BezpiecznaCiaza112023

Menopauza

5 lata 9 miesiąc temu #1067609 przez MałgorzataS
Zakładam nowy watek, nie trafiłam na taki tutaj wcześniej a menopauza to też problem kobiety i też w tym czasie powinna ją wspierać położna.

No więc zaczynam temat jak wspierać siebie, bliskie kobiety, bo to temat rzeka. Czy macie wokół siebie bliskie kobiety, które przechodzą ten trudny czas?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 8 miesiąc temu #1067658 przez mariannka
Moja mama własnie przez to przechodzi. Po kiepskim roku chyba już wychodzi na prostą. Opanowała tycie, zaczęła więcej sie ruszać, nie jest już tak drażliwa. Śpi lepiej, nie tłucze się po domu po nocach, budząc wszystkich ;) Z tego, co widzę bierze doppelherz meno forte, najwyraźniej pomaga :)
Podziękowania: MałgorzataS

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 8 miesiąc temu #1067740 przez MałgorzataS
Dziękuję za odpowiedź. Szczerze powiedziawszy spodziewałam się większego odzewu ale pewnie wynika to z tego, że niewiele osób kojarzy menopauzę z położną a to drugi po ciąży i karmieniu piersią najważniejszy okres w życiu kobiety, kiedy potrzebuje wsparcia położnej.

To właśnie od położnej powinna usłyszeć o nowych zmianach w życiu, które warto wdrożyć, nowych nawykach, profilaktyce chorób, diecie. Izoflawony są super alternatywą dla HTZ, wiele kobiet dobrze na nie reaguje. Potwierdzone działanie mają też chmiel (wyciąg z szyszek) oraz czerwona koniczyna.

Czy oprócz przyjmowania doppelherz meno Twoja mama coś zmieniła w swoim życiu lub spotkała się z jakimiś cennymi wskazówkami?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 7 miesiąc temu #1067809 przez Janina most
Wiesz co moja mama nie ma jeszcze całkowitej menopauzy ale juz majac 40 lat zaczęła miec uderzenia gorąca, w nocy nie umiała spać . A że z ojcem dobrze im się układa to nie chciała zajść w niechcianą ciążę . Bo w takim wieku to już trzeba dobrze zaplanować. Poszła do ginekologa po jakąś antykoncepcję dowiedziała się że jak najbardziej i po 40-stym roku życia dla swojego komfortu może stosować pigułki antykoncepcjanamiare.pl/antykoncepcja-po-40-roku-zycia/ Antykoncepcja jej pomogła, ciepłoty lekko ustąpiły a miesiączki przestały być bolesne, na co ostatnimi czasy też narzekała. Lekarz stwierdził że gdy nadejdzie czas typowy dla menopauzy to wtedy trzeba będzie zmienić terapię hormonalną taką która jej pomoże. A więc wydaje mi się ze tu ważną rolę odgrywa lekarz. On z pewnością pomoże w takich kwestiach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 7 miesiąc temu #1067834 przez finalsolution
siema z rzeszowa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl