pochwalić pierwszymi samodzielnymi kroczkami :lol: :lol: jakiś tydzień temu przeszła pół pokoju, teraz co chwilę próbuje i głowa całą obita, bo ona powoli nie może, musi od razu biec :lol: :lol: a do kompletu nauczyła się wspinać na sofę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28836 przez sloneczko
gratulacje, to teraz bedziesz malo na forum ;( no ale za to teraz sa piekne chwile, bo nieglupo pewnie podejdzie i powie "kocham Cie mamusiu".

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28849 przez Moniq
oj, czas mam tylko kiedy śpi albo przyjadą dziadkowie w odwiedziny, bo jak tylko siądę do kompa wczłapuje się na kanapę i też chce "pisać" na klawiaturze; nawet dostała własną klawiaturę ale nie jest tak fascynująca jak moja; masz słoneczko rację że to piękne chwile, jeszcze nie mówi ale przychodzi do mnie i się przytula "daje buziaki" :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28861 przez _aga86_
Gratuluje Twojej coreczce:) Moja juz lada dzien tez zacznie chodzic, bo czasami jak sie zapomni zrobi kroka bez trzymania sie czegokolwiek, bo z zabawka na kolkach juz chodzi jakis czas:) Ja wymiekam jak Julka mJwi ma-ma oczywiscie zazwyczaj mowi jak chce, zebym ja wziela, albo jak wloze ja do lozeczka, a niezabardzo chce jej sie spac:D Ta-ta mowi non stop mowi tez ba-ba i la-la i wie, ze lala to lalka, bo mowi tak jak tylko wezmie lale do rak, a ba-ba mowi jak rozmawiam z mam na skype,a ta-ta i ma-ma rowniez mowi w odp. momencie, wiec sa to swiadomie wypowiadane slowa:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30778 przez jedynaczka
Manga napisał:

Dziewczyny tak to się zaczyna... a potem będzie coraz wyżej!

Żółwik był już np. na parapecie ;) Uwielbia też drabinki i drabiny wszelkiego rodzaju, w górę i w dół - wszystko przed Waszymi chłopakami!



Manga miałaś racje :)
Pierwsze kroki to było nic :)
teraz Mikołaj opanował schody.. dla niego to istny raj wspinać sie i schodzić :)
no i parapet w naszej sypialni też opanował ;)
ach te ruchliwe dzieciaczki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43198 przez Agnieszka
muszę się pochwalić:) dzisiaj Ala na rocznicę ukończenia swoich 11 miesięcy zrobiła wielką niespodziankę sobie i nam! zaczęła chodzić, już od dłuższego czasu spacerowała, ale dziś się w końcu puściła i tak śmiesznie zasuwała, latała po pokoju, do kuchni, po całym korytarzu:) jaką miała radochę wielką przy tym, my oczywiście też:) mama w porę chwyciła za aparat i wszystko oczywiście mamy udokumentowane;) kurcze, niesamowite uczucie widzieć jak tak sobie sama lata:) wystarczy tylko żeby miała się od czego oderwać i zasuwa:)



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43201 przez ilona
Agnieszka no to gratulacje :) i buziaki dla bohaterki Alutki :kiss:

a skoro udokumentowana jest akcja "pierwsze samodzielne kroczki" to poproszę dowód rzeczowy w postaci zdjęcia :)

Pozdrawiam i życzę mało siniaków i guzów Alicji

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43248 przez jedynaczka
ooo gratulacje dla Ali to teraz już mieszkanie nie bedzie miało dla niej żadnych tajemnic :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl