BezpiecznaCiaza112023

rozwój trzylatki

9 lata 10 miesiąc temu #891552 przez gosia880
MAM TAKIE PYTANKO A ZARAZEM PROŚBĘ DORADŻCIE MI CO ZROBIĆ GDY DZIECKO W WIEKU PRAWIE 3-ECH LATEK NIE MÓWI ZBYT DUŻO ?? NAWET NIE POTRAFI ZŁOZYĆ DWÓCH WYRAZÓW ZE SOBĄ TYLKO BARDZIEJ PO SWOJEMU MÓWI TZN MRUCZY COŚ ALBO WYDAJE DZWIĘKI OKREŚLONE JAK COŚ CHCE. CÓRKA URODZIŁA SIĘ Z LEKKIM NIEDOTLENIENIEM MÓZGU CZY TO MOŻE BYĆ PRZYCZYNA TEGO ŻE TAK MAŁO MÓWI? jEŻDZE Z NIĄ PO PORADNIACH I SPECJALISTACH KTÓRZY MNIE ODSYŁAJĄ OD JEDNEGO DO DRUGIEGO WYNAJDUJE BÓG WIE CO .a CÓRKA ROZUMIE WSZYSTKO CO SIĘ DO NIEJ MÓWI TYLKO NIE MOŻE TEGO PO PROSTU POWIEDZIEĆ..;(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #891966 przez Mirella
Ja się nie znam, ale czy to czasem nie logopeda potrzebny? Znam dziecko niespełna trzyletnie, które wszystko po swojemu gada, parę słów tylko normalnie, ale tych "swoich" słów ma coraz więcej, więc rodzice czekają...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #892076 przez gosia880
No tak chodze z nia po logopedach i niby mnie pocieszaja że dziecko ma czas na normalna mowe do 4r.ż.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893170 przez aneczka21
Dziecko potrzebuje troche czasu nie trzeba zaraz do logopedy chodzić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #987906 przez szamanka
moje dziecko dopiero zaczęło dużo mówić jak poszło do przedszkola. Nie ma co się stresować nadmiernie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994007 przez molka
To chyba jeszcze jest w normie... najlepiej pogadaj z lekarzem. Ja mojego 7-latka testuję na genialnydzieciak.pl/ - fajnie można zbadać poziom rozwoju dziecka, zobacz czy jest coś pdoobnego dla młodszych szkrabów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1017312 przez weronikaklosok
Na pewno zainteresowałabym się jego rozwojem i czy wszystkie tego typu badania jak: echo serca dzieci warszawa - ma w normie!
U nas w rodzinie większość 2 latków mówi pełnymi zdaniami!
Coś może hamować jego rozwój!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #1021708 przez kaja22
Skoro dziecko rozumie co się do niego mówi, to raczej nie ma powodów do obaw. Mój dwulatek też mało mówi w porównaniu do innych dzieci i także się stresowałam i porównywałam do równolatków. Tak już jest, że rozwój dziecka jest indywidualny. Trzeba cierpliwie powtarzać wyrazy, obserwować i czekać.

http://prospectrum.com.pl/windykacja-naleznosci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1024220 przez wiola438
Też uważam, że nie warto od razu martwić się na zapas. Każde dziecko rozwija się inaczej. Jedno zaczyna szybciej mówić, inne potrzebuje trochę więcej czasu. Nie ma tu chyba określonej reguły. Możesz trochę wspomóc malucha i kupić mu jakąś zabawkę logopedyczną www.nefere.pl/c203,Logopedyczne . Nie są to drogie rzeczy a myślę, że się przyda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041836 przez Domii1983
Ja mojej małej stale czytam bajeczki i wierszyki - mam satysfakcje kiedy sama prosi, by jej poczytać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057551 przez Izanka
Oprócz wizyty u specjalisty spróbujcie wdrożyć różne gry i zabawy rozwijające, dostosowane do wieku. Jak na przykład: tabletoweprzedszkole.pl/#/index akurat te podaje, bo sami się nimi wspomagamy. To poza zabawą daje naukę i wspomaga rozwój. Może Wam pomorze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu #1059422 przez junonka
Ostatnio odkryłam, że dobrym rozwiązaniem mogą okazać się gry na tablecie :) gry na tablet dla 4 latka to świetny sposób nie tylko na to by dziecko zajęło się sobą, ale także na to by czegoś się dowiedziało :) Świetny sposób na zabawę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061980 przez junonka
Układanie klocków lego z takim dzieckiem może okazać się świetną sprawą :) Sama wiem, że dzieciaki w tym wieku bardzo szybko chłoną wiele umiejetności! Tutaj można znaleźć bardzo ciekawe zestawy: www.klockidlaciebie.pl/pol_m_LEGO-226.html :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 6 miesiąc temu #1069097 przez Quake
Rozwój dziecka, szczególnie w pierwszych latach życia zależy przede wszystkim od nas, jako rodziców. Zanim maluch pójdzie do szkoły, powinien mieć już pewne umiejętności. Może poczytajcie sobie o tym: frappe.pl/czego-warto-nauczyc-dziecko-zanim-pojdzie-do-szkoly/ żeby się dowiedzieć. Takie informacje w końcu będą istotne zarówno w przypadku 3, 4, jak i 5 i 6-latka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl