BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 9 miesiąc temu #727455 przez jorgus_krk
Hej,

my szczepimy się za 2 tyg. i bierzemy 5w1 a nad pneumokokami się zastanawiamy, ale to powiedzieli nam że można w drugim półroczu jak nie ma rodzeństwa maluszek.

Kubusia zawsze kładę na boczku raz na jednym raz na drugim ale po jakimś czasie on się przekręca na plecki, główki nie ma zniekształconej a na brzuszku go kładziemy przez dzień ale długo tak nie wytrzymuje złości się.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727491 przez Qltoorka
magda, kieszonkę, bo najłatwiejsza na początek :) Marzę, by kiedyś mieć już wprawę na plecak ;) Jakiej firmy chustę kupiłaś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727492 przez karolinap
Jak długo utrzymuje się ta ciemna kreska na brzuchu?

Czy Wy też macie taki apetet karmiąc piersią? Ja jem za troje - non stop!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727514 przez nala
Karolinap, podobno może się utrzymywać bardzo długo. Sąsiadka ma jeszcze kawałek a ponad rok jest po porodzie. Mówiła mi też, że jej znajomej w ogóle nie znikła kreska.
U mnie apetyt w miarę w normie. Jem mniej niż w ciąży i to mnie cieszy :)

Co ile się obserwuje te skoki rozwojowe? Moja Alicja strasznie niespokojna, spać nie chce i chyba ciągle głodna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727526 przez agusiaa26
Znowu nie siade przed kompem bo ciagle sie cysiujemy... maly wlasnie wypil cle cycki i 60ml koperku i widze ze szuka dalej... na wieczor dam mu mm

Jezu ale swirek z mojego synaa wygina sie jakby mial kolke taki glodomor, smoczek zaraz polknie:/ tez myslalam o tym skoku rozwojowym bo np dzis julas spal tylko ze 2h i teraz cyrki, ide go kqpac

Karolina dobrze napisalas, tez jem za troje:) nawet w ciazy tyle nie jadlam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727559 przez kasiak
Zapanowało jakies chorobsko :( wszyscy troje smarkamy, Sebek ma najgorzej bo sam sobie nie da rady :( oczyszczam mu nosek ale na razie marudzi strasznie, biedak sie meczy :( na szczescie spi ladnie, je normalnie i nie ma goraczki wiec na razie tylko katar. Bede obserwowac i w razie czego jutro do lekarza :(
Ja biore syrop Prenalen, w sumie dobrze, ze tez jestem chora bo wiecej przeciwcial maluszek dostanie.

Karolinap ja kreske mam nadal a juz 8tyg po porodzie i wlosiska czarne mam na brzuchu.
Nala pierwszy skok rozwojowy jest ok 5tyg www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dzieck...cia-niemowlecia.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727564 przez patrysia305
Emi piękna ta Twoja baletnica. Jej poza świadczy o tym że w przyszłości bedzie tancerką :):)

AGUSIA my jesteśmy po szczpieniach- ja brałam szczepienie 6w 1 pneumokoki i rotawirusy. Tymuś był greczny tylko moment wkucia płakał ale później ok. Zniósł też dość dobrze - choć pod koniec dnia miał temp 37.8 więc zapobiegawczo dałam mu czopek z paracetamolem i ładnie spał.

Qltoorka - moja siostra jadła chleb posmarowany margaryną flora i również chrześniak jadł z nią kanapki

Jamajka ja również mam wyżuty jak widze otulonego na noc Tymka samego w łózeczku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727572 przez dorkiszon
Hejka mój już śpi nauczyłam go, że po kąpieli zawsze go usypiam kłade go do łóżeczka oczywiście ma troche foszka i robi taka podkówkę na buzi, ale zaraz się poddaje i śpi.
Co do kapieli jeszcze wracając ja kąpie codziennie i zawsze tak będę kąpać jednak dziecko się poci i czuje , że ta skórę ma taka lepką i może przez to ani razu nie miał potówek. W te największe upały kąpaliśmy dwa razy dziennie i też zero potówek tak mi zalecał pediatra w szpitalu.
Pozatym dziecko po kapieli się uspakaja i wycisza dlatego najlepiej kapać wieczorem to też mi powiedział pediatra.
Potem puszczam mu wibracje w łóżeczku no i polubił znowu smoczek trudno najwyżej potem będę go oduczać w przyszłości.
Dziś w dzień tez dużo płaczu ciężko go uspokoić potem na 2 godziny spał tak o 16 dopiero.
Za to w nocy nie mam problemów nawet nie płacze jak się obudzi tylko sie wierci i wtedy ja sie budzę idę już robić mleko biorę go i przewijam i znowu kładę i dość szybko zasypia.
Dziś w nocy jestem z nim sama pierwszy raz od porodu , bo mój idzie na nocke, ale damy radę.
No włąśnie Qltoorka minus tej chusty , że ciepło napewno no, ale już niebawem przyjdzie może trochę chłodu choć niewiadomo może i do października będzie ciepło pewnie przez to upalne lato będzie znowu ostra i długa zima.
jak was czytam to już spokojniejsza jestem, bo widzę , że wasze tez takie energiczne dzieciaki, bo wczoraj już miałam takiego doła, że mam jakieś nadpobudliwe dziecko i nie dam sobie z nim rady.
Próbowałam dziś nie dac za wygraną i go nie nosić to wyobraźcie sobie 1,5 godziny intensywnego płaczu przytuliłam na chwile, żeby wiedział, że jestem i do łożeczka i kołysanie niestety bez skutku.
Nie wiem może z tego wyrośnie jest jeszcze malutki i strasznie chce bliskości.
Choc oczywiście od teściowej dzis usłyszalam sami go tak nauczyliście jak mi tak ktoś mówi odrazu sie we mnie gotuje. Najchętniej wtedy bym zaproponowała, żeby spędzili z nami choc jeden dzień i zobaczyli co Kuba robi, ale najlepiej dogadywać.
Teściowa mi zaprawiła stare jabłka , żeby Kubus miał na zime jak zacznie już coś jeść, ale nie jestem zbytnio zadowolona , bo ona to z cukrem zrobiła, a ja niechce mu na początku cukrować nie potrzebuje mieć walki z próchnicą pozatym chce , żeby poznał naturalny smak , a nie odrazu będę mu dosładzać. No i chce wprowadzac najpierw warzywa potem owoce , bo owoce zawsze bardziej polubi i potem może niechciec warzyw dlatego taki system czytałam o tym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727623 przez agusiaa26
Dorkiszon sama nie jesteś, mój też ma nocke i też po raz pierwszy jesteśmy z synciem sami w nocy, Julek już spi od 21 a wcześniej cyrki, jeden cyc, drugi cyc, spokój i ryk jak na kolke znowu i co zapodałam mu mleko modyfikowane 40ml bo bałam się że może brzuszek go rozboli i jakoś padł.

Jutro mamy wizyte, ciekawe ile mały waży, myśle że ok 5kg :huh:

Dziewczyny kupiłam niemieckie kropelki na kolke Sab, kilka kropel daje do butli z rumiankiem i mały nic nie kwili:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727635 przez karolinkanice16
My dzisiaj kupiliśmy mate edukacyjna fisher price rainforest i położyliśmy Ksawcia i nawet się zainteresował :).Po za tym pół nocki przespał na lewym boczku i dzisiaj cały dzień tak go kładliśmy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727637 przez Qltoorka
A my dziś zaliczyliśmy tylko 4 kupki przez cały dzień i co w związku z tym? I po odparzeniu :) Normalnie nie mogę pojąć skąd nagle tak z dnia na dzień przestał walić w pieluchę co godzinę..Chyba tylko dlatego, że się wczoraj Wam pożaliłam ;) więc to działa :) Jak chwalisz, potem masz gorzej, jak się żalisz, masz to wynagrodzone :) :P
Ale fakt jest taki, co mnie ogromnie cieszy, że nic dziś nie podrażniało mu pupy, więc pupka znów jest gładziutka i bez zaczerwienienia :) Takie to rzeczy teraz mnie cieszą :P :laugh:

W ogóle to Mikołaj dziś taki śmieszek :) Cały dzień się do mnie pięknie uśmiecha :) Chyba nie ma nic cudowniejszego niż uśmiech na buzi dziecka, co nie? ;)
A przed chwilą mąż zauważył, że w końcu zaczął dostrzegać kręcącą się nad łóżeczkiem karuzelę i wodzić wzrokiem za zabawkami, bo do tej pory olewka... :)

patrysia, Mikołaj też się ślini. A ja myślałam, że dzieci się ślinią w okresie ząbkowania....

kasiak, zdrowia kochana, dla Was wszystkich :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727641 przez karolinkanice16
mój Ksawcio też się ślini i pcha rączki do buźki a podczas kąpieli to cały czas ssa pięść ale tylko u prawej rączki ja nie wiem co on tak na tą prawą stronę się uwziął. Ksawi też wodzi wzrokiem tak samo w łóżeczku jak włączymy karuzele to tak samo na huśtawce też ma karuzele i patrzy na nią i zaraz zasypia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727723 przez magdalenagal
Qltoorka kupiłam chustę Womar Zaffiro. Czerwoną jak wózek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727784 przez Qltoorka
magda, daj znać jak Wam idzie chustowanie :) W sobotę chciałam pójść na spotkanie Klubu Kangura, może by mnie tam nauczyły na żywo tych bardziej skomplikowanych wiązań. Ale kurczę, mąż w pracy będzie, a ja bez samochodu... Takie spotkania w Katowicach odbywają się raz w miesiącu i są bezpłatne...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727816 przez agusiaa26
Qltoorka twój Mikołaj niezły agent takie słodkie minki strzela:):)

Teraz u mnie nastały dni "awarii" mały ciągle płacze, mało śpi, wierzga nogami i niewadomo o co mu chodzi:/
Byłam u lekarza i chciałam wam oznajmić że mój synio mając niespełna 4 tyg waży 5130g :)
Tak obstawiałam więc zdziwiona nie jestem oo ide bo już płacze książe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl