BezpiecznaCiaza112023

STARANIE O CIAZE cz.2

8 lata 11 miesiąc temu #985408 przez Madeline
Kochane ja mam pytanie nie biorę tabletek anty od grudnia i mam takie cykle 31, 31, 27, 29, 28, 24 czy to są normalne? Kiedy mogę mniej więcej ustalić dni plodne? Wiem, że mniej więcej w połowie ale skąd ja mam wiedzieć że akurat teraz będę miała 25 czy 29 czy 31?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #985458 przez kazia4859
natB mam nadzieje, że tak jest : D Jednak jeszcze nie będę dziękować, aby nie zapeszyć. Pokieruję się Twoją radą i dla pewności wykonam jeszcze bhCg jutro i w piątek. Do doktorka zapisałam się na przyszłą środę. Jak na razie kazał brać tylko kwas foliowy. Kurcze... teraz czas będzie mi się jeszcze bardziej dłużył.
Madeline Przy nieregularnych cyklach, jednym z pewniejszych rozwiązań są testy owulacyjne. Powinny pomóc : ) Jak masz Owu to będą piękne kreski :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #985460 przez natB
kazia ja bym nie odstawiala duphaston jeszcze, nie zaszkodzi, a może pomóc... Bo jeśli miałaś problem kiedykolwiek z progesteronem, albo długo się starałas nie wiem jaka jest Twoja historia, ale dupka tez bym jeszcze brałam.. To jest wczesna ciąża także lepiej dmuchać na zimno... Powodzenia i 3mam kciuki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #985493 przez MoNiaaa
kazia gratuluje wynik wskazuje na ciaze :) strzel testa za kilka dni i koniecznie się pochwal kreseczkami może cos ruszy forum :)

Madeline cykle możesz mieć po tabletkach rozregulowane może twój organizm potrzebuje więcej czasu na unormowanie? tez mis ie wydaje ze testy owulacyjne moglyby ci pomoc na allegro można dużo taniej dostać więcej sztuk zebys mogla stosować min pewnie od 12 dc?? zycze powodzenia :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #985497 przez kazia4859
natBWczoraj rozmawiałam z lekarzem i zasugerowałam, abym nadal brała dupahostan. Jednak lekarz stwierdził, że nie ma takiej potrzeby. Oby się nie mylił... Co do mnie od ponad roku staramy się z mężem. Jednak na początku nie była takiego wielkiego szumu. Dopiero 2 cykle temu byłam na pierwszej wizycie skierowanej wyłącznie pod względem próby poczęcia, wtedy zaczęły się szczegółowe badania. Nie pamiętam dokładnie wyników, ale były w normie, . Pierwszy pełny cykl były bez leków, tylko monitoring i obserwacja. Lekarz stwierdził, że nie mam owu. W tym aktualnym cyklu lekarz zasugerował podstawowy zestaw na wywołanie Owu. Więc zażywałam clostilbegyt 2-6dc 1xdziennie, następnie w 11dc zobaczyłam na USG dwa piękne pęcherzyki 26mm i 23mm, w dniu 16dc kolejne usg z potwierdzeniem pęknięcia dwóch pęcherzyków. W 16-25dc brałam dupahostan 1xdzinnie. Teraz jestem w 28dc i mam ogromną nadzieje, że wczorajsze badanie beta na poziomie 19,27 mlU/ml będzie wzrastać. I w przyszłą środę będzie widać fasolkę, a może nawet i dwie :)

MoNiaaa Dziś rano robiła test strumieniowy jednak pokazał, tylko jedną kreske :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #985509 przez Gosia 2712
Hejka :)
No nareszcie jakas nowa staraczka i byc moze dwie kreseczki :) Kazia witaj :) na wynikach bety sie za bardzo nie znam bo nigdy nie robilam ale skoro dziewczyny mowia ze to ciaza to gratuluje :) poczekaj jakies dwa dni i zrob jeszcze raz test :) wiesz ciaza moze byc troche mlodsza i dla tego testy nie wychodza :) trzymam kciuki :)

Madeline moze tak jak dziewczyny doradzaja zacznij robic testy owu :)

Cos tu ostatnio sie pusto zrobilo... :( Milego dnia dziewczyny :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #985527 przez Madeline
Kazia trzymam kciuki :) musisz być dobrej myśli.
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Dzięki dziewczyny, ale ja jestem za granicą a dopiero z Pl wróciliśmy. I nie mam dostępu do testów :( A odnośnie mojej @ dziś jest 25dc i patrząc na zeszły miesiąc powinnam dziś dostać i wielka d*pa. A najlepsze jest to ze nie mam żadnych objawów nadchodzącej @. Kiedyś przed ciążą bolały mnie piersi. Pobolewal mnie brzuch a teraz nic a nic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #985528 przez Sevilla
Kazia, badanie beta HCG jest bardziej wiarygodne niż testy. Wynik wskazuje na wczesną ciąże, mówi Ci to zagorzała fanka bety (żart), jednak ma na swoim koncie tyle ciąż, że wiem iż na tym etapie może zdarzyć się wszystko. Życzę Ci aby beta rosła pięknie i zwiastowała pozostałe 8 miesięcy oczekiwania na malucha/y.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Madeline ja jedynie mogę doradzić pod kontem stosowania metody termiczno - objawowej. Taką stosuje nie zmiennie od 5 lat, z krótkim epizodem ciąży i 5 miesiącach brania tabletek. Metoda idealnie pokazuje czy owulacja się odbyła, czy też nie. Testy niestety same o tym nie świadczą. Widziałam wiele wykresów termicznych, gdzie dziewczęta zamieszczały negatywne testy owulacyjne, a owulacja była i niejednokrotnie kończyła się ciążą o ile ktoś się starał. Widziałam również takie wykresy, gdzie testy owulacyjne wskazywała na owulację, a jej nie było. Test owulacyjny wskazuje jedynie na pik LH, jednak do owulacji nie musi dojść. A licząc według dni cyklu, powinnaś się starać między 10 a 17 dniem cyklu. Najczęściej owulacja występuje na dwa tygodnie przed spodziewaną miesiączką, skoro masz na chwilę taki duży rozrzut w dniach cyklu, to wyżej podane dni będą najbardziej optymalne. W tych dniach powinnaś również zaobserwować śluz płodny. Co do tabletek, ja brałam tak jak pisałam około 5 miesięcy po cp, a dochodziłam do siebie po nich prawie rok. Dopiero od jakiś 4 miesięcy cykle się unormowały i są na takim samym poziomie. I choć od ponad roku z przerwami się staramy, myślę, że operacja zrobiła zbyt duże zmiany, bym mogła zajść. Chyba czeka mnie HSG

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #985533 przez Madeline
Sevilla dziękuję za radę. Postaram się jej trzymać i spróbuje tym sposobem. Tez planujemy drugie dziecko ale boję się że będę miała problem. Bo póki co nie wiem lub nie mam lub nie umiem określić kiedy mam dni plodne. A do ginekologa niestety dopiero idę w październiku jak pojedziemy na urlop do Pl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #985536 przez Sevilla
Madeline poczytaj o metodzie Roztera, bardzo fajna metoda i w niej jestem w stanie Ci pomóc i udzielić rad. U nad doskonale się sprawdzała, jeżeli chodzi o odkładanie i planowanie. Ja na koncie mam 4 ciąże, w każdą zachodziłam w danym cyklu, kiedy się staraliśmy. Niestety tylko jedną udało mi się donosić szczęśliwie. Teraz niestety mamy problem, bo synek przyszedł na świat po przez cc. To z kolei spowodowało zrosty, które przyczyniły się do ciąży pozamacicznej, która również zakończyła się ponownym cięciem zamiast laparoskopii. Tak jak wcześniej pisałam, pewnie czeka mnie HSG by sprawdzić drożności. Przez te półtora roku nie miałam specjalnie ciśnienia by się strać, więc nie myślałam konkretnie o badaniu. Teraz jednak do starań się przyłożymy i jak się nie uda, to pójdę do gina.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #985559 przez natkka
Cześć Dziewczyny :) na tym wątku jestem nowa, ale mam nadzieję, że mnie przygarniecie. W skrócie - staramy się o nasze pierwsze dziecko od grudnia 2013 r., w ciąży byłam od lutego 2014 do kwietnia 2014 - niestety się nie udało. Zrobiłam już masę badań i niby wszystko jest w porządku, ale dwóch upragnionych kresek wciąż brak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #985661 przez Ingrid29
witaj natkka i rozgość się :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #985715 przez Gosia 2712
Sevilla
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Natka witaj i rozgosc sie :) wspolczuje straty malenstwa :( trzymam kciuki zeby Wam sie wkoncu udalo :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #985769 przez Sevilla

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #985842 przez MoNiaaa

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


natkka witaj i zycze szybkiego zafasolkowania

kazia dawaj znac co u ciebie. a test może z opóźnieniem wyjść jak wczesna ciaza jest u mnie dopiero kilka dni po spodziewanej @ wyszedł i to blady

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl