BezpiecznaCiaza112023

jak poradzić sobie z zatwardzeniem u niemowlaka?

14 lata 3 miesiąc temu #658 przez Madziulek44
Witam!
Moja córeczka skończyła właśnie 4 miesiace i zaczynam jej wprowadzać oprócz piersi nowe pokarmy :lol: . Na początku marcheweczka, soczki i było ok, ale ostatnio przez 1,5 dnia nie zrobiła kupki, co oczywiście wcześniej nie miało miejsca :silly: . Nie wiem jak sobie radzić w takich sytuacjach :unsure: . Kupka się w końcu pojawiła, ale było ciężko i mała się męczyła. Proszę o radę.
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #663 przez agast
U nas też często na początku był problem z kupą :blink:
Możesz podać brokuły pomagają w trawieniu tak samo ja sok z jabłek winogron a to są produkty które może juz maluszek :laugh:

Marchewka zatwardza więc jak będzie po niej problem to podawaj ją z takimi warzywami które rozluźniają kupke :silly:


18 tc Dominika ur 17.02.2010 zm 17.02.2010

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #760 przez poli
jabłuszko na rozluźnienie kupki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #815 przez Mirella
Trzeba pamiętać przy stałych pokarmach żeby dziecko piło, sama pierś to może być za mało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu - 14 lata 3 miesiąc temu #863 przez kasiora
Mirella napisał:

Trzeba pamiętać przy stałych pokarmach żeby dziecko piło, sama pierś to może być za mało.

to fakt, mozesz kupic np. herbatke ulatwiajaca trawienie z hipp, mojemu maluszkowi to pomagalo, albo dawalam mu do picia soczek jablkowy po tym to byla kupa ze hej.. :lol:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #961 przez tusienka
Ja mam niestety również problemy z kupką mego Synka. Niechętnie pije, a właściwie jeszcze nie dopracował techniki picia, w związku z czym więcej ląduje poza Jego dziobkiem, niż w brzusiu :blink: (dodam, że nie używamy butelki, tylko podaję Małemu picie łyżeczką). Oprócz tego najlepsze jest oczywiście mleczko z cycusia :laugh: a nie jakieś tam soczki, czy herbatki - no i problem z kupą, niestety murowany :dry: Ja czasem podaję Beniowi na czczo przegotowaną wodę i po niej kupa jest jak ta lala :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1083 przez Scholastyka21
polecam herbatkę koperkową, znam również troszkę bardziej "drastyczną" metodę ale bardzo skuteczną, sama musiałam raz ją zastosować i naprawdę pomogła mojemu synkowi, a męczył się z kupką ponad 1,5 dnia. Oliwisz końcówkę termometra i delikatnie troszeczkę wkładasz w odbyt dziecka, powtarzasz dwa, trzy razy. Wiem, że nie brzmi to najlpiej, ale kiedy wszystkie metody zawiodą ta się zawsze sprawdza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1174 przez Agatha_
Ja się bałam termometrem jak moje dziecko miało zatwardzenie kupiłam w aptece czopki glicerynowe kosztują ok 5 zł i nie zrobisz dziecku żadnej krzywdy . POLECAM!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1360 przez Madziulek44
ja cie... dzięki za odpowidzi i rady. nie spodziewałam się takiego zainteresowania kupką :silly:
pozdrawiam :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1521 przez Scholastyka21
czopki glicerynowe są ok, sama używałam jak mnie po porodzie "zatkało"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1647 przez Agnieszka
to czopki glicerynowe można stosować także dla maluchów?
nawet nie wiedziałam



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1967 przez czarna28
no włąsnie jestesmy na etapie zatwardzenia....żadne soki jabłkowe, herbatki, sliwki, ani gruszki nie pomogły.Rónież polecam czopki glicerynowe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1998 przez butterfly82
ja mam podobny problem ze swoim synkiem. skończył 5 miesiecy i zaczełam wprowadzac kleiki ryzowe i sloczki... no i od tego momentu zaczely sie zaparcia. dzis dzwonilam do poloznej w tej sprawie. poradzila przede wszystkim by maly duzo pił. zwłaszcza gdy zaczyna sie karmic mlekiem modyfikowanym i wprowadza pokarmy stale. zalecala szczegolnie herbatke rumiankowa, masowac brzyszek, cwiczyn na leząco nozkami malenstwa rowerek oraz czesto klasc na brzuszek. po jednym dniu szybko pojawila sie poprawa. polwcam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #2125 przez 1983mariola
U nas też pojawił się ten problem. Mały bardzo się męczy z robieniem kupki właściwie to jest bobek . Od tygodnia dostaje pomału jedzonko, daje mu jabłuszko, sok winogronowo-koperkowo-rumiankowy, masuje brzuszek, rowerek, herbaty... Maja koleżanka powiedziała że jej synek robił kupki po 5 dniach. Dzisiaj wypróbuję brokuły może pomogą...Dziękuje za radę agast

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #140644 przez ifka
dawno nikt nie zaglądał do tego wątku-to może uaktualnię :)

Temat kupkowy-ważna sprawa :)


U nas też pojawił się ten problem :( z tym,że u nas moze być to spowodowane żelazem, kóre Lenka przyjmuje na anemię :( :angry: ( wiem,że po nim często mają miejsce problemy kupkowe), z drugiej strony do tej pory kupka była - zielona,ale była.Teraz zaczęłyśmy etap rozszerzania diety i przeszłyśmy z bebilonu comfort na zwykły.Lenka każde mleczko ma zagęszczane albo kleikiem ryżowym albo kaszką ryżową, 1,5-2 miarki na 130 ml, bo po samym mleczku ulewa :( :pinch: od samego początku. Pierwsze 2 tygodnie były cudne, kupka idealna,ale później zaczęły się problemy.Kupka jest malutka, zielona i bardziej zbita :( , jak już się pojawia minka przepowiadająca kupkę, to jest dużo stękania i albo same bączki albo maleńki "bobek" :( :pinch: .Wtedy robimy "rowerek" dociskamy nóżki do brzuszka i coś tam pomaga, ale z tego co widzę to i tak całość się nie pojawia:(.Podaję jabłuszko-Lenka je bardzo lubi,ale jakichś większych korzyści nam nie przynosi, próbowałam z sokiem jablkowym,ale go nie lubi :woohoo: , dziwne dziecię-samo jabłko wcina a soku ani rusz :lol:.Właśnie wyczytałam,ze u niektórych dzieci przyczyną problemów kupkowych może być kaszka ryżowa bądź kleik ryżowy-wtedy poleca się kukurydziane specyfiki (ak tylko będę w sklepie to się zaopatrzę),czytałam też o czopkach (jeszcze nie stosowałyśmy) i śliwkach (też jeszcze przed nami). Dziś spróbujemy z kaszką kukurydzianą, zobaczymy przez kilka dni-może okaże się skuteczna.


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl